Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Wyświetlaj:
jkgielda / 2015-05-27 14:45
Jak złodziej ukradł rower to ma oddać cały rower a nie tylko łańcuch- dotyczy to również banków i banksterki...ponadto za kradzież jest kara zna podstawie KK kodeksu karnego- kradziez w Polsce jest karana i dotyczy to również banksterki-zrozumiał Pietraszkiewicz?
greg575 / 212.113.211.* / 2015-05-27 14:45
Jak bralem kredyt to mi wsineli ze jestem ubezpieczony na wypadek wahan kursow walut. Banki tych fankow nie kupowaly tylko graly na oslabienie zlotego. To byl przekret a nie kredyt. Dlaczego panstwo chroni przekrety a nie obywatela? Takie cyrki to tylko w Polsce! W U.K. banki nieprawnie wciskaly klientom ubezpieczenia tzw. payment protections i dzisial zwracaja klientom pieniadze wraz z odsetkami. Mowienie ze banki nie uniosa ciezaru przewalutowania to doslownie martwienie sie ze zlodziej bedzie musial oddac to co ukradl. Ale w Polsce to juz standard ze za batonika emerytow sie wsadza do wiezienia zlodzieji w bialych kolnierzkach sie wynagradza
ObywatelRP / 79.187.184.* / 2015-05-27 14:45
A kto pomoże kredytobiorcom w złotówkach. Dziadostwo kredyt we frankach mają w większości posłowie i osoby na wysokich szczeblach więc im zależy ktoś im pomógł. W tym kraju rządzi tylko k.... i złodziej!!!
egonik2 / 194.181.245.* / 2015-05-27 14:50
Zgadzam się w 100%. Mam kredyt w pln i wszyscy maja mas W DUD(P)IE. W co nam to jest łatwiej? Nikt nie wspomina że mamy wyżej oprocentowany kredyt a dodatkowo frankowicze zarabiali jak był mniejszy kurs franka. Może czas pomagać WSZYSTKIM POLAKOM. Chyba czas zrobić zadymę iść pod pałac i wtedy ktoś zwróci na nas uwagę
detractor / 46.77.73.* / 2015-05-27 14:45
A miało być tak pięknie :
Money , dnia 2006-01-12, pisał , cytuję:

"Wraz z pojawieniem się zagranicznych banków zaistnieć miały nowe technologie, nowe produkty i usługi finansowe. Liczono też na wzrost konkurencji, co miało wymusić lepsze traktowanie klientów. Oczekiwano także wprowadzenia powszechnie akceptowanych standardów księgowości i sprawozdawczości. Zyskać miała cała gospodarka."
"Dlatego w roku 1990 stworzono szereg zachęt do otwierania banków z udziałem kapitału zagranicznego.

Inwestorzy mogli liczyć na wakacje podatkowe, wnosić i utrzymywać kapitał w dewizach, transferować 15 proc. zysku." - koniec cytatu.

Przeglad niektórych banków W POLSCE:

" - mBank – prawie 70% akcjonariatu jest własnością Niemiec.
-BZ WBK – 75% akcji znajduje się w rękach hiszpańskiej spółki.
-Bank BGŻ – prawie 60% udziałów należy do holenderskiego Rabobanku.
-Citi Handlowy – 75% akcji należy do amerykańskiego Citibanku.
- ING Bank – (wcześniej występujący jako Bank Śląski) – 75% należy do holenderskiej grupy ING.
- Nordea – 99% akcjonariatu leży w rękach krajów skandynawskich. - Bank Pekao – 50% akcji należy do UniCredito Italiano, przez co połowa akcji leży w rękach Włochów.
- Raiffeisen Bank – 100% akcji należy do austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB).
-Millenium - ( wcześniej jako Bank Inicjatyw Gospodarczych) Strategicznym inwestorem Banku Millennium jest portugalski Banco Comercial Portugues - 75,5% akcji. " - cytat za :WspieramRozwój.pl.
podatnik100 / 176.102.181.* / 2015-05-27 14:45
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!k... rozdawnictwu moich podatków!!!!!!!!!
Marcin770 / 78.133.199.* / 2015-05-27 14:44
Trzeba mieć nas...w głowie żeby w ogóle domagać się w podobnej sytuacji pomocy, a co najlepsze-komuniści chcą tym cwaniakom pomagać. Jak ktoś bierze kredyt w obcej walucie TO PONOSI RYZYKO i musi się liczyć z tym, że koszt wzrośnie i 5 razy, a nie udawać po wszystkim idioty. Nie stać Cię-na bruk i tyle. Kto pomoże tym, którzy mieli mózgi i brali kredyty w zł? Rząd odda im różnicę jaką płacili latami? Wynika z tego, że w Cebulandii najlepiej być debilem-wtedy można liczyć na pomoc na każdej płaszczyźnie.
N. / 185.56.173.* / 2015-05-27 14:47
Człowieku tu nie chodzi o koszt kredytu, tylko o to, że kapitał rośnie kilka razy tyle, co jest wart. Rozumiesz?

Frankowcy chcą tylko na uczciwych zasadach spłacić to, co dostali. K A P I T A Ł, który pozyczyli + odsetki, a nie odsetki + 2-3* kapitał.
A dostali złotówki, nie franki.
Jaro72 / 109.243.184.* / 2015-05-27 15:02
Święte słowa.....ja ratę mogę spłacać bo byłem świadom, ze rata wzrośnie przy zmianie kursu ale tu chodzi o kapitał do spłaty.
Wziąłem 300 tyś zł (w CHF) dostałem oczywiście złotówki włożyłem 150 tyś swojej gotówy, spłacam 6 lat - spłaciłem 16,5 % kapitału a gdybym chciał dzisiaj spłacić kredyt- kapitał, muszę wyłożyć 465 tyś !!!.
Nawet sprzedając dom ledwo starczy na spłatę kredytu chociaż jeśli chodzi o procent (marża libor) spłaciłem juz ok 80% bo raty są równe i na początku spłaca się większość procentu - zysku banku.
Po prostu złodzieje-bankierzy mieli świadomość, ze zarobią na zwiększeniu kapitału kredytu ze względu na kurs waluty - chociaż nigdy tej waluty na oczy nie widziałem.
eugeniusz1000 / 185.87.138.* / 2015-05-27 14:43
ho , ho i mamy pierwsze owoce , jacy to grzeczni panowie
, myslalem ze beda to papierowe jabluszka , sliwki i
dopiero jesienne plony. A tu masz , dasz i basta .
Barry / 193.0.102.* / 2015-05-27 14:43
Ale bzdury. "Pomoc" będzie zwrotna, a te 800 mln to kasa wirtualna, tj. taka, której banki nie zarobią dzięki "udzieleniu pomocy". Bujda na resorach.
S********* / 193.105.192.* / 2015-05-27 14:43
Prezydencie Duda pogon to towarzycho bo dostałeś nasze głosy ! Jak długo klika będzie nas okradała ? Czy nadal jesteśmy republika bananowa czy jednak u siebie Panie Prezydencie elekcie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mkobi1 / 159.205.235.* / 2015-05-27 14:43
Jeżeli dobrze rozumiem, to koszt - 30 mld zł - przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia kredytów, jest na chwilę obecną czystym zyskiem banków dodatkowym ponad spłacane odsetki! Zatem trudno tu mówić o stracie. Myślę, że banki powinny to udźwignąć.
Xx3 / 83.148.191.* / 2015-05-27 14:43
Ciesze sie ze nie mieszkam w tym chorym kraju!!!! Najlepiej to niech spłaci ich kredyty ....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
złotówkowicz / 46.238.209.* / 2015-05-27 14:43
Całkiem niedawno, biorąc pod uwagę długoterminowość kredytów hipotecznych, WIBOR rósł powodując wzrost rat kredytów złotówkowych o około 20% i nikt wtedy się "złotówkowiczami" nie przejmował choć jest więcej niż "frankiowiczów". Sam wyższe raty płaciłem i "frankowicze" też powinni płacić, nie ma zmiłuj i tyle. Trzeba było myśleć - to nie boli.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
N. / 185.56.173.* / 2015-05-27 15:00
Boli, może Ciebie boli myślenie? Przecież po przewalutowaniu będa płacić, a Ciebie banki zrobia przy nastepnym kredycie, albo Twoje dzieci, bo teraz nikt się z nimi nie rozprawi, a tacy mysliciele, jak Ty beda bredzić, jak potłuczeni.
zgred 11 / 178.36.171.* / 2015-05-27 14:43
Ciekawe , jak banki pokryją sobie te obietnice dla kredytobiorców ?. Chyba uderzą w tych , co mają lokaty ? . Tylko ciekawe co będzie , jak ludzie - przestraszeni obietnicami Pana Dudy - zaczną likwidować lokaty ? .Zdrówka .
jkgielda / 2015-05-27 14:42
Jak złodziej ukradł rower to ma oddać cały rower a nie tylko łańcuch- dotyczy to również banków i banksterki...ponadto za kradzież jest kara na podstawie KK kodeksu karnego- kradziez w Polsce jest karana i dotyczy to również banksterki - ZROZUMIAŁ Pietraszkiewicz?
m... / 83.26.42.* / 2015-05-27 14:42
a czemu nikt nie spłaci mojego kredytu w złotówkach? Trzeba się zastanowić nad równym traktowaniem i czy nie powinno się tego zaskarżyć do pewnych instytucji. Bogacze brali kredyt we frankach i wtedy wszystkim śmiali się w twarz, a teraz płacz. Co nikt nie mówił biedactwa moje, że kurs się może zmienić?

Najnowsze wpisy