Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Związek Banków Polskich przedstawił propozycje pomocy frankowiczom. Banki szykują 800 milionów dla kredytobiorców

Wyświetlaj:
bankrut724 / 88.199.11.* / 2015-05-27 14:30
Jedni brali kredyty na budowę domu z basenem inni na mieszkania pod wynajem teraz kiedy wybory chcą ugrać wszystko dla siebie . Nie liczą się dla Wasz osoby którzy brali kredyty w złotówkach kpiliście z nich że frajery !!!!! Zakładajcie sprawy jak nie wiecie co podpisywaliście mamy sądy niezawisłe .
N. / 185.56.173.* / 2015-05-27 14:37
A że banki zarabiają ponad miarę i kasa jest wyprowadzana do właścicieli za granicę to ci nie przeszkadza?

Nie myl pojęć. Frankoicze nie chcą pomocy, zwłaszca takiej pseudo-pomocy. To sciema. Banki lansuja ze wszyscy zapłacimy za pomoc, a tu nie trzeba zadnej pomocy, tylko decyzję o przewalutowaniu i tyle. a ludzie dalej będą spłacać kapitał i odsetki.

Jesteś za lichwą tak? Nie wazne czy lichwa w zł czy CHF, lichwa, to lichwa i nie powinno jej być.
Od tego jest państwo, zeby pilnowac interesów ogółu - społeczeństwa, a pozwalanie na lichwę banków, to niepilnowanie tych interesów.
jkgielda / 2015-05-27 14:30
Pirtraszkiewicz dołaczysz do Komorowskiego bedziecie razem na Mazurach macać kury, banksterka sie oi Dudy , czas bankstery sie kończy rozliczymy was -pójdziecie siedzieć!!!
Sylwia71 / 31.2.117.* / 2015-05-27 14:30
Tendencyjny tytuł. Propozycje dotyczą zarówno kredytów w walucie jaki z PLN, ale wyraźnie widać, że komuś zależy na skłóceniu społeczeństwa. Od rana tylko frankowicze na tapecie...
jhj / 83.7.224.* / 2015-05-27 14:30
Dobrze że pomoc będzie powyżej 5 a nie 20 zł. ha,ha
antyLeming / 193.164.142.* / 2015-05-27 14:30
Qźwa. Czy banksterzy mają na CHFów za baranó ??! Problemem nie jest wzrost mojej raty o parę stówek, tylko zadłużenie w PLN indeksowane kursem CHF !!! Brałem 200K spłacam 8 lat a mam dług do spłaty 300K. Kto na tym zarabia... BANKSTER, bo zamiast 200K musze mu spłacić 300K mimno, że w zyciu na mój kredy nie kupił od Szwajcarów żadnych franków !!
porucznikarivatto / 94.254.133.* / 2015-05-27 14:41
Jeśli brałeś 80tys CHF to spłacasz 80tys CHF plus odsetki, nie istotne jaki jest kurs chf/pln. Jedyne kto cię oszukał to system edukacji, z takim pojęciem powinieneś mieć maks wykszt podstawowe. Czego nie rozumiesz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-05-27 14:29
"Senator Bogdan Pęk:
Panie Przewodniczący, chciałbym się upewnić, czy dobrze usłyszałem. Otóż pan minister Kowalczyk zapytany o to, jaka powinna być procedura wyliczania skutku finansowego przewalutowania, pokazał pewną procedurę, a pan nam oświadczył, że poprosiliście banki, żeby to sobie wyliczyły. To chyba jakieś nieporozumienie, dlatego proszę, żeby dostarczył mi pan wyliczenie na piśmie, oficjalny dokument z podpisem przewodniczącego, z pieczątką ważnego urzędu państwowego powołanego do sprawowania nadzoru, z którego będzie wynikać, że koszt przewalutowania wyniesie 42 miliardy. Moim zdaniem jest to po prostu fikcja wyssana z palca, albo nastąpiło przeszacowanie – banki zrobiły tak dlatego, żeby nie stracić…"

Senator Jan Maria Jackowski:
Chciałbym zadać takie samo pytanie, jakie zadał pan senator Pęk, czyli upewnić się, że… Chciałbym, żeby pan potwierdził, że te 42 miliardy, czyli koszt przewalutowania… To jest określone na podstawie ankiet, które przygotowały banki, a nie na podstawie wyliczenia dokonanego przez organ państwowy, który powinien działać w interesie państwa polskiego.

wiecej na:
http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,271,2.html
sasdfaqsfggafdfghs / 145.237.2.* / 2015-05-27 14:29
to skandal ! brali kredyty, niech spłacają !!!!!!!!!!!!!!!!
N. / 185.56.173.* / 2015-05-27 14:33
Przecież spłacają. Tu chodzi o przewalutowanie po kursie z dnia zaciągniecia kredytu. I dalej będa spłacać. dodatkowo będa mogli sprzedaż swój dom/mieszkanie, co jest teraz nie możliwe. Poza tym nie będzie lichwy, bo banki nie zarobią dodatkowych nienaleznych miliardów.
Pomyśl zanim coś napiszesz.
abecadło / 89.79.76.* / 2015-05-27 14:43
"przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu". Więc jak pożyczyłeś 200 000 CHF, to jak kurs CHF w stosunku do PLN podskoczył dwa razy to oddasz mu 100 000 CHF i bank ma być zadowolony? Szczególnie że bank też pożyczał te pieniądze od innych banków a nie brał z magazynu. Kto odda Bankowi brakujące 100 000 CHF? A to że CHF nie było i nie było przewalutowań to niestety nie prawda.
rr56 / 213.158.221.* / 2015-05-27 14:29
Wybraliście Dudę - teraz będzie raj na ziemi. Wkrótce się dowiecie na czym polega przedwyborcza kiełbasa. PiS jak rządził to było lepiej? Tak dla działaczy PiS. Polak głupi przed i po szkodzie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
M88746 / 79.236.200.* / 2015-05-27 14:29
Niwazne kto im pomaga, byle nie z moich pieniędzy i pieniędzy z moich podatków. Bo nie po to Ja z**********, aby teraz wspierać tych co teraz skomlą, a wcześniej śmiali się z tych co więcej płacili w Narodowej walucie.
taka ja / 150.254.26.* / 2015-05-27 14:28
A gdzie była ta pomoc dla złotówkowiczów kiedy jeszcze całkiem niedawno rata była o 1/3 wyższa! Nikt nie myślał o pomocy! Każdy miał łeb i rozum kiedy brał kredyt to niech płaci za błędy! Jednym się pomaga a drugim nie?
asasa / 178.43.0.* / 2015-05-27 14:28
"Pomoc" przy kursie franka powyżej 5 zł. Dobre żarty! Przecież to jest pozorowanie. Liczę, że po wyborach znajdą się politycy którzy przykręcą śrubę bankom.
banki won / 80.254.147.* / 2015-05-27 14:27
fajnie koszty przewalutowania wyliczyli.. ciekawe co to za koszty... pewnie czas jaki panie i panowie z bankow spedza na przeliczaniu kazdej umowy kredytowej przy pomocy kalkulatora... nie mam kredytu we frankach..ale i tak jestem zdania ze banki to banda zlodzieji
JJ595 / 77.253.23.* / 2015-05-27 14:27
To sa niekonstytucyjne ustalenia, ktore faworyzuja jedna grupe ludzi, kosztem wszystkich innych. Ktos powinien zaskarzyc te pomylone pomysly.
PD905 / 204.27.169.* / 2015-05-27 14:26
Mam kredyt w PLNach i w EUR. Decydując się na EUR doskonale wiedziałem jakie wiąże się z tym ryzyko natomiast gra była warta świeczki ze względu na niskie stopy procentowe dla kredytu w EUR. Każdy obcokrajowiec powie wam to samo, kredyt bierze się w walucie w której się zarabia. Oczywiście wiele zapisów w umowach kredytowych jest banksterskich ale nie wiem skąd teraz ten wielki plącz i oczekiwanie że państwo spłaci Wam kredyt, tym bardziej że stopa procentowa dla CHF jest ujemna. Tak jest z ryzykiem, nie zawsze się opłaca.
Barbarelka445 / 83.145.150.* / 2015-05-27 15:23
Zgadza się. Jak to mówią "ryzyk-fizyk". Jak się bierze w obcej walucie trzeba mieć świadomość, że nie zawsze będzie las vegas. Nie dałabym ani złotówki frankowiczom. Jak tylko nie po ich myśli to wielki szum. A ja mam kredyt w złotówkach i TEŻ BYM CHCIAŁA OD PAŃSTWA POMOCY W SPŁACIE!!!! A co to ja gorsza?????
PD905 / 204.27.169.* / 2015-05-27 15:14
Do reki nic nie dostałem, bank rozliczył się z deweloperem w PLNach. Bankster bardzo namawiał mnie na franki, wręcz mnie zmuszał że to najlepsze wyjście ale zdecydowałem sie na EUR ze względu na to że tą walutę kiedyś przyjmiemy...każdy ma głowę po to żeby jej używać i sam podejmuje decyzję.
Anna989 / 46.238.115.* / 2015-05-27 14:26
Ludzie ten artykuł to jedna wielka ściema.
Frankowcy nic Wam nie zabiorą(Wam czyli tym, których sprawa nie dotyczy).Chcą tylko na uczciwych zasadach spłacić to, co dostali. A dostali złotówki, nie franki. Notabene to banki na potęgę wciskały młodym ludziom ,o niskiej zdolności kredytowej ,kredyty "we frankach". Uważam ,że był to długoterminowy plan i specjaliści wciskający młodym ludziom frankowe kredyty doskonale wiedzieli już 10 lat temu w co ich ładują.A cały ten artykuł i komentarze pod nim, to również dzieło bankowych spekulantów.Zaciągnęło się dług, więc trzeba go spłacić, to zrozumiałe.Ale lichwa i cyniczne wykorzystanie młodych ludzi na starcie życia , w Państwie prawa, tego już nie jestem w stanie zrozumieć.

Najnowsze wpisy