Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Wyświetlaj:
Marek037 / 79.173.15.* / 2015-05-27 15:52
Dlaczego IM sie pomaga a nie innym???
To, że chcieli bys sprytniejsi i aby zaoszczedzić wzieli zamiast w złotych kredyty we frankach, bylo ich ryzykiem. I teraz naszym kosztem maja dostawac rekompensate??? SKANDAL !!!!
Trzeba bylo bvraz w złotówkach, a nie teraz płąkać.
To nie banki tylko MY wszyscy musimy teraz im robic prezenty. Jestescie naiwni sądząc, ze to banki beda płacic...zenada...premiowac cwaniaków.
bubu prawdziwy a nie z numerem / 91.217.114.* / 2015-05-27 16:02
Nie waszym kosztem a moim kosztem. Mam kredyt we frankach bo tylko taki mi dali, urodziło mi sie drugie dziecko i musiałem kupić mieszkanie.
A teraz mam być karany, za to że banki nabiły mnie w butelkę. Nie miały pokryciaw walucie na te kredyty , tylko tak na papierze je dawali. A tak naprawdę był to kredyt złotowy.
Antypis / 88.156.131.* / 2015-05-27 15:57
Jakim waszym kosztem? Jesteś właścicielem banku?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gosia649 / 212.96.247.* / 2015-05-27 15:51
Osobom uboższym ? !!! to niech mieszkań nie kupują kpina , kpina , kpina , demagogia
meed / 46.112.86.* / 2015-05-27 15:51
a dlaczego banki nie pomogą tym wszystkim, którzy zanotowali spadki swoich walorów na giełdzie? Bo spekulowali, ze zarobia?.. Czyż nie tak samo myśłeli "frankowicze"?! Nie zgadzam się na taka pomoc!! Mając kredyt we frankach, zacinąłem pasa, ze wątrobe miałem w gardle i go spłaciłem, czy zatem banki tez mi cos zrekompensuja?Chociazby wizyte u gastrologa !!
c2h2 / 109.232.30.* / 2015-05-27 15:51
Przede wszystkim powinno się unieważnić umowy na polisolokaty gzie było ewidentne naciąganie klienta, zwłaszcza osób słabo znających się na kruczkach prawnych. Frankowicze i inne waluty w drugiej kolejności
nemo nemo / 93.180.176.* / 2015-05-27 15:50
a to dobre - banki planują, że ZWROTNA pomoc będzie ich kosztować 800 mln zlotych. Czyli znowu całość pomocy pójdzie na pensje i premie dla szacownego grona bankowców. Tak się zarabia w każdej sytuacji!!!
Jeszcze by kto podejrzewal, że mają dobre intencje :)
Moher Obserwator / 87.205.41.* / 2015-05-27 15:50
Czytam i się zastanawiam dlaczego lemingi z rozumem się rozstały! Przecież o kursie złotówki decyduje NBP, a nie jakaś tam wirtualna instytucja! No to kto "przydupił" tym kredytobiorcom jak nie rząd?
arturro. / 31.61.131.* / 2015-05-27 15:50
Jezeli rządowe pieniądz pójdą na pomoc frankowiczom to my ten rząd rozliczymy. Ja kupiłem male mieszkanko za miastem tylko dlatego ze nie chciałem brać dużego kredytu. Czuje ze ktos robi mnie w konia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
l00gan / 89.191.131.* / 2015-05-27 15:55
Poczytaj... ludzie brali tez male kredyty w CHF bo nie mieli zdolności kredytowej w rodzimej walucie, nie było programów pomocowych a mieszkanie u mamusi z rodzina nie wchodziło w grę i mają do spłaty 2 razy tyle... Nikt rozsądny nie oczekuje, że Państwo da z kieszeni podatników, konsekwencje powinny ponieść banki
yui / 195.95.144.* / 2015-05-27 16:04
Jak się nie ma zdolnosci kredytowej i nie ma się gdzie mieszkać - to się nie zakłada rodziny!
No przeciez coś mnie trafia. Wypruwałam żyły, żeby miec na wkłąd własny, podejmowałam sie kazdej pracy.
Skończyłam dwa kierunki studiów i studia podyplomowe.
Wzięłam kredyt i uczciwie spłacam.
A mogłam zaczać robić dzieci po liceum i wyciągać rękę do Państwa. No przecież mieszkanie się należy!
A jak nie to wezmę kredyt, na który mnie nie stac i niech mi Państwo dokłada.
Jak się nie ma zdolności - to się nie bierze kredytu.
OZD / 62.111.178.* / 2015-05-27 15:50
Propozycja związku banksterów polskich wygląda mniej wiecej tak:
– pomoc nie jest pomocą tylko zwrotnym wsparciem – kasę trzeba będzie oddać
– otrzymasz 1500 zł na ratę ale tylko przez 12 miesięcy,
– nie możesz mieć mieszkania wiekszego niż 75 metrów lub domu większego niż 100 metrów
– wszystko to wtedy gdy stracisz pracę lub się rozchorujesz
Moim zdaniem to bardziej ciekawa demagogia niż w kampanii wyborczej :)
Pomożemy Ci, jak spełnisz wyśrubowane kryteria a potem tę pomoc nam oddasz.
Pomozemy Ci pomimo, że krzyczysz że nie chcesz pomocy finansowej a jedynie pomocy w respektowaniu prawa.
Pomożemy Ci, bo lepiej wiemy, jaka pomoc jest Ci potrzebna.
Pomożemy Ci w spłacie raty, pomimo że 97% kredytów indeksowanych jest spłacana wzorowo.
Pomożemy Ci w spłacie raty pomimo, że to nie wysokośc raty jest dla Ciebie problemem a wartość kredytu przewyższająca 2-krotnie wartość nieruchomości.
Pomożemy Ci pokazując tym samym jakie to banki w Polsce są wspaniałe a jednocześnie tą pomocą wkurzymy pozostałych obywateli, gdyż napuścimi ich na Ciebie, jako na tego złego, na którego wszyscy muszą się składać.

Taka to jest koncepcja pomocy Frankowiczów przedstawiona przez Związek Banków Polskich
mno_1966 / 37.128.12.* / 2015-05-27 16:22

ie wysokośc raty jest dla Ciebie problemem a wartość kredytu przewyższająca 2-krotnie wartość nieruchomości.

Czyli twój problem jest taki, że kupiłeś mieszkanie jako inwestycję i inwestycja nie wypaliła.
Bo jeśli kupiłeś aby tam mieszkać i rata nie jest problemem to czemu przejmujesz się że wartość kredytu jest większa niż wartość nieruchomości?
Jeśli będziesz spłacał wg harmonogramu to po 30 latach nieruchomość będzie twoja.
Jeśli natomiast była to inwestycja która nie wypaliła, to dlaczego nie wyrównywać innych strat np przy zakupie JSW inwestorzy są do tyłu 90% a nie 40% jak ty.
allensteiner / 88.156.33.* / 2015-05-27 15:50
Pytanie: Ile banki zarobiły na sprzedawaniu franków, których nie miały?
mądra / 185.56.211.* / 2015-05-27 15:49
banki powinny zapłacić za naciąganie klientów. Trzeba obniżyć premie i pensje prezesom banków. Opodatkować banki one i tak są większościowi w obcych rękach.
Konrad942 / 31.183.64.* / 2015-05-27 15:49
Kpina i okradanie obywateli! Te 800 milionów zapłaci reszta Polaków, którym k.. nikt nie pomoże, a których banki zniszczą! Po pierwsze widziały gały co podpisywały!! Może w ogóle anulować im długi wobec banków, a co tam! Niech lemingi mają chaty za free! Dobrze wiedzieli co podpisują, lecz pazerny umysł odebrał im zdolność do logicznego myślenia, a czy leming w ogóle taką zdolność posiada? Chyba NIE! Myśleli, że jak kursik niski, to wyjdą z zyskiem, ale nie pomyśleli co będzie jak frank zdrożeje? To świadczy o braku mózgu! Znów dzielenie! Niech banki pomogą wszystkim co wzięli kredyty mieszkaniowe! Ja się nie zgadzam, aby teraz ktoś tym cwaniakom pomagał, bo większość to cwaniactwo z układami w rządzie i lemingi wsiowe!
OzD / 62.111.178.* / 2015-05-27 15:48
pomoc ma charakter zwrotny więc tak naprawdę dalej ściemniają że mają ludziom pomagać a rzeczywiście zyski po prostu rozkładają na dłuższy okres czasu.
dudek708 / 83.27.185.* / 2015-05-27 15:48
wzięli kredyty w obcej walucie niech płacą mogli wziąść w pln żadnej pomocy
Dariusz25545 / 31.183.64.* / 2015-05-27 15:47
Kpina i okradanie obywateli! Te 800 milionów zapłaci reszta Polaków, którym k.. nikt nie pomoże, a których banki zniszczą! Po pierwsze widziały gały co podpisywały!! Może w ogóle anulować im długi wobec banków, a co tam! Niech lemingi mają chaty za free! Dobrze wiedzieli co podpisują, lecz pazerny umysł odebrał im zdolność do logicznego myślenia, a czy leming w ogóle taką zdolność posiada? Chyba NIE! Myśleli, że jak kursik niski, to wyjdą z zyskiem, ale nie pomyśleli co będzie jak frank zdrożeje? To świadczy o braku mózgu! Znów dzielenie! Niech banki pomogą wszystkim co wzięli kredyty mieszkaniowe! Ja się nie zgadzam, aby teraz ktoś tym cwaniakom pomagał, bo większość to cwaniactwo z układami w rządzie i lemingi wsiowe!
frankowicz / 178.238.249.* / 2015-05-27 15:46
Kolego sympatyczny faktem jest ze nikt mnie zmuszał do kredytu ale do frankowego juz tak. Co jest złego w tym ze chcieliśmy mieć swoje cztery katy ??? Opisz mi choć jeden aspekt gdzie stracisz przezemnie choć jedna złotowke ?! bo jakoś nawet p.Belka nie opisał takiego faktu,tylko jak Ty cos tam powiedział! Czemu nie pozwalają się wypowiedzieć frankowiczom w TV ?? Zastanowiło Cie to???
mieszkaniec 23 / 83.25.62.* / 2015-05-27 15:53
Co to znaczy, że w demokratycznym państwie ktoś Cię zmusił do czegokolwiek? To Twoja decyzja to chyba oczywiste, że jak czegoś człowiek nie chce to nie robi. Więc nie uwierzy tu nikt, że ktoś Cię zmusił! To po pierwsze. A po drugie nikt nie mówi, że ktoś traci ale Państwo nie ma pieniędzy aby pomocy udzielić zwykłemu obywatelowi czy nawet podnieść najniższą krajową a na pomoc osobom, które dobrowolnie weszły w zobowiązanie kredytowe tak? A czemu nie pomoc w takim razie każdemu młodemu czy obywatelowi co wziął kredyt w polskiej walucie?

Najnowsze wpisy