Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Wyświetlaj:
franek bez franka / 176.97.81.* / 2015-05-27 16:15
poparliśmy dude, teraz czekamy na konkrety tj.przewalutowanie na dzien podpisania umowy plus marża,spready i wszelkiej maści ubezpieczenia.
kredytowicz / 88.220.168.* / 2015-05-27 16:53
To się nie doczekacie. Bo niby kto by miał za coś takiego (przewalutowanie po kursie z dnia podpisania umowy) zapłacić? My wszyscy? Niby z jakiej paki? Sam mam kredyt walutowy i nie oczekuję, że ktoś będzie za mnie ponosił koszty moich decyzji (chociaż w moim przypadku te koszty byłby niewielkie lub minimalne).
Kredytoiorca / 109.255.92.* / 2015-05-27 16:15
Niech się wezmą za tą całą mafie bankową a nie za pomoc frankowicznom .Prawda jest taka , już dawno powinno być wprowadzone oprecentowanie i marża maxymalna tak jak w innych normalnych krajach .Umowy powinny być pisane jak najprościej się da a zrozumienie ich przez klienta powinno leżeć w interesie banku.Gdyby polskie sądy wydawały uczciwe wyroki już dawno by tak było , ale niestety ręka rękę myje .W Polsce wygrać z bankiem praktycznie równa się niemożliwemu .A kwestia kredytów w walucie jest śmieszna bo to jest logiczne ,że nie ma czegoś takiego jak stały kurs waluty!!!!!Co za idiota liczy na niekończącą się stabilność waluty ....
Grinsen / 83.144.89.* / 2015-05-27 16:15
Dobrze że zachodnie banki przedstawiły wysokość swoich strat.... choć dla równowagi mogły by przedstawić straty polskich klientów którym zgotowały taką sytuacje naginając polskie prawo.

Swoją drogą to super sprawa aby pomagać klientom a de facto sobie. Jeśli część oszukanych osób zagryzając zęby nie jest w stanie dalej spłacać rat to dla banku tworzy się problem toksycznych kredytów, niechcianych mieszkań po coraz niższej cenie itd. Tych którzy jeszcze są w stanie płacić banki nadal będą wyciskać ile się da w imię zysku i zadowolenia zachodnich akcjonariuszy.

Rzecz jasna sytuacja z Australii, Węgier, Islandii itd nie wchodzi w Polsce w grę bo tak banki musiały pogodzić się ze stratą zysków jednak nasze nie po to płacą niezależnej prasie i ideowym politykom aby teraz zanotować straty.

Dziwne jest jednak to że Polacy tak łatwo dają się szczuć nawet jeśli pokrzywdzonymi są ich sąsiedzi. Oczyma wyobraźni jestem w stanie zobaczyć taką sytuacje: wszystkie internetowe trolle płaczą bo skradziono im auto a złodziej śmiał by się im w twarz bo polskie prawo nie daje rady... a wiadomo "państwo nie będzie do wam pomagać" bo wiadomo że prawo wyegzekwuje się samo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tadgor / 92.18.251.* / 2015-05-27 16:15
Panie Krzysztofie Pietraszkiewicz! Z całym szacunkiem Dla Pana, to co Pan przedstawia, jako pomoc dla ludzi.którzy zaciągnęli pożyczki w frankach to wielka obłuda i fałsz! To żadna pomoc, to wielka ściema!!!Prezydent elekt Pan Andrzej Duda powiedział wyranie - spłata kredytu po nominale franka w dniu zaciągnięcia kredytu!!! Proste i jasne, nie obwarowane innymi przepisami!Zamożny,mniej zamożny!!! Przecież to Państwo Polskie, Rząd RP i Banki nakłoniły miliony młodych Polaków do wzięcia tego kredytu!!!
Kobiet@ / 94.230.26.* / 2015-05-27 16:14
Ludzie, nie dajcie się zwariować. To tylko napuszczanie jednych na drugich. Logicznie popatrzcie na warunki. Tam nie ma ŻADNEJ pomocy.
Po pierwsze, no może to mieszkanie 75 metrów kw, to znajdzie się trochę, ale dom 100 metrów kw, to już nie specjalnie, po drugie pomoc ma dotyczyć tylko tych co regularnie obsługiwali zadłużenie, a więc Ci co na prawdę mają problem, nie będą mogli z tej " pseudopomocy " skorzystać, po trzecie "pomoc" nie jest bezzwrotna. To znaczy i tak przyjdzie "zabulić" i tak. A na zakończenie , to jak napisali, ma to dotyczyć wszystkich, a nie tylko "frankowiczów", więc po co te wyzwiska w stosunku do "frankowiczów"?
emeryt356 / 109.207.103.* / 2015-05-27 16:14
MUSZE WAS ZMARTWIĆ !!!!!!! OSTATNI KTÓRY OBIECYWAŁ CUDA TO NIE JEST WCALE DUDA !!!! Takich cwaniaków w historii były miliony . Nawet dziś emeryci kupują garnki wartości 100 zł za 4000 !!!!!!! CZY TO NIE CUDA !!!! wszystko zależy od umiejętności cudotwórcy !!!!!!!!!! Ahoj naiwniaki !!!! Zdrowie ZUSu !!!!!!!!!!
leming / 109.233.95.* / 2015-05-27 16:13
Uczciwym jest wyłącznie powrót do rozwiązań zgodnych zprawem czyli wsadzenie za kratki prezesów zachodnich banków okradających ludzi na podstawie zakazanych klauzul i powrót do dnia umowy bo spekulacyjne instumenty pochodne czyli te kaluzule indeksacyjne nie wiążą konsumentów czyli przewalutowanie z dnia umowy wyłącznie reszta to mydlenie oczu przez lobbystów bankowych
ala380 / 213.17.175.* / 2015-05-27 16:13
złodzieje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
straznik / 88.156.36.* / 2015-05-27 16:13
Ja mam pytanie. Jak Banki mogą mówić, że one coś tracą jeśli w momencie udzielania kredytu obliczały swoje zyski po okrasie np. 20 lat i tak ustaliły spłaty aby je uzyskać.Wiadomo najpierw spłata odsetek a póżniej udzielonego kredytu.W moim przypadku Bank już odebrał swoje odsetki i obecnie powinien pobierać jedynie to co pożyczył. Przecież wówczas nikt nie przewidywał, ze frank będzie tak drogi. To jeśli teraz wychodzi, ze będziemy musieli spłacić dwa lub nawet trzy razy tyle w ciągu 20 lat niż planowano w momencie udzielanie kredytu przez Bank - no to lament Banku, że on straci to chyba jakaś farsa. Wyrażnie widać, że nikogo nie interesuje klient banku a tylko i wyłącznie gigantyczne zyski Banków z których to zysków będą gigantyczne premie dla wybranych i nielicznych.Niech nikt nie mówi, że cała ta gra na naszą niekorzyść jest uczciwa. Co Banki miały wziąć dla siebie już wzięły a teraz po prostu okradają za przyzwoleniem rządzących elit, które mają z tego najwięcej korzyści.
jedrek33 / 84.48.40.* / 2015-05-27 16:18
ciekawe czy byś zwrócił do tego kursu,gdyby kurs poleciał np.o połowę na dół
ja776 / 85.222.24.* / 2015-05-27 16:12
żenujące przedstawienie, i weź dobrze pisz o tych leniwych osłach i prezydentach ! żadam pomocy dla złotówkowiczów, to też są Polacy, nie Bułgarzy cz Ukraińcy!
Kobiet@ / 94.230.26.* / 2015-05-27 16:22
A może tak poczytasz, ze zrozumieniem? Bo ja wyraźnie widzę zdanie : " Co najistotniejsze - pomoc dotyczyć będzie kredytów w każdej walucie".
m.. / 94.254.198.* / 2015-05-27 16:21
Jestem za... tez mam kredyt w złotówkach i nikt mi raty nie chce zmniejszyć. .. niestety kredyt to ryzyko:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
.złotowkowicz / 31.61.131.* / 2015-05-27 16:20
Zbierzmy się wszyscy zlotowkowicze i pod sejm. Teraz jest ten czas
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-05-27 16:19
Jasne tylko kurs złotówki wobec złotego się nie zmienił. Nie ma więc podstawy do czegokolwiek.
marazm / 209.58.6.* / 2015-05-27 16:09
Nasza wladza uwielbia wspomagac choksztaplerow naszymi pieniedzmi.Frankowicze to ludze wyksztalceni i spekulanci,pojac nie morzna ze dali sie oszukac podpisujac te umowy-albo dyplomy kupili a rozumu brak.Wziolem kredyt na traktor niech mi Duda splaci reszte ;bedzemy mieli prezydeta cudotwurce jak za PRLu.
Kobiet@ / 94.230.26.* / 2015-05-27 16:21
A może tak poczytasz, ze zrozumienie? Bo ja wyraźnie widzę zdanie : " Co najistotniejsze - pomoc dotyczyć będzie kredytów w każdej walucie".
Więc może nie wyzywaj ludzi od hochsztaplerów. Wielu z frankowiczów nie miało innego wyjścia, bo banki, niektórym, odmawiały kredytu złotówkowego, bo " nie mają zdolności kredytowej", a na franka, w cudowny sposób już mieli.
abecadło / 89.79.76.* / 2015-05-27 16:45
On czyta ze zrozumieniem i robi jeszcze coś - wyciąga logiczne wnioski choć opisuje w nieco szyderski sposób. Banki odmawiały kredytów złotówkowych ludziom, których nie było stać na kredyt - więc w ogólnie nie powinni żadnego nawet w CHF. Złotówkwiczów było stać na kredyt i dodatkowo rata ich kredytów spadła z tytułu obniżenia stóp procentowych, więc złotówkowicze nie potrzebują pomocy i nie będą jej brać.
BBBbbb123 / 178.37.174.* / 2015-05-27 16:09
Ja swój kredyt we frankach spłaciłam czy ktoś mi odda moją stratę na kursie? Jak się bierze kredyt w obcej walucie i trzeba liczyć się z tym że kurs może się zmienić. Nie zgadzam się na żadną pomoc frankowiczom ! Kredyty brali dorośli ludzie trzeba wypić czarę goryczy za swoje błędy.
lklklk / 86.186.206.* / 2015-05-27 16:09
A ja się k.... pytam, czy jak frank spadnie (sorry, złotówka wzrośnie) to oddadzą te 800 mln? A kto mnie zapłaci za wachania w sektorze mieszkaniowym? To jest zawsze ryzyko, loteria i pomoc rządu jest bez sensu. Jeżeli banki dadzą jakieś pieniądze to na pewno podniosą oprocentowanie, i my wszyscy zapłacimy!
Kobiet@ / 94.230.26.* / 2015-05-27 16:41
Jesteś tak naiwny, żeby uważać, że kredytobiorcy dostana jakąkolwiek Czy Ty uważasz, że to jest w ogóle jakąś pomoc? Po pierwsze, jak w tekście napisano: " Nie ma jednak nic za darmo - jeśli z kolei kurs franka spadnie poniżej określonego poziomu, kredytobiorcy będą musieli zdecydować się na przewalutowanie. Ostateczny kurs przewalutowania ma być ustalany indywidualnie między frankowiczem a bankiem." Po drugie "pomoc" nie jest bezzwrotna, a po trzecie, cytuję : " Dla skutecznego złagodzenia problemu kredytobiorców mieszkaniowych w walutach niezbędne jest powiązanie inicjatywy sektora bankowego z wdrażaniem odpowiednich regulacji rachunkowych związanych z funkcjonowaniem systemu dopłat oraz rozstrzygnięcia kwestii podatkowych PIT i CIT". Czyli nie kijem go, to pałą. A na zakończenie jeszcze jeden cytat:
" Co najistotniejsze - pomoc dotyczyć będzie kredytów w każdej walucie." Więc nie rzucaj się na frankowiczów. To nie oni mają chore pomysły. To nasze kochane państwo myśli jak tu nas WSZYSTKICH jeszcze oskubać.
adwe / 79.191.221.* / 2015-05-27 16:07
A co z moim kredytem w złotówkach, też znalazłam się w trudnej sytuacji straciłam prace, kto mi pomoże spłacić kredyt. Niech Frankowicze przewalutują sobie kredyty na złotówki. Biorą kredyt myśli się o tym co będzie za 5 10 20 lat. W momencie zaciągania kredytu już myślałam że mogę stracić pracę, i teraz nie wychodzę na drogi i nie płaczę jak jest mi ciężko. TRZEBA BYŁO MYŚLEĆ I NIE DAĆ SOBIE WCISKAĆ TYCH KITÓW OD PRZEDSTAWICIELI HANDLOWYCH. Żeście się dali wprowadzić w złote maliny, to teraz je musicie zebrać i płacić jak każdy.
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-05-27 16:44
przeciez ta pseudo pomoc ma rowniez dotyczyc tych co brali typowe kredytu w PLN. proponuje czytać ze zrozumieniem!
selgros894 / 89.72.37.* / 2015-05-27 16:05
Niech pajace sami płacą jak brali kredyt we frankach , a jak nie będą płacić niech się nimi komornik zainteresuje .

Najnowsze wpisy