Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Wyświetlaj:
davvid / 185.24.27.* / 2015-05-27 14:56
Pomocy nie rozumiem...przeciez kosztem zakupu FR obciązani są kredytobiorcy , więc o ile znam sie na finansach , przewalutowanie kredytu z fr na zł z dnia zaciągniecia kreduty nic bank nie kosztuje!!!!Banki liczac zyski mydląnam oczy że to mogą byc ich straty?
ale niby jakie wirtualne?
prosze was Przestancie juz wyzyskiwac ludzi, nie stracicie nic zmieniając Fr na zł , tożto dzieje sie tylko wirtualnie, Żydzi!
rajrz / 95.49.56.* / 2015-05-27 14:56
Ja brałem kredyt w zł i wtedy kurs był prawie 2x większy niż we frankach ,kto odda mi nadwyżkę?
Nie chciałbym aby to szło z moich podatków tylko dla tego ,że komuś wzrosły słupki poparcia!!!!!
fr / 213.158.219.* / 2015-05-27 15:04
Może oddaj pieniądze z rodziny na swoim
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maru2 / 62.93.47.* / 2015-05-27 14:55
Ale bzdety. "pomoc będą udzielane tylko dla osób, które spełnią warunki: kupiły mieszkanie do 75 m2 lub dom do 100 m2 i ich dochód był niższy od średniej krajowej" - czyli kryteria programu "rodzina na swoim" za wyjątkiem dochodu. Czyli łagodzimy skutki "wała" bankowego, wiedzieli komu dają kredyt i z jakim ryzykiem to się wiąże dla klientów i dla nich samych, nie zwalajmy całego wiadra pomyj wyłącznie na kredytobiorców. "Poza szczególnymi przypadkami pomoc będzie mieć charakter zwrotny" LUDZIE! CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM, TO JEST KOLEJNA POŻYCZKA A NIE ŻADNA POMOC. Współczuję tym co sączą jad w komentarzach, ulegliście manipulacji. Nie było, nie ma i nie będzie żadnej pomocy, to wszystko ma tzw. drugie dno. Nie dostrzegacie tego?
Matyl / 83.26.156.* / 2015-05-27 14:55
No proszę banki zaczynaja mowic ludzkim głosem morzna - morzna jakby to Brunek napisał
tinktank / 164.127.237.* / 2015-05-27 14:55
Wladza nie potrafi liczyc. W piątek przed wyborami Szczurek trzasnął ulge podatkową od zysków wynikających z przewalutowania. Frankowicze (elektorat PO!) tylko wzruszyła ramionami, tak ich ta symboliczna pomoc obeszła.
Za to niefrankowiczy mocno wk... zirytowała ta wiadomość, że obywateli dzieli się na równych i równiejszych.
mundi906 / 89.71.192.* / 2015-05-27 14:54
cwaniaki i złodzieje brali kresyty we frankach a teraz drą mordy, że kurs waluty się zmienił?! Qre..two! W takim razie macie mi wyrównać to co więcej wybuliłem biorąc w 2007 roku kredyt w złotówkach! Inaczej zwrócę się do Trybunału Praw Człowieka, że w państwi prawa (ponoć) traktuje się nierówno obywateli. Uczciwego, przewidującego można okraść a cwaniaków, którzy wiedzieli jakie ryzyko biorą na siebie trzeba wesprzeć?! Nie daruję wam tego złodzieje!!!!! Już raz mnie to p*****...ne państwo (a dokładniej Balcerowicz)okradło z 8-letnich poborów na przedpłacie na samochód! Drugi raz nie pozwolę, chociaż miałabym dochodzić swego przez 2 pokolenia!
tommm / 31.178.55.* / 2015-05-27 15:14
weź Snikersa....
Typowe zachowanie sfrustrowanego Polaka. Sam nic nie ma to i innym nie da.
Czytaj ze zrozumieniem banki udają że coś komu dadzą (nigdy na całym świecie banki jeszcze nic nikomu nie dały za darmo)5zł za chf to pewnie ok 5 zł za usd więc raczej prawdopodobieństwo bardzo małe, ale jak brzmi medialnie - pomożemy -wspieramy was drodzy kredytobiorcy!!!
Nawet jeśli frankowicze otrzymali by pomoc to i tak byłyby to pieniądze banków (ile z nich jest w polskich rękach?), które wcześniej zostały wytransferowane z Polski więc sam na tym nic byś nie tracił. I nie mów że frankowicze to cwaniacy bo sam znam dwie rodziny, które dostały od banku propozycje nie do odrzucenia- albo kredyt w chf albo nici z własnego mieszkania (całe 35m2) pewnie są wśród nich ludzie co kupowali mieszkania na wynajem ale większość to rodziny, którym zamarzył się własny kąt
ss509 / 91.219.115.* / 2015-05-27 15:07
Nie obrażaj nikogo i nie nazywaj cwaniakiem czy złodziejem, wzięłam kredyt w CHF bo bank powiedział, że nie ma zdolności w PLN, mydlił oczy jakie to korzystne i w ogóle... Nie mam zamiaru przepraszać za to, że nie chciałam być bezdomna, ruszcie czasami mózgami jełopy bo ci co biorą kredyty hipoteczne to nie po to, żeby balować za tą kasę! Tylko po to, żeby rodzinie zapewnić 4 kąty. Mam dość czytania tych wypocin, żyjemy w chorym kraju wśród chorych ludzi!! Zero poszanowania dla innych, patałachy.
plemnipotent / 31.1.236.* / 2015-05-27 14:54
Najlepiej byłoby gdyby się w ogóle nie wtrącali. Każde ,,pomaganie,, powoduje jedynie wzrost ceny metra kwadratowego mieszkania.
wkurzona olka / 217.97.194.* / 2015-05-27 14:54
A co mnie to interesuje że ich teraz nie stać ? Trzeba było nie brać kredytu !!! jak dawać to wszystkim albo nikomu !! Dlaczego kolejna grupa ma być uprzywilejowana ???!!!!
Kris123 / 46.229.147.* / 2015-05-27 14:52
Hmmm zawsze w Polsce jest tak, że jak jednym dadzą to drugim będą musieli zabrać. Rozumiem, że Ci odpowiedzialni, nie będący cwaniakami Polacy, którzy wzięli w złotówkach jutro będą płacić dodatkowe opłaty w swoich bankach lub drożej za pewne usługi właśnie po to aby jutro cwaniakom Frankom Kowalskim było lepiej. Dlaczego ja jak w tych czasach brałem kredyt i nie będąc mocno obcykany w sprawach finansowych zdawałem sobie sprawę z tego, że kursy się wahają i jutro mogę zostać bankrutem? Dlaczego ja mogłem wziąć kredyt w złotówkach? Jak by Franki tak zrobiły i nie kupowały sobie domu, samochodu, iPhona na kredyt to dziś nie mieli by kłopotu a Polacy nie dokładali by się do spłaty ich cholernych kredytów!!! Cholerne Chciwe cwaniaki dziś tłumaczące się tym, że nie mieli wyjścia bo ich stać nie było...
$D / 91.208.250.* / 2015-05-27 15:00
Kris. Weź wytrzyj sobie brodę chusteczką, bo się jadem oplułeś...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
plemnipotent / 31.1.236.* / 2015-05-27 14:58
Tak właśnie będzie. Łatwo bowiem jest pomagać cudzym kosztem.
plemnipotent / 31.1.236.* / 2015-05-27 14:52
Nie rozumiem dlaczego banki straciłyby na przewalutowaniu wg kursu z dnia udzielenia kredytu. Przecież kredytobiorcy dopłaciliby różnicę w oprocentowaniu tak jak kredytobiorcy złotowi. Według mnie banki by zyskały.
zummi / 85.158.196.* / 2015-05-27 14:51
Wspaniale. Najpierw banki okradły frankowiczów a teraz frankowicze w ramach rekompensaty chcą okraść resztę społeczeństwa.
liberalna Pinky / 83.15.29.* / 2015-05-27 14:51
Jest to nie pomoc tylko zachęta do dalszego zadłużania sie i znajac polskie społeczeństwo które nie radzi sobie z czytaniem ze zrozumieniem , dalsze jego skłócanie. Czy Bankierzy powiedzą sobie dość ? ile mozna okropieństw uczynić dla mamony, przecież oni także są śmiertelni.
KredytobiorcaPL / 79.186.210.* / 2015-05-27 14:51
Nie oczekuję na to żeby ktoś spłacał kredyt za mnie, ale żeby bank traktował mnie po partnersku.
Niech podejmą ze mną rozsądną rozmowę - ustalmy jak sobie pomóc nawzajem. Co zrobić, żeby i wilk był syty i owca cała.
To wystarczy
Paweł506 / 87.205.34.* / 2015-05-27 14:59
Nie oczekujesz? to spłacaj sam SWOJE długi.
Miałeś 18 lat? czytać nie umiałeś? w pełni władz umysłowych? dlaczego mieszkańcy bloków i emeryci mają dopłacać do Twojego kredytu bo Ty musisz mieszkać w 200m domu..proszę mieszkaj jak chcesz ,pożyczaj ile chcesz ale płać za siebie !
Paweł506 / 87.205.34.* / 2015-05-27 14:57
Nie oczekujesz ? to spłacaj sam.Miałeś 18lat jak podpisywałeś umowę? w pełni władz umyslowych?
Ustalaj sobie jak spłacać SWOJE długi.Jak mnie nie stać na 200m dom to mieszkam w bloku lub spłacam swój kredyt !
o. / 83.5.179.* / 2015-05-27 14:50
Ale pomoc!!! Zajady ze śmiechu mi się porobiły
Banksterzy powodzenia / 37.30.32.* / 2015-05-27 14:50
DUDA was wszstkie Banki załatwi a na koniec Państwo was wszystkie za 1 złotówkę kupi i tak będzie zrealizowany postulat repolonizacji banków zagranicznych w Polsce

Najnowsze wpisy