Forum Polityka, aktualnościKraj

Związkowcy: Premier idzie na wojnę

Związkowcy: Premier idzie na wojnę

Money.pl / 2008-10-30 11:22
Komentarze do wiadomości: Związkowcy: Premier idzie na wojnę.
Wyświetlaj:
Pol^^ / 213.158.197.* / 2008-10-30 15:26
Pamiętamy co mówiłeś przeklęty Tusku będąc w opozycji
Pilsener / 2008-10-30 12:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozmawianie ze związkowcami to błąd - związkowcy żyją ze strajków i wyłudzania pieniędzy podatników, jak można z kimś takim w ogóle rozmawiać? Związkowcy Wam wmawiają, że strajkują, bo zarabiają za mało - nieprawda, strajkują, bo chcą zarabiać więcej, a to duża różnica.

Zuważcie, że liczba strajków jest wprost proporcjonalna do liczby związków i nie ma nic wspólnego z wielkością przywilejów. Na rolnictwo w tym roku pójdzie 50 miliardów - efekt? Blokady dróg. W KGHM zarabiają średnio 7800 - efekt? Strajki. Im większe pensje i przywileje tym więcej strajków - dlatego należy odebrać wszystkie przywileje i będzie spokój.
Maluch / 99.232.235.* / 2008-10-30 16:47
Wydaje mi sie, ze w Polsce nie istnieje system, ktory by umozliwial prawidlowo przeprowadzac negocjacje pomiedzy zwiazkowcami a rzadem. Gdy zaczna sie strajki to gospodarka Polski razem z gielda znajda sie na rowni pochylej. Oczywiscie, ze zwiazki nie maja racji w wiekszosci wypadkow. Mysle, ze za duzo PRL-u siedzi jeszcze w ich glowach.
Pilsener / 2008-10-30 17:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przede wszystkim rząd powinien reprezentować interes kraju i jego obywateli, a nie związkowców, stać za podatnikami murem i dbać o ich interesy - to raz. Dwa - rząd nie powinien mieć fizycznej możliwości przyznania żadnych świadczeń/przywilejów tym ludziom, bo to stwarza ogromne pole do nadużyć i jest to zwykłe kupowanie głosów za nie swoje pieniądze - należy obywateli na to uczulać, ale co z tego, jak taka praktyka jest powszechna? Przecież każdy - Ja czy Ty mając do wydania pieniądze wydamy je na kupienie głosów panów spod sklepy, zbudowanie politycznego zaplecza niż na autostradę - bo z autostrady nie będzie wyborców.
feliks dzierżyński / 79.188.238.* / 2008-10-30 11:43
jest wrzesień, nie pamiętasz jak obiecałeś Donek w Tel Awiwie że do września oddasz te 60 miliardów złotych za zniszczone przez Niemców żydowskie majątki w Polsce. Teściu radka będzie nie pocieszony !!
man13 / 2008-10-30 11:22 / Tysiącznik na forum

- Skończył się czas, że pieniądze publiczne, pieniądze podatnika będą między sobą rozdawać ci, którzy są najsilniejsi, którzy mają najwięcej łokci i najgłośniej krzyczą - podkreślił premier.
marek 19.53 / 83.24.61.* / 2008-10-30 13:11
Słusznie panie pheeemierze, lody kręci się po cichu.

Tehaaz hooozdawać będziemy my !!!!!!
Pilsener / 2008-10-30 12:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skończył się czas, że pieniądze publiczne, pieniądze podatnika będą między sobą rozdawać CI - teraz będziemy rozdawać je MY! - by żyło się lepiej oczywiście.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-10-30 12:19
No ba! Zwłaszcza dla Donka. Dokończę w jego imieniu to motto: "Mogą sobie krzyczeć niepełnosprawni, emeryci i inne sieroty, mnie to nie obchodzi. Kasę dzielę ja i moja klika".
wentyl / 79.188.238.* / 2008-10-30 11:45
zapomniałes dodać "i najwięcej wpłacają do budżetu z podatków" ( nie chodzi o Vat)
moherowe berety tez utrzymują tuskową drużynę
man13 / 2008-10-30 12:16 / Tysiącznik na forum
Kto płaci 40% podatek? Kto pracuje do 65 orku życia? Kto wypracowywuje dochód?
Nie chodzi o Vat, niechodzi o akcyzą - tylko o berety z moheru?
antyanty / 80.48.10.* / 2008-10-30 11:22
Mam nadzieje, ze premier nie zapomni o swoim ostatnim zdaniu cytowanym w tym artykule. Trzymam za to kciuki jako podatnik doplacajacy kupe kasy do tego zadowolonego z siebie wąsatego zwiazkowego terrorystycznego towarzystwa.
cymbergaj / 79.188.238.* / 2008-10-30 11:48
pozdrowionka dla rodziny gazety wyborczej, co dzisiaj pichcicie w medialnej kuchni ? pora na inicjatywę budowy meczetu w Polsce, przeciez idą święta , najwyższa pora zaatakować katolików !
Jacqb / 2008-10-30 12:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
brawo za sarakzm. Podoba mi sie - calkiem na poziomie. Ale ja osobiscie tez nie darze cieplym uczuciem zwiazkowcow. Czasy sie zmieniaja to i te struktury powinny sie pozmieniaic. Wzywaja do niepokojow spolecznych, do protestow i strajkow. Co za sens? To po to dostaja pieniadze jako czlonkowi zarzadow zwiazkow pracowniczych? Jest kryzys - dobry czas na reformy, szczegolnie ciecia socjalne i fiskalne.
Lorunia / 87.96.30.* / 2008-10-30 13:40
Pan premier delikatnie mówiąc leje wodę ! bo z tych 250 tys. uprawnionych okroi się jeszcze ponad 50 % pracowników , a to przez te 7 warunków otrzymania pomostówki , czyli nawet uprawniony z 45 letnim stażem i pracą przed 1999 r w szczególnych warunkach ponad 15 lat dostanie figę z makiem a nie pomostówke , to jest cynizm w pełnym wydaniu przez ten rząd .......Ale za to otrzymają to świadczenie osoby , które krócej pracowały np :mężczyzna 25 lat w tym 15 lat w szczególnych warunkach . przy czym dodam , że oba przypadki są obecnie na listach uprawnionych . Gdzie tu sens a tak dużo mówi się o jak największej ilości lat pracy .Rozumiem , że to jest promocja jak najpóżniejszego rozpoczynania kariery zawodowej gdzieś około 40 stki

Najnowsze wpisy