Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Wyświetlaj:
festucka / 83.31.232.* / 2015-05-27 18:33
Przecież to nie jest pomoc dla frankowiczów tylko dla NIEKTÓRYCH FRANKOWICZÓW, zatem to nie jest rozwiązanie całego problemu. Inna sprawa, że tak naprawdę to nie można mówić o problemie, skoro KAŻDY frankowich zawierał umowę cywilno-prawną z bankiem. A w przypadku KAŻDEGO KREDYTU zawsze istnieje możliwość wystąpienia kłopotów z jego spłacaniem NIEZALEŻNIE OD WALUTY! Wobec tego nie rozumiem, dlaczego państwo miałoby się mieszać w sprawę i POMAGAĆ W SPŁACANIU KREDYTU. Interwencja państwa może np. polegać na na jakimś "zmuszeniu" banków w ułatwieniu spłacania tych kredytów. Bo nie oszukujmy się - ludzie brali kredyty we frankach, bo W MOMENCIE ZAWIERANIA UMOWY TAKI KREDYT BYŁ WYRAŹNIE KORZYSTNIESZY NIŻ W ZŁOTÓWKACH
hl / 83.9.74.* / 2015-05-27 18:31
Wygnać tego KP ze ZBP bo nadal sobie kpi z kredytobiorców i mydli ż niby udziela pomocy.
Nie wiem dlaczego wszyscy uczepili się przewalutowania wg dnia zaciągnięcia i zwrotu tego,
co się uzyskało w stosunku do ZŁ.Uczciwiej byłoby przyznać sobie ryzyko i bankom ryzyko
kursowe 20-30% i w tej wielkości przewalutować i niczego nie doliczać bo po co i wówczas
łatwiej uzyskać kompromis i rozstrzygnąć problem.
normalny kredytobiorca / 195.26.76.* / 2015-05-27 18:31
Ludzie czy wyście pogłupieli? A od kiedy to banki w jakimkolwiek kraju są instytucjami charytatywnymi?. Jak idziesz po kredyt bo chcesz mieć własną chałupę a nie wynajmować to trzeba skalkulować czy Cię na to stać. I trzeba wziąć pod uwagę ryzyko że mogę stracić pracę i trzeba będzie sobie radzić, czyli trzeba wszystko skalkulować, a nie biadolić jaki to bank okrutny. Wiem co pisze bo sama spłacam kredyt hipoteczny.
neon759 / 89.228.198.* / 2015-05-27 18:49
Czym innym jest kalkulacja, że stracisz pracę czy zmniejszą Ci się dochody, a czym innym jest 2-krotny wzrost kwoty kredytu do spłaty, bez gwarancji, że ta wartość kiedykolwiek przestanie rosnąć. To, co sprzedano frankowiczom, to nie są żadne kredyty.
warszawiak33 / 178.36.43.* / 2015-05-27 18:31
Ta decyzja to śmiech na sali.Jak stracę pracę bądź zachoruję to bez łaski- płacę obowiązkowe wysokie ubezpieczenie kredytu.Problem nie został rozwiązany.Odradzali nam złotowe kredyty bo za drogie były a dziś nie chcą ich powrotu bo okradli nas do cna.Wszystko w rękach DUDY jeśli KNF wcześniej tego nie rozwiąże.
Jaro1608 / 164.126.171.* / 2015-05-27 18:31
Propozycja Związku Banków Polskich to tak jak pytać złodzieja i oszusta jaką chciałby otrzymać karę za swój przekręt.
PRZEWALUTOWAĆ franka po 3 zł.i basta. Wstyd, że Platforma stanęła w tym sporze po stronie silnych, bogatych banków z zapleczem prawników, a nie po stronie słabszych (oszukanych ) zwykłych ludzi.
maxi ratka / 46.112.141.* / 2015-05-27 18:30
Do mini ratki.
Tylko,że kredytobiorcom w złotówkach w okresie spłaty saldo kredytu zmalało a frankowiczom wzrosło np. dwukrotnie. Kto ich wpuścił w "maliny" ? Ano nasze kochane Państwo. ŚWIŃSTWO ?
JA1988 / 89.228.79.* / 2015-05-27 18:40
Kredyt, tym bardziej hipoteczny, jest na tyle poważną sprawą, że przed podpisaniem umowy należy wszystko dokładnie sprawdzić. Jeżeli ktoś nie rozumiał jakiegoś zapisu w umowie to szybko po pomoc prawną, a nie na zasadzie OGÓLNIE wygląda umowa dobrze, więc biorę. Zresztą branie kredytu w innej walucie jest oczywistą oczywistością, że taka waluta może się zmienić, zwłaszcza na przełomie 20-30 lat. To jest chore, że kredytobiorcy (myślący, dorośli i odpowiedzialni ludzie) teraz domagają się pomocy. Ponieśli ryzyko, na dłuższą metę okazało się być fiaskiem i tyle.
Frank Kimono / 84.38.220.* / 2015-05-27 18:28
Bezczelność banków nie zna granic! To nie pomoc tylko dodatkowa pożyczka a do tego chcą w to jeszcze wmieszać skarb państwa jako zabezpieczenie i dofinansowanie toksycznych kredytów. Bankowcy sami kręcą na siebie bata bo każda taka "propozycja" przybliża zwycięstwo PIS.
Janusz320 / 195.26.22.* / 2015-05-27 18:26
Nie wiem dlaczego pomagac frankowiczom Wiedzieli doskonale w co sie pakuja podpisujac umowy Ciekawie czy taki zwykly Nowak ktory ma zaciagniety kredyt traci prace to w takiej sytuacji tez mu pomoga w splacie kredytu !!!!!!! To jest chore
~~m / 83.8.223.* / 2015-05-27 18:26
z jakiej racji pomoc!!!!
Nikt nikogo nie zmuszał do brania kredytu w obcej walucie. Od dziecka rodzice mnie pouczali """KREDYT SIĘ BIERZE W TEJ WALUCIE KTÓRA OBOWIĄZUJE W NASZY KRAJU"" wtedy nie ma kłopotu. A co nam państwo też da wsparcie w kredytach w polskiej walucie. Każdy biorąc kredyt podpisuje i wie , że odsetki też trzeba płacic
fq / 83.22.137.* / 2015-05-27 18:24
Banki w amber kraju to mafia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nabity we franka / 164.126.171.* / 2015-05-27 18:24
Głosowałem na PO i Komorowskiego ale zagłosuję ja i moja rodzina na PIS jesienią jeżeli rozprawią się z Bansterami i w końcu dowiem się ile mam do spłaty. Ci co sprzedali mi dom dostali z banku złotówki a nie franki. Banki to oszuści i lichwiarze. Banki traktowały klientów wg zasady
" podpisuj umowę albo wypieprz..j. Przewalutować po rozsądnym kursie.
jasike / 94.254.133.* / 2015-05-27 18:24
hehe to ostanie podrygi próbujące skłócić Polaków.....milion franowiczów przesądziło wybor prezydenta .... nikt nie chciał z nami gadać wystczyła obietnica .....ten milion będzie decydujący jesienią .....ok PO mieliście nas na talerzu wystrczyło "coś" zrobić .....a nie wysyłać opinie do Brukseli przeciwko swoim własnym obywatelom ....straciliście rządy bezpowrotnie....jeśli Kukiz będzie startował ...zdobędziecie 15% ....jesienią na max.....
Jk556 / 37.152.18.* / 2015-05-27 18:23
Gratuluje zawiści, szkoda ze wielu nie jest w stani zrozumieć ze jak złodzieja wsadzi się do więzienia to nie okradanie ani sąsiada ani kolegi ani Ciebie. Warto pomyśleć ze ukrucenie złych chroni wszystkich. Wedy będziemy mieszkać i pracować w Polsce a nie w krajach które nazywamy tzw normalne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marget / 46.113.17.* / 2015-05-27 18:22
Rozwiązać tą klikę! Obiecanki i mydlenie oczu.Zlikwidować kredyty we frankach i przewalutować z dnia udzielenia kredytu. Kto widział franki jak kredyt ludzie dostawali w złotówkach a spłacają za franki. Złodziejstwo w biały dzień. Frankowicze nie dajcie się jesteście na wygranej i zobaczycie, że kiedyś wygracie. Oby jak najszybciej te przekręty z frankami się skończyły a winni za to odpowiedzieli !
gregor83 / 80.53.199.* / 2015-05-27 18:19
Ludzie czytajcie tekst ze zrozumieniem. Na samym początku jest napisane że pomoc dotyczy kredytów zaciągniętych we wszystkich walutach również w polskiej. Najpierw przeczytajcie a potem komentujcie.

Najnowsze wpisy