Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian systemu finansowania szkół. Nauczycielskie pensje wprost z budżetu

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian systemu finansowania szkół. Nauczycielskie pensje wprost z budżetu

Wyświetlaj:
mysz494 / 88.199.122.* / 2016-04-13 20:28
Z opowiadań kolegów wiem, że ich żony nauczycielki wliczając nadgodziny przynoszą do domu około 4000 złotych. Zważając kiepski poziom edukacji, jaką oferują, to całkiem nieźle.
johni / 91.207.53.* / 2016-04-13 20:52
He ja tam żadnej flaszki nie piłem a żona piękną pensję przynosi i przynajmniej nie gledzi cały czas jak to jest źle i tragicznie wręcz przeciwnie mówi że nigdy by tej pracy nie zmieniła ale jak źle to zapraszam ja mam 15 lat pracy dwa fakultety pracuje po 8 godzin w soboty niedzielę święta nocki i dostaje 2100 na rękę i nam się strajki nie należą wysługa lat trzynastki itp my tylko słyszymy jak nie pasuje tam są drzwi więc chociaż przestańcie gledzic bo wiadomo że każdy chce godnie zarabiać i żyć ale to wasze skomlenie biadolenie to ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pleasure_27 / 2016-04-13 21:11
Problem w tym ,że nikt nie biadoli, podejrzewam też ,że żony nie masz i udajesz rzekomy związek z oświatą żeby wydawać się bardziej wiarygodnym co ci nie wyszło. Widzisz różnica jest taka ,że wszystko weryfikuje rynek, widocznie 2 fakultety nie wystarczyły abyś dostał się do szkoły co nie jest niczyją winą tym bardziej nauczycieli. Przykro mi ,że masz taką pracę ale każdy jest kowalem swojego losu zatem nie obwiniaj innych o wszystko bo nie przeczytałeś nawet o co chodzi w artykule ,w którym słowa nie ma o podwyżkach ale sposobie finansowania
Kat! / 89.229.243.* / 2016-04-13 20:13
...kto i gdzie tyle zarabia?!?!?! bo ja po 17 latach w gimnazjum, jako nauczyciel mianowany mam na rękę jakieś 2300!!!!!!!!!!!!! z wysługą lat, dodatkiem wiejskim i motywacyjnym!!!!!!!!!!!! KTO I SKĄD TAKIE BZDURY WYWLEKA?!?!?
zu.za / 37.47.11.* / 2016-04-13 20:47
to są kwoty brutto - taka praktyka propagandy, co z tego że brutto na oczy nie widzisz, ale zarabiasz!
pleasure_27 / 2016-04-13 20:08
Dzisiejsza szkoła to raczej getto gdzie rządzą rodzice, a belfer jest cieciem do pomiatania, mój kolega rozdzielał bójkę na korytarzu -uwaga rodzice kolesia, który okładał kolegę do nieprzytomności oskarżyli nauczyciela o naruszenie nietykalności synalka - pytanie jak mają pracować skoro nic nie mogą?
Małgorzata500 / 94.254.248.* / 2016-04-13 19:57
Serio? 3 tysiące? Jak? Gdzie? Kiedy? Jestem kontraktowym zarabiam 2000,- ( na rękę nieco mniej, bo ubezpieczenie i ZNP opłacam)!!!!!!!??/
wkurzony / 83.28.213.* / 2016-04-13 20:47
jeżeli nauczyciele za mało zarabiają to mogą zmienić zawód. Ja musiałem, dlatego że zlikwidowano fabrykę w której pracowało 1000 osób i państwo nasze miało to w d...e.
Przedszkolanka658 / 89.67.3.* / 2016-04-13 19:38
3 913,33 zł dla nauczyciela mianowanego, którym jestem...hahahahaha na ręke dostaję 2300zł po 8 latach pracy w zawodzie....+ wykształcenie wyższe magisterskie...czas umierać lub zmienić zawód...
pleasure_27 / 2016-04-13 20:11
A ja 2230 po 14 latach będąc magistrem anglistyki , licencjatem germanistyki i posiadaczem niezliczonych certyfikatów i kursów
Bbbffhf / 178.235.145.* / 2016-04-13 20:28
A za korki ile bierzesz i podatku nie odprowadzasz?? A urlopu ile masz i ile godzin w tygodniu pracujesz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pleasure_27 / 2016-04-13 21:16
Widzisz, na korki nie mam czasu bo mam rodzinę , a kasa to nie wszystko, swoje zarobiłem za granicą ,a zawód wybrałem z powołania dlatego jestem szczęśliwy i nikomu nie zazdroszczę, jednak widzę, że tobie do końca nie wyszło, przykro mi ,że praca nie jest dla ciebie pasją jak w moim przypadku i że musisz komuś dowalić żeby poczuć się lepiej, to zaiste smutne
WolnyCzlowiek123 / 91.236.137.* / 2016-04-13 19:55
Jak sobie obieracie tak macie zamiast pracować na j*bany etat dla kogoś otwierajcie swoje biznsesy wszyscy sie po prostu tego boicie i uważacie że w Polsce sie nie da jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz i nikt mi nie wmówi że tak nie jest chcecie zarabiać miliony a dajecie od siebie tyle co wielki chu* uważacie że jak zrobicie studia i pójdziecie do pracy to miliony będziecie zarabiać
gosc 572 / 77.45.26.* / 2016-04-13 19:48
przeciez 3 913,33 zł dla nauczyciela mianowanego to wynagrodzenie (brutto).....a ty piszesz o swoim netto no pewnie ze to różnica ...a moze w szkole nie ucza co to brutto a co netto :/ hehe
emeryt931 / 188.146.13.* / 2016-04-13 19:34
Nie martwcie się o nauczycieli, oni mieli znaczne podwyżki kilka lat z rzędu i zarabiają bardzo dobrze do swoich przeciętnych kwalifikacji, martwcie się o miliony biednych emerytów, którzy albo jedzą, albo kupują leki i wegetują na suchym chlebie.Dlaczego milczycie na ten temat, tylko przywołujecie grupy zawodowe, które maja stałe, dobre dochody i jeszcze 500+ na dokładkę?
pleasure_27 / 2016-04-13 20:17
Rozumiem,że nie chciało się sprawdzić faktów, proszę chociaż nie kłamać, bo ostatnia podwyżka była w 2008 roku czyli 8 lat temu -przykro mi ,że nie rozumie Pan słowa kilka lat z rzędu, co do przeciętnych kwalifikacji to nie sądzę ,że tytuły mgr inż. lic zdobyte przed 2001 r są kwalifikacjami przeciętnymi bo byś Pan ich nie zdobył, wątpię też czy znasz Pan biegle 2 języki obce zatem proszę o nie wygłaszanie swoich fantazji ale o trzymanie się faktów. To ,że emeryci dostają tyle ile dostają to sprawa rządu nie nauczycieli czego jak widzę Pan też nie wie oraz tego,że np rolnicy płacą tylko 10% składek jakie płacą inni albo ,że mamy młodych emerytów w górnictwie i jeszcze młodszych w służbach mundurowych ale to zdaje się jest dla Pana za trudne , proszę za to zwrócić się do wielebnego Jarosława on to zdaje się obiecał emerytom złote góry.
Michał123 / 88.156.41.* / 2016-04-13 20:30
Z takim wykształceniem nie możesz znaleźć pracy nigdzie indziej? Kolejne wyssane z palca bajki nauczycieli: jacy to oni mądrzy i wspaniali, tylko nigdzie pracy nie mogą znaleźć poza szkołą... Tyle warte Twoje dyplomy, ile zarabiasz. W sumie można stwierdzić, że nic... Alboś leń i wolisz ponad 3 miesiące wolnego, pewną niewielką pensję i możliwość bycia kimś ważnym w gimnazjum/liceum.
pleasure_27 / 2016-04-13 20:51
Ale ja nie szukałem pracy nigdzie indziej bo jestem nauczycielem z powołania, a nie z przymusu, nie ma kredytu ani pożyczek bo swoje zarobiłem za granicą dlatego mogę się poświęcić swojej pasji. Poza tym nikt nie robi z siebie mądrego i wspaniałego po prostu przedstawiam fakty. Nie wiem jak dyskutować z takimi ludźmi, widzisz moi koledzy germaniści -on i ona znaleźli pracę jako kierownicy odpowiednio w sitechu i wv natomiast kolega matematyk odszedł do kghm-u natomiast nie słyszałem żeby ktoś z innej branży przyszedł do szkoły-ot widzisz subtelna różnica, Kolejną jest to,że ja się mogę nauczyć każdego fachu, ba do niektórych można przyuczyć nawet szympansa natomiast ty drogi rozmówco nie opanujesz biegle dwóch języków choćbyś się posikał -kumasz różnicę? Kolejna sprzeczność logiczna wynikająca prawdopodobnie na spaniu na matmie wynika z twojego nieudolnego ataku -skoro to tacy nieudacznicy to dlaczego wyliczasz ile to mamy wolnego - sam sobie zaprzeczasz.
Kolejna sprawa to.....matematyka, rozumiem,że można nie wiedzieć niczego na temat na , który się wypowiada jak w twoim przypadku ale matematykę wypadałoby znać -otóż drogi geniuszu my nie pracujemy w niedziele ,soboty i święta zatem mamy urlopu 8 tygodni co daje 40 dni, nie wiem jak liczysz miesiąc ale u mnie nie wychodzi nawet półtora, za to u siebie stosujesz kreatywną księgowość bo ty bierzesz 21 dni roboczych gdyż nie liczysz sobie świat i weekendów - stara szkoła towarzysza Putina. Co do wolnego drogi Panie to wolne mają rolnicy bo płacą 89zł składek miesięcznie podczas gdy cała reszta średnio 1400zł , ja będę pracował do 67 roku życia,a rolnik musi być ubezpieczony 25 lat, wolne to mają mundurowi przechodząc na sowite emerytury w wieku 30 kilku lat -oni mają wolne 35 lat czy górnicy, którzy przechodzą 20 lat wcześniej na emeryturkę. Zgodzisz się Pan chyba ,ze 20,25,30,35 lat to więcej niż 40 dni?
pleasure_27 / 2016-04-13 19:34
Nie chodzi o zarobki ale o elementarny szacunek, na forum widać jakim wspaniałym chrześcijańskim krajem jesteśmy, nie wkurza mnie to ,że zarabiam tyle ile zarabiam ale to ,że skończyłem filologię angielską na UAMie i germańską na UW ,a muszę wysłuchiwać byle łosia po podstawówce , który poucza mnie jak na filmach rodem z Korei Północnej. Wkurza mnie ,że nikt oprócz dzieci, nie powie dziękuję tylko ciągle dziki atak...to jakaś masakra, taka zawiść, zazdrość, agresja. Tylko my musimy to znosić, gdybym poszedł do mechanika i zaczął pyszczyć to powiedziałby 'weź pan ten samochód i pan zapier....na piechotę albo gdybym prawił morały górnikowi to bym dostał w ryj ale do szkoły może przyjść każdy frustrat i wyżywać się do woli. U nas nie ma strzelanin w szkołach ale spustoszenie jakie czynią niektórzy jest znacznie większe
ona686 / 89.78.26.* / 2016-04-13 19:56
Ooooo jej, ja jestem rejestratorką zarabiam 1350 na rękę i hmmm spustoszenie to potraficie siać wy pacjenci a zwłaszcza nauczyciele, którym się wydaję, że są ludźmi wyższej kategorii !!!
pleasure_27 / 2016-04-13 20:03
Jakimi ludźmi wyższej kategorii? Każdy nas obraża, bezkarnie wyzywa, czy szmata może się wywyższać -życzę ci takiej pozycji społecznej i takiego zaszczucia
Basia914 / 91.210.15.* / 2016-04-13 19:52
Powiem tak: wypaczony charakter i trzeba było jeszcze więcej sie uczyć....! Zlikwidować kartę nauczyciela, bo z torbami nas puszczą ....).
pleasure_27 / 2016-04-13 20:21
Drogi Panie na oświatę i tak przeznaczamy ochłapy ,a gminy zamykają szkoły setkami, na czym zatem chcesz Pan oszczędzać? Jeśli ktoś puści nas z torbami to KRUS do którego dopłacamy 12 mlrd złotych oraz Jastrzębska Spółka Węglowa ,która kosztuje nas 7mln zł dziennie, młodzi emeryci z mundurówek i górnictwa to razem 24 mlrd zł w plecy zatem bez obciachowych wypowiedzi proszę
Kasia1305123 / 5.172.232.* / 2016-04-13 19:32
wynagrodzenie powinno być za wykonywaną pracę. Są nauczyciele, którzy są cudownymi pedagogami i im należy się duże wynagrodzenia, a są tacy, którzy na wolnym rynku nie dostaliby złamanego grosza, gdyż są niekompetentni.
Po pierwsze trzeba zlikwidować kartę nauczyciela.
pleasure_27 / 2016-04-13 19:27
Szkoda mi dzisiejszych dzieci, staży nie mają z nimi żadnego kontaktu, dają im tylko laptopa, komórkę i zamykają po pokojach żeby mieć święty spokój bo albo robią karierę albo chleją do upadłego. Potem są zdziwieni ,że nie znają własnych dzieci, że nie mają z nimi żadnego kontaktu,to nam się zwierzają albo po prostu chcą porozmawiać bo nie macie dla nich czasu, czasami zastanawiam się po co niektórym dzieci skoro są tylko przedmiotami.
pleasure_27 / 2016-04-13 19:24
Taka Rzeczypospolita jakie jej młodzieży chowanie....a że robicie z nauczycieli szmaciarzy, którzy według niektórych powinni pracować za darmo i dziękować ,że muszą męczyć się z dziećmi ,które wypychacie z domu, a właściwie nie dzieci tylko brojlery bo je tylko karmicie i spychacie odpowiedzialność na szkołę za wszystko jednocześnie nie dając nic w zamian
Aka779 / 164.127.50.* / 2016-04-13 19:16
A może jeszcze słonia w Złotej klatce. Wciąż tę tepakom mało.
lila119 / 89.68.236.* / 2016-04-13 19:05
Jak będziesz starym nauczycielem - to może Bóg da, że i Ty będziesz "tyle" zarabiać, no ale wówczas
jakiś młodzik napisze, ...'' Tyle zarabiają starzy nauczyciele i co najgorsze nic nie umiejący tylko..."
Powodzenia
Jan1128 / 91.193.85.* / 2016-04-13 19:00
Bez przesady za 72 godziny pracy w miesiacu, dwa miesiace urlopu to już teraz maja zdecydowanie za dużo. Jak im place nie odpowiadają to won na ich miejsce można zatrudnić Ukrainców.
MATKA NAYCZTCIELA / 89.64.50.* / 2016-04-13 19:59
Tak może powiedzieć tylko idiota do kwadratu, pójdź do szkoły uczyć dzieci, to po tygodniu wylecisz z niej jak oparzony i przestaniesz kłapać tym swoim dziobem takie farmazony.
ja715 / 217.99.152.* / 2016-04-13 19:25
Jedno określenie - tępak. Zastanów się, co piszesz. Jak mają tak dobrze, to czemu ty nie uczysz i nie zarabiasz tych kokosów. Czyżby mózgu brak.... he he
PO / 193.19.165.* / 2016-04-13 20:05
Brawo mozgu palantino nie mial ale za to krecenie wora co przerwa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pleasure_27 / 2016-04-13 19:17
Jakie 2 miesiące przecież nie pracują w soboty ,niedziele i święta, ciekawe,że sobie liczysz tylko dni robocze ,a innym jaki ci się podoba, każdy ma prawo do 21 dni roboczych w niektórych firmach nawet do 34 dni jak sobie dobrze ułożysz grafik to ci wyjdzie nawet 50 kilka dni z weekendami i świętami zatem nie kłam bo mają 7 tygodni urlopu co daje 35 dni roboczych. Są grupy zawodowe jak górnicy , którzy przechodzą na emeryturę w wieku 45 lat czyli mają 20 LAT wolnego albo rolnicy ,którzy pracować nie muszą wcale ,muszą być jedynie ubezpieczeni przez 25 lat czyli mają 30 lat wolnego, nie wspominając o 66 innych grupach zawodowych przechodzących wcześniej na emeryturę. Mudurówki przechodzą na emeryturę po trzydziestce czyli mają 35 LAT wolnego-kumasz różnicę?
Nauczyciel554 / 178.235.165.* / 2016-04-13 19:14
To zapraszam do szkoły Panie Janie. Gwarantuję ekscytujące doznania, miłą pracę, kulturalnych rodziców. A po lekcjach stosy sprawdzianów, przygotowanie materiałów do kolejnej lekcji, rady pedagogiczne, zebrania i idiotyczne szkolenia na których koniecznie trzeba być... Pocieszające są "dwa miesiące" urlopu - w największym tłoku, za najwyższą cenę...
Proszę także pamiętać, że te "nieroby nauczyciela" mają także wolny każdy weekend, święta, za darmo jadą na wycieczki klasowe, chodzą z dziećmi/młodzieżą do kina i teatru i bawią się na studniówkach, balach itp.
Ech, piękne życie!
Zadowolony z życia i pracy NAUCZYCIEL
jack586 / 148.81.172.* / 2016-04-13 19:56
Wiem mój sąsiad jest wf-manem i klnie że dwie godziny w tygodniu robi za darmo (o ile wiem to już nie musi). Jak wiadomo resztę obowiązkowych 40 godzin poza pensum spędza na przygotowywaniu kolejnych zajęć z WF-u, ale on ma dobrze bo nie musi sprawdzać klasówek
Ja337 / 78.88.31.* / 2016-04-13 18:55
Tyle zarabiają starzy nauczyciele i co najgorsze nic nie umiejący tylko typu mata grajta tylko się nie pozabijajta.(wf). Młodzi mogą tylko pomarzyć o takich zarobkach. No i oczywiście 2 miesiące urlopu płatnego.
MBA / 93.181.137.* / 2016-04-13 18:53
We Francji i innych krajach Unii to właśnie dostępność do przedszkoli i szkół zwiększyła dzietność, a nie socjal rozdawany lekką ręką. Chcemy mieć wysoką jakość ale jednocześnie upychamy po 30 kilkoro dzieci w jednej klasie i oszczędzamy maksymalnie na wszystkim w oświacie -sorry ale z pustego i Salomon nie naleje. Jak ma być dobrze skoro edukacja jest na ostatnim miejscu, zawsze jest to wrzód, niepotrzebny nikomu kłopot. Nie szanujemy nauczycieli , których szmacimy przy każdej okazji,a potem oczekujemy,że nasze dzieci widząc pogardę nie tylko dla tej grupy zawodowej wyrosną na przyzwoitych Polaków -przykro mi ale tak nie będzie!

Najnowsze wpisy