Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian systemu finansowania szkół. Nauczycielskie pensje wprost z budżetu

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian systemu finansowania szkół. Nauczycielskie pensje wprost z budżetu

Wyświetlaj:
Milosc / 83.20.246.* / 2016-04-13 15:42
, Slaweczeku Broniarzu , stary socjalisto, a dlaczego przez ostatnie 9 lat tego nie zaproponowales.
Tchorzofretka jezdes , ni. Nu, ale Twoja prope popieram.
moni143 / 83.29.15.* / 2016-04-13 15:41
Nauczyciele powinni być wynagradzani za osiągnięcia poparte opinią rodziców, uczniów, ocen wizytatorów, wyników nauczania, i etyki zawodu. Jednostki o niskim morale, źli pedagodzy, którym dorosłe dzieci napisały prace dyplomowe są nauczycielami dyplomowanymi. To jest fakt z pewnej szkoły.
zorientowana / 178.216.26.* / 2016-04-13 17:04
Nauczyciel dyplomowany nie staje się dyplomowanym po tym, jak napisze pracę dyplomową. Ludzie, proszę was - wypowiadacie się na tematy, o których nie macie zielonego pojęcia.
zwykły człek / 83.20.236.* / 2016-04-13 15:50
Opinia rodzica będzie pozytywna, jeżeli nauczyciel będzie stawiał pozytywną ocenę dziecku (i to wysoce pozytywną, a co, coś za coś? ) . Ciekawa propozycja, ciekawa... ;)
miecio512 / 89.66.216.* / 2016-04-13 15:38
I pamiętaj pan Kaczyński - sam to kiedyś cytowałeś i wielu ludzi też ,,PAŃSTWO POLICYJNE TO TAKIE PAŃSTWO W KTÓRYM MILICJANT/POLICJANT ZARABIA WIĘCEJ NIŻ NAUCZYCIEL,, - to z dzieł Lenina.
pol77 / 95.50.21.* / 2016-04-13 15:37
Ponad 3000 zł za kilkanaście godzin pracy tygodniowo ,2 miesiące wakacji ferie ,święta itp daj Boże tak nam wszystkim!skoro tak im żle zawsze można zmienić pracę : Biedronki sklepy prace sezonowe ja bym się tak nie męczył w tej szkole.
m.w / 37.47.114.* / 2016-04-13 15:51
Sam zmień bo widać bardzo chcesz być nauczycielem. Taki raj w szkole a ty co? No tak trzeba jeszcze mieć wykształcenie i predyspozycje... albo na posła idź tam wystarczy krytykować innych - to chyba potrafisz...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zwykły człek / 83.20.236.* / 2016-04-13 15:45
Proszę więc NIE zazdrościć, tylko zmienić zawód i zostać nauczycielem. Doświadczyć pracy, poznać zadania i obowiązki, poznać czas pracy nauczycieli i wtedy tutaj podzielić się wiedzą praktyczna, nie fantastyczną.
tep5566 / 194.28.49.* / 2016-04-13 15:35
Leniuchy chcą za 18 godzin plus 3 miesięczne wakacje plus przerwy na ferie zarabiać jak za normalny wymiar czasu pracy.
Przypomnę tym nierobom - że w innych zawodach też wymaga się samokształcenia.
Na dodatek jest odpowiedzialność za jakość świadczonej pracy - a jakoś nauczyciel nie ponosi odpowiedzialności za to że ucznia nie nauczy.
Święte krowy niech wezmą się do pracy.
Aaa703 / 37.47.117.* / 2016-04-13 15:47
Bardzo mi przykro, że ktoś kiedyś skrzywdził Pana.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zwykły człek / 83.20.236.* / 2016-04-13 15:41
tep kojarzy mi się ze słowem - tępy - nie wiem tylko dlaczego?
Aaa703 / 37.47.117.* / 2016-04-13 15:39
Bardzo mi przykro, że ktoś kiedyś skrzywdził Pana.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anka1161 / 83.20.92.* / 2016-04-13 15:35
Jestem nauczycielem i jestem za tym, żeby nauczyciele pracowali od codziennie 8 h w szkole. Codziennie od 7:30 do 15:30. Rodzice jeśli chcieliby przyjść na wywiadówki i konsultacje musieliby brać urlopy, nie trzeba byłoby siedzieć na konsultacjach do 21:00. Zielonych Szkół też by nie było, no chyba, że płacono by nadgodziny 16 h na górkę za dzień. Urlopy też mogą być, normalne. Nie zależy mi na 2 miesiącach wakacji i 2 tygodniach ferii. mogłabym jechać z rodzina na wakacje w październiku, a na zimowisko wtedy kiedy akurat spadłby śnieg, a nie w czasie gdy mam narzucone ferie. Teraz też siedziałabym chętnie w szkole, drukowała karty pracy opracowane na szkolnym komputerze, drukowała na szkolnej drukarce...ale to raczej nie w polskiej szkole gdzie na 60 nauczycieli przypada jedno, wiecznie zacinające się ksero. Z resztą Polacy to taki naród. Nauczyciele głupi, policjanci głupi, lekarze też, a może zlikwidujmy szkoły, skoro i tak niczego nie uczą? Kocham swoja pracę, uwielbiam moich podopiecznych chociaż czasem dają w kość. Nie narzekam, a z dodatkami dostaję 1950 zł na rękę, jako kontraktowy.
alfons / 83.30.177.* / 2016-04-13 15:33
miedoceniany zawód w Polsce, nauczyciele sie zaharowywują i co i guzik z pętelką,,w firmie by dostali nagrode, podwyzke itp,a jak sie wykazesz to już zawsze otrzymasz akies dodatkowe zadanie(niepłatne)
mart76 / 37.47.114.* / 2016-04-13 15:24
Bajkowy tekst.moja lepsza połoawa uczy angielski I polski ma 2 mgr. I jest dyplomowaną nauczycielką Ale na rękę więcej niż 2700 nigdy nie dostała. Ja niedouczony mam 2,5 razy tyle jako sprzedawca obwoźny-czytaj regionalny kierownik sprzedaży. Godzinowo żona pracuje więcej niż ja- polski I angielski W szkole średniej - przedmioty maturalne ciągle wieczorem sprawdza i sprawdza.ja bym za tą kasę tyle nie robił.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Magda B. / 109.241.44.* / 2016-04-13 15:27
Zgadzam się z Tobą mart76. Te podane tutaj pensje to chyba z kosmosu. Artykuł sponsorowany przez odpowiednich ludzi. Mgokok pisze ile zarabia brutto jako dyplomowany. A te kwoty to nie wiem czy brutto czy netto czy jeszcze jak ale i tak w żaden sposób nie pasują do realiów. Ile nauczyciel pracuje po godzinach to jego. Ile kupuje rzeczy ze swojej pensji dla uczniów, bo skseruje, bo wykorzysta na zajęciach z dziećmi to wiem tylko on i po części dzieci. Tego nikt nie liczy. To jaka jest dzisiaj polska szkoła to nie jest wina nauczycieli tylko rządów, po kolei. Wstyd, co się stało ze szkolnictwem po okresie 4 szumnych reform w latach 90-tych. Tak samo jak ze szpitalami jest dno. Na szkołach i szpitalach nie da się zarabiać, maja służyć dobru publicznemu, a jak ktoś chce z tego zrobić prywatny interes to cierpią zawsze ludzie. Kiedy wy to zrozumiecie? Wieczna nagonka na najsilniejsze grupy zawodowe w kraju ma służyć skłóceniu narodu i rozbiciu społeczeństwa, bo tylko takimi ludźmi można rządzić - jak bydlętami. Kiedy w końcu zrozumiecie, że głosząc nieprawdę na temat nauczycieli i innych grup zawodowych rząd nie chce dopuścić do tego, co miało miejsce za czasów PRL-u. Mam na myśli strajki patrząc na to jak jest w kraju. dawno powinniśmy wyjść na ulice ale nie ma już stoczni, itp, zostali tylko mundurowi (którzy mają zakaz) i nauczyciele. A jak by wyszli to by się działo. Kto dzisiaj mógłby poprowadzić naród do walki, do buntu? No kto? Pomyślcie też logicznie nauczyciel przynosi różne prywatne rzeczy do szkoły, które powinny być w szkole, a których nie ma. Czy murarz budując komuś dom kupuje ze swojej pensji worek cementu i cegły? A od nauczyciela się tego właśnie oczekuje i tylko się na niego cały czas pluje, że oświata jest taka, a nie inna. A gdzie rządzący, aby to raz porządnie zmienić? Zmieniają wszystko połowiczne, po łebkach to mamy po latach efekty. Nie zazdroście nikomu niczego tylko zastanówcie się jak zmusić rząd do tego, aby były wyższe pensje za które będzie można wyżyć. To powinno być celem. Rząd musi w końcu rządzić tak, aby było nam lepiej, a nie im. Po programie 500+ spodziewam się zubożenia ludzi pracujących przez wyższe podatki, bo ludzie się zwalniają, kombinując na lewo. jak się dobrze pokombinuje to zasiłki są wyższe, niż niejedna pensja. A ktoś przecież za to będzie musiał zapłacić.
stenn / 213.92.161.* / 2016-04-13 15:23
60 tys to etaty nauczycieli religii czyli jakieś 2.5 ml złotych , bogaty ten nasz kraj .
Zbigniew 160 / 77.114.155.* / 2016-04-13 15:22
Nauczyciele to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa !!!
Magda B. / 109.241.44.* / 2016-04-13 15:32
Te podane tutaj pensje to chyba z kosmosu. Artykuł sponsorowany przez odpowiednich ludzi. Mgokok pisze ile zarabia brutto jako dyplomowany. A te kwoty to nie wiem czy brutto czy netto czy jeszcze jak ale i tak w żaden sposób nie pasują do realiów. Ile nauczyciel pracuje po godzinach to jego. Ile kupuje rzeczy ze swojej pensji dla uczniów, bo skseruje, bo wykorzysta na zajęciach z dziećmi to wiem tylko on i po części dzieci. Tego nikt nie liczy. To jaka jest dzisiaj polska szkoła to nie jest wina nauczycieli tylko rządów, po kolei. Wstyd, co się stało ze szkolnictwem po okresie 4 szumnych reform w latach 90-tych. Tak samo jak ze szpitalami jest dno. Na szkołach i szpitalach nie da się zarabiać, maja służyć dobru publicznemu, a jak ktoś chce z tego zrobić prywatny interes to cierpią zawsze ludzie. Kiedy wy to zrozumiecie? Wieczna nagonka na najsilniejsze grupy zawodowe w kraju ma służyć skłóceniu narodu i rozbiciu społeczeństwa, bo tylko takimi ludźmi można rządzić - jak bydlętami. Kiedy w końcu zrozumiecie, że głosząc nieprawdę na temat nauczycieli i innych grup zawodowych rząd nie chce dopuścić do tego, co miało miejsce za czasów PRL-u. Mam na myśli strajki patrząc na to jak jest w kraju. dawno powinniśmy wyjść na ulice ale nie ma już stoczni, itp, zostali tylko mundurowi (którzy mają zakaz) i nauczyciele. A jak by wyszli to by się działo. Kto dzisiaj mógłby poprowadzić naród do walki, do buntu? No kto? Pomyślcie też logicznie nauczyciel przynosi różne prywatne rzeczy do szkoły, które powinny być w szkole, a których nie ma. Czy murarz budując komuś dom kupuje ze swojej pensji worek cementu i cegły? A od nauczyciela się tego właśnie oczekuje i tylko się na niego cały czas pluje, że oświata jest taka, a nie inna. A gdzie rządzący, aby to raz porządnie zmienić? Zmieniają wszystko połowiczne, po łebkach to mamy po latach efekty. Nie zazdroście nikomu niczego tylko zastanówcie się jak zmusić rząd do tego, aby były wyższe pensje za które będzie można wyżyć. To powinno być celem. Rząd musi w końcu rządzić tak, aby było nam lepiej, a nie im. Po programie 500+ spodziewam się zubożenia ludzi pracujących przez wyższe podatki, bo ludzie się zwalniają, kombinując na lewo. jak się dobrze pokombinuje to zasiłki są wyższe, niż niejedna pensja. A ktoś przecież za to będzie musiał zapłacić.
Zbigniew161 / 83.23.208.* / 2016-04-13 15:31
Wszystkie Zbigniewy piszą głupoty. Jak widzisz każdy może tu wpisać pewne uogólnienia nie poparte argumentami
robert768 / 79.188.84.* / 2016-04-13 17:54
A skąd to wiesz Tomku? Podglądałeś przez okienko? Mam żonę nauczycielkę klasy 1-3. Co roku kończy jakieś studia czy kursy. Tusz w drukarce starcza na miesiąc plus dwie ryzy papieru. Nie mówię już o sprawdzaniu prac czy robieniu jakichś wycinanek do północy. Wiem co mówię bo widzę to na codzień w domu a nie przez okno u sąsiada
robert768 / 79.188.84.* / 2016-04-13 17:10
A skąd to wiesz Tomku? Podglądałeś przez okienko? Mam żonę nauczycielkę klasy 1-3. Co roku kończy jakieś studia czy kursy. Tusz w drukarce starcza na miesiąc plus dwie ryzy papieru. Nie mówię już o sprawdzaniu prac czy robieniu jakichś wycinanek do północy. Wiem co mówię bo widzę to na codzień w domu a nie przez okno u sąsiada
Tomasz352 / 83.4.179.* / 2016-04-13 15:19
To są zarobki za 18 godzin tygodniowo i niech mi tu nikt nie pisze,że się dokształca lub prowadzi kółka bo to bzdury i 3 miesiące wakacji laba jak cholera.Proponuję pensje zostawić ,ale za 40 godzin tygodniowo,18 dydaktycznych a reszta inna praca ale na terenie szkoły a nie udawanie w zaciszu domowym.
K114 / 46.186.7.* / 2016-04-13 15:52
Wakacje obejmują lipiec i sierpień.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m.w / 37.47.114.* / 2016-04-13 15:40
To zostań nauczycielem - na pewno masz wykształcenie i zdolności do pracy z młodzieżą. Tak fucha - nic prostszego - składają papiery do szkoły.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kasja 1 / 46.215.36.* / 2016-04-13 15:38
Bardzo chętnie, będę robić wszystkie bzdurne dokumenty i pomoce na terenie przedszkola a nie w domu, zajęcia otwarte też do południa a nie siedzę pop pracy żeby rodzice mogli przyjść i nie musieli się zwalniać z pracy, żadnych festynów rodzinnych popołudniami, ani rad pedagogicznych do dwudziestej pierwszej. Jestem zdecydowanie za!
Tybalt / 79.186.25.* / 2016-04-13 15:33
Kurcze... To co ja robię dzień w dzień z tymi wszystkimi sprawdzianami, pracami, kartami pracy, zeszytami ćwiczeń, wypowiedziami pisemnymi, projektami po kilka godzin dziennie, często zarywając nocki? No tak...to się dzieje tylko w mojej wyobraźni.
Po co zabieram stosy do domu?! Przecież mogłabym je sprawdzać na korytarzu a może w kantorku u pani woźnej.
Marta741 / 79.186.25.* / 2016-04-13 15:16
Co to za bzdury? Jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym na pełen etat, razem z dodatkiem za wychowawstwo i motywacyjnym dostaję 1850 zł!
anne5669 / 188.146.66.* / 2016-04-13 15:15
Napiszcie ile nasi nauczyciele spędzają godzin w szkole ucząc dzieci i młodzież i jak to się ma do innych krajów europejskich. Ile nauki przerzucają na barki wychowanków i ich rodziców w postaci zadań domowych? Nie zapominać należy o ilości dni spędzanych na różnego rodzaju wycieczkach ,nie zawsze kształcących oraz wyjść do kina , na plac zabaw itd.
Jarosław 1234 / 89.15.172.* / 2016-04-13 15:31
Wiesz co kochany/a ty nie masz czasu wyjść ze swoim dzieckiem więc nie wiesz nic o odpowiedzialności
tomek99 / 79.186.25.* / 2016-04-13 15:26
"Nie zapominać należy o ilości dni spędzanych na różnego rodzaju wycieczkach ,nie zawsze kształcących oraz wyjść do kina , na plac zabaw" - SŁUCHAM?! Nauczyciele nie chcą jeździć na wycieczki - wolą zdecydowanie zrobić swoje lekcje i zrealizować godziny i program. Wycieczki to kupa stresu, marnowanie czasu na organizację i przede wszystkim wzięcie odpowiedzialności za uczniów non stop. Kiedy ja chcę zorganizować wyjście z klasą, nie wspomnę o wycieczce, to nie mogę znaleźć jednego nauczyciela, który chciałby jechać jako opiekun. Każdy woli mieć lekcje i nie martwić się, czy potem będzie mu brakować godzin. Powyższy komentarz widać został napisany przez osobę która nie ma nic wspólnego ze szkolnictwem.
Suna / 83.23.190.* / 2016-04-13 15:23
Tak. Masz rację wyjście z grupą 25 dzieciaków na plac zabaw to prawdziwy relaks. A trzydniowa wycieczka oczywiście na koszt rodziców to już prawie jak wakacje, albo SPA.
Gratuluję komentarza.
azar / 93.175.77.* / 2016-04-13 15:12
W tym kraju obywatele nie zarabiają w sposób należyty - większość. Ale proszę sobie zdać sprawę, że podane kwoty wynagrodzeń nauczycieli są wyssane z palca. Nie wiem czemu służy podawanie takich informacji.
bod / 89.188.222.* / 2016-04-13 15:10
Skąd takie kwoty ? autor skąd? kto Ci to podał? Dyplomowany ma 3800 brutto./ a na rękę 2600 pln/a nie 5000 brutto hahah KPINY!!!!

Najnowsze wpisy