Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związkowcy, zbawcy narodu. Takie będą ich emerytury

Związkowcy, zbawcy narodu. Takie będą ich emerytury

Wyświetlaj:
grispan / 94.75.74.* / 2012-03-27 10:49
Kłamstwo za kłamstwem. O jakiej tutaj reformie jest mowa? Przecież podwyższenie wieku emerytalnego nie jest żadną reformą. Okradzenie emeryci mają uratować coś co i tak uratować się nie da. Dług publiczny, który powstał i dalej się zwiększa nie spłacą emeryci pracując do śmierci bo i tak w wieku po 60 jej nie będę mieli. Różnej maści p*********** zasiadający w sejmie, senacie różnych radach myślą, że będą to robili do śmierci. Jestem przekonany, że te tyłki zostaną odpiłowane od stołków i usadzone na przygotowanych dla nich taczkach, które ich wywiozą na śmietnik.
Wszystkim durniom pod rozwagę! - zadłużenie ZUS na kwotę 100 mld zł to wynik reformy emerytalnej sprzed 12 lat. Wiekopomne dzieło Premiera Buzka. A miało być tak pięknie na emeryturze "pod palmami". Pod palmą i owszem. Już taką jedną postawili na rogu Alej i Nowego Światu w W-wie więc każdy emeryt może sobie tam odpocząć ( jeśli tylko nie zakłóci ruch na skrzyżowaniu).
12młody21 / 83.5.157.* / 2012-03-27 10:19
a może zamiast wydłużać wiek emerytalny należy tak walczyć z bezrobociem ?? 13.5 % ponad 2 mln Polaków ! co to za artykuł w ogóle ? TENDENCYJNOŚĆ. mam 26 lat, wielu znajomych nie może znaleźć pracy w Polsce, po studiach, kursach, a rząd chce wychlastać starszych ludzi na zdrowiu w imię czego ?! bo łatwiej tak kasę znaleźć ?! oczywiście, leniwe dziady, po najmniejszej linii oporu, eh Skikorsky, Rostoski obywatele Albionu sie nie przejmuja o emeryture, Donald już myśli o Brukseli, więc i brukselskiej emeryturce (mam nadzieje ze się ta unia roz#upcy, bedzie premier miał polską emeryture). NIE TĘDY DROGA PANIE TUSK.
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 10:49

a może zamiast wydłużać wiek emerytalny należy tak walczyć z bezrobociem ??

A co to wojna? Rozwój, wzrost gospodarczy generują miejsca pracy a nie walka. Spadek bezrobocia nie jest alternatywą dla podniesienia wieku emerytalnego. W związku z tym, że wzrasta przeciętna długość życia , stosunek długości okresu pracy do długości życia na emeryturze uległ zmniejszeniu nie ma innego wyjścia jak doprowadzenie do tego aby ludzie krócej pobierali emeryturę.
12młody21 / 83.5.157.* / 2012-03-27 11:35
"nie ma wyjścia" ??! no obracając się w argumentach tylko i wyłącznie strony rządzącej, ideologii neoliberalno-lewicowej, bez dwóch zdań: "nie ma wyjścia". Ja sugeruję:
j.w. walkę z bezrobociem- dlaczego ?: więcej pracujących kwota ze składek większa, więcej na emerytury... najprostszy wniosek z tego wynikający, swoja drogą jeśli ktoś nie pracuje długo, nie ma odciąganych składek emerytalnych etc. i osiągnie wiek emerytalny (jak dożyje) to "jakoś" państwo będzie musiało go wesprzeć tj. wydać na niego pieniądze, z tego samego "worka" z którego wypłaca świadczenia emerytalne(niech stracę 67latka ). Na dłużą metę (emerytalną) ma to mega znaczenie. Jednak Donald Tusk to człowiek "TU i TERAZ".
- polityka prorodzinna, walka za wszelką cenę o wyjście z dołka demograficznego, rodzina (zdrowa) to mega filar emerytalny, swego czasu Pawlak do tego nawiązał. wieki za nami, nie było emerytur, były rodziny.teraz można by zrobić hybrid engine, tylko czy polityków filozofii TU i TERAZ to obchodzi ? NIE.
-- kasa na politykę prorodzinną NP. za obciążenia podatkowe(nie cały czas ale np jednorazowym 3 letnim pakietem) koncernów, korporacji, banków ZACHODNICH i tak zostaną w Polsce - unikatowa na całą Europę tania, młoda (jeszcze) siła robocza,LOGISTYKA: (mimo wszystko) PKP CARGO (II w europie po Deutsche Bahn przewoźnik kolejowy) horyzontalna siec autostrad(W BUDOWIE/PO/,ale w końcu będzie...) W-E, porty (rząd PO znów marnuje) z mega możliwośćiami przeładunkowymi towarów, itd. itp. Chiny są takim przykładem gdzie mimo niszczenia opozycji, krwawej walki z różnymi religiami (Dalajlama, Tybet), braku żadnych praw pracowniczych, zlewania ochrony środowiska etc. KASA WALI DRZWIAMI I OKNAMI Z CAŁEGO ŚWIATA. Biznes nie przejmuje sie poprawnością polityczna. My nie jesteśmy Chinami jesteśmy jednak tak jak oni: TANI. i dodatkowo mamy o jedną zalete w tym kontekście wiecej: mamy blisko rynki zbytu.
KRÓTKO: należy wdrożyć wieloletni pakiet ustaw multilateralny na wielu płaszczyznach gospodarki, prawa. uzdrowić stosunki przemysł, firmy- państwo, wykończyć cwaniactwo, kumoterstwo, rozwalić układy które stoją u fundametów III RP. Są złe. W Europie przykład p. Thatcher dała, że można. Dryfujący statek na mieliznę może nabrać wiatr w żagle i umknąć przed katastrofą. trzeba jednak zapi#dalać. a przykład musi iść z góry. Czego aktualna ekipa nie potrafi. widać to od 5 lat.
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 12:01

no obracając się w argumentach tylko i wyłącznie strony rządzącej, ideologii neoliberalno-lewicowej, bez dwóch zdań: "nie ma wyjścia". Ja sugeruję:

Człowieku zostaw politykę. Słuchaj ludzi którzy się na tym znają. I pomyśl tylko czy jest możliwe utrzymanie obecnych zasad emerytalnych w sytuacji kiedy ludzie coraz dłużej pobierają emerytury a na te ich emerytury pracuje coraz mniej jest pracujących? A będzie jeszcze mniej. Co gorsza na to nie ma rady i sposobu aby tę tendencje odwrócić.

polityka prorodzinna, walka za wszelką cenę o wyjście z dołka demograficznego,

Utopia. Bajki. Żadna polityka w tym jakaś tam prorodzinna, nawet podwojenie lub potrojenie dochodów nie spowoduje, że nagle powstanie jakaś dywidenda demograficzna. Jesteśmy skazani na sytuację gdzie będzie ujemny przyrost naturalny.
Zmiany cywilizacyjne spowodowały, że dzieci nie są dla rodziny priorytetem. Kobiety nie chcą mieć w ogóle dzieci mając dwadzieścia parę lat nawet jednego już nie mówić o trojgu. W ogóle zakładać rodziny nie mają ochoty. Wolą wolność swobodę i karierę zawodową. To są zmiany socjologiczne które trudno sobie wyobrazić aby mogły się odwrócić w przewidywalnej przyszłości. Bogate kraje mają ten sam problem mimo, że standard życia, dochody nie porównywalne z naszymi. Co im wobec tego przeszkadza w tym aby mieć dodatni przyrost?
Proponuję aby w ten sposób prowadzić dyskusję a nie na zasadzie, że Tusk powiedział to a kto inny np. Kaczyński co innego. Takie mielenie nie ma sensu.

Chiny są takim przykładem gdzie mimo niszczenia opozycji, krwawej walki z różnymi religiami (Dalajlama, Tybet), braku żadnych praw pracowniczych, zlewania ochrony środowiska etc. KASA WALI DRZWIAMI I OKNAMI Z CAŁEGO ŚWIATA. Biznes nie przejmuje sie poprawnością polityczna

Bardzo się mylisz. Wszystko jest do czasu. I oni będą mieli problemy. To jest tylko kwestia czasu i jeśli nie będą się demokratyzować to coraz bardziej światli i zamożni Chińczycy upomną się o swoje prawa. Historia pokazuje, że tam gdzie nie ma demokracji wcześniej czy później musi dojść do rewolucji. Niestety historia chociaż powinna, nie uczy.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-03-28 17:13
I jeszcze jedno panie Debos. Jak już pisałem I filar opiera się na demografii i długości życia na emeryturze. Tak więc wzmacniać trzeba te dwa fundamenty. Samo wydłużenie długości życia nic nie da, bo przy takim spadku populacji nie będzie miał kto finansować emerytur i nawet praca do 120 lat nic nie da - poza dalszą stratą pieniędzy na ZUS. A utopie to pan opowiadasz - bogate Francja i Holandia wprowadziły rozwiżania prorodzinne i przyrost jest ponad 2 na rodzinę. To po pierwsze. Po drugie część ludzi faktycznie woli karierę, ale część rezygnuje z posiadania albo zatrzymuje się na jednym (mimo, że chciałaby inaczej), bo u nas nie żadnych rozwiązań prorodzinnych. I nie chodzi o zarobki, ale o dramatyczny brak przedszkoli i szkół między innymi. Dlatego albo trzeba się zająć dwoma fundamentami tego systemu albo go demontujemy. Po odpowiednim okresie przejściowym dochodzimy do rozwiązania, że każdy sam sobie odkłada na emeryturę, przy minimalnym wkładzie do ZUS.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-03-28 16:50
Debos, znowu chrzanisz. Francja i Holandia wprowadziły politykę prorodzinną i przyrost jest ponad 2. A to są kraje bogate. Więc Twoja teza to utopia.
12młody21 / 83.4.228.* / 2012-03-27 12:36
niby rozumiesz a nie rozumiesz. Niby zauważasz że "nic nie jest dane raz na zawsze" podważając moje wypowiedzi, jednak robisz to tylko wybiórczo i selektywnie.I błędnie. Ale właśnie dlatego że nic nie jest dane raz na zawsze, uważam że jest możliwe to co napisałem. Zarówno zmiany cywilizacyjne,gospodarcze, styl życia, relacje międzyludzkie...Historia nie takie zmiany jak ja nakreśliłem widziała, wiesz o tym. Emerytury jako zjawisko społeczno-ekonomiczne ile istnieją -50:100 lat ? mówisz o historii, że pokazuje...uczy ? kogo ?? mówisz o polityce żebym zostawił politykom... heh dziś nauczyciele historii głodują w Krk bo Ci POlitycy o historii nie chcą nic wiedzieć, i chcą żeby obywatele też nie wiedzieli. Dziękuję za takich reprezentantów, reformatorów.
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 13:13

Niby zauważasz że "nic nie jest dane raz na zawsze" podważając moje wypowiedzi, jednak robisz to tylko wybiórczo i selektywnie

Bo tak muszę. Pisanie tutaj nie jest moim podstawowym zajęciem. A to co piszę w ekspresowym tempie, kalecząc czasem język polski jest nie tylko odpowiedzią ale głównie przedstawieniem własnych poglądów.
Zarówno zmiany cywilizacyjne,gospodarcze, styl życia, relacje międzyludzkie

Ale przecież o tym napisałem, i to śmielej. Napisałem, że one następują ale nie w tym o jaki by nam chodziło kierunku.
Emerytury jako zjawisko społeczno-ekonomiczne ile istnieją -50:100 lat ?

No właśnie 100 lat. A wiek emerytalny jest cały czas ten sam
mówisz o historii, że pokazuje...uczy ? kogo

Ja przecież napisałem, że nie uczy. Zresztą myślę, że nieuważnie przeczytałem to co napisałem lub nie dość czytelnie sformułowałem swoje myśli dlatego te nieporozumienia. A politykę to naprawdę proponuję częściej odstawiać i zamiast bicia piany próbować dyskutować na miarę naszym możliwości i znajomości tematu - analitycznie
Taki tam matoł jak inni / 92.55.248.* / 2012-03-27 10:13
Zawsze lubiliśmy liczyć cudze a nie swoje to po pierwsze a po drugie może należałoby przyjżeć się jak pieniądze ze składek przepływają przez ZUS i z czyich pieniędzy opłaca sie tę całą instytucje i utrzymuje całą infrastrukturę??? Z podatków czy z odpisu od wpływajacych składek to jest zasadnicza różnica???
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 10:24

może należałoby przyjżeć się jak pieniądze ze składek przepływają przez ZUS

Nie ma czemu się przyglądać. Wpływające składki w całości wypłacane są emerytom i rencistom. A co brakuje to rząd dopłaca z budżetu. Każdego roku coraz więcej. Ot i cała mądrość i tajemnica.
z czyich pieniędzy opłaca sie tę całą instytucje i utrzymuje całą infrastrukturę??

Dziwne pytanie. Wiadomo skąd na to pieniądze. To chyba logiczne.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2012-03-27 10:27
a odliczyłeś to co "zostaje" jako koszty działalnosći tej gigantycznej machiny, która wciąz ma problem żeby się na komputery przestawić?
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 10:54

a odliczyłeś to co "zostaje" jako koszty działalnosći tej

A Ty? Podejrzewam, że koszty tej machiny stanowią jakiś niewielki procent wpływów.
która wciąz ma problem żeby się na komputery przestawić?

Byłeś kiedyś w ZUS-ie?
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz / 89.25.186.* / 2012-03-27 14:55
Byłem. częsciej niz bym, chciał. zapytaj Pana Boniego, kolesia od "cyfryzacji" jak idzie informatyzacja ZUSu. Ta armia która siedzy w tych swiezo wybudonych i co chwile odnawinaych sidzibach, pewniekme tez w czynie społecznym, za własne piniądze to robi. O przperaszam, oni nie mja wąłsnych pieniędzy, bo WSZYSTKO JEST OD NAS,

Swoja dorgą nie tak dawno zeznawał na policji jakoswaidek. Miła pni spisywała moje zeznanie na maszynie do pisania. W podobnej sytacji, w innym miejscu, inna miła Pani prosila mnie, cobym jej pokazal jak wyrównać tekst w WORDzie. (na bogaro było, bo to kmenda wojewódzka) :P
nie-związkowiec / 31.60.239.* / 2012-03-27 10:08
Zaczęło się. Najpierw trzeba było nieco skorumpować władze zw. zawodowych wiele dając żeby mieć spokój, m.in. stanowiska w zarządach, RN,podnieść pensje teraz trzeba zdyskredytować ich, ile to zarabiają, jak to oderwali się od ludu.
A najchętniej to jeszcze by im dorzucili żeby zamknąć im buzie. Chyba teraz się jednak nie da.

A poza tym wyliczanka kupy się nie trzyma. Można bowiem zarabiać 10 tys., ale przed odejściem na emeryturę (b. wysokie prawdopodobieństwo) z konieczności zmienić pracę np. po upadłości, likwidacji, grupowych zwolnieniach etc. mieć nie 10 tys., a np. już tylko 3tys. Wtedy 30% od 3 tys. to ok. 900zł emerytury pracując do 67. Prawda, że niewiele?
_Axe_ / 213.76.147.* / 2012-03-27 10:37
Głupiś (sorry, ale po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz).
Te "30%" ostatniej pensji to skrót myślowy, emerytura zależy od tego ile "naskladasz" przez cały czas pracy...powiedzenie,że emerytura będzie wynosić 30% ostatniej pensji jest przy założeniu,że kazdy zarabia mniej więcej "liniowo", czyli coraz więcej. Tak więc de facto wysokość ostatniej pensji nie ma tu znaczenia...poza mundurowką, gdzie faktycznie brana jest pod uwage pensja w momencie odejścia na emeryturę (i dlatego w ostatnim roku nagle dostają różne dodatki, żeby podwyższyć tą ostatnią wyplatę). Tak więc jeśli gośc zarabia cały czas po 10k, a nagle przed odejściem rok pozarabie 3k, to nie wpłynie to na wysokośc jego emerytury.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2012-03-27 10:25
no albo można być policjatem, zrobić dokałnie dowrtnei i mieć 5000 emeryturki po 15 latach pracy.
FTRGTGT / 92.26.212.* / 2012-03-27 10:04
POLSKA TO TYPOWA REPUBLIKA BANANOWA GDZIE SA ROWNI I ROWNIEJSI I NIGDY SIE TEGO NIE ZMIENI BO POLSKA RZADZA I NA STOLKACH SA POTOMKOWIE CHLOPOW PANSZCZYZNIANYCH A CI ZAWSZE KRADLI ,CHLALI I BYLI PRZY TYM BARDZO RELIGIJNI!!!!
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 10:18

SA POTOMKOWIE CHLOPOW PANSZCZYZNIANYCH A CI ZAWSZE KRADLI ,CHLALI I BYLI PRZY TYM BARDZO RELIGIJNI!!!!

I dlatego z takim nabożeństwem to robią.
a5 / 31.133.16.* / 2012-03-27 10:01
Jest duża niesprawiedliwość w wypłacanych emeryturach.Mundurowym- przeliczyć emerytury wg uzbieranych składek - a nie wg ostatniej wypłaty.
inna__ / 81.15.193.* / 2012-03-27 09:58
Motorem rozwoju państw rozwijających się jest budownictwo.Przy nim rozwija się wszystko inne. Ale u nas nie jest bo wprowadzone prawo (ustawa o przetargach publicznych i jedyne kryterium ceny) działa na odwrót - dobija firmy. nawet Chińczykom nie opłaciło się u nas budować autostrady...
Polska wkrótce przestanie istnieć. A mogłaby ze swoimi bogactwami być samowystarczalna. Tylko że najpierw w rządzie musieliby być patrioci.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2012-03-27 09:57
Bardzo chetnei zwolnie ZUS z obowiązku płaenie mi czekolowiek, kiedykolwiek. Wystarzy że sam pozwoli mi się wyzwolić z jego obięć.
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-27 10:53
Na to nie licz,bo uścisk jest śmiertelny.Jeżeli przestaniesz płacić składki, to cała armia nierobów-emerytów POzdycha z głodu.
inna__ / 81.15.193.* / 2012-03-27 09:49
To Tusk walczył o to, żeby u nas były niskie pensje ! Żebyśmy byli atrakcyjną tanią siłą roboczą dla bogatych państw zachodu i Ameryki. Rząd dawał przywileje zagranicznym korporacjom, zamiast rodzimym małym firmom. Unia coś tam daje ale z naszych podatków. Zaborcy się bogacą , polskie firmy upadają. Gdyby u nas były wyższe pensje, to byłyby wyższe składki i wyższe emerytury. skoro z pensji się nie da wyżyć to z emerytury przy stałej inflacji spowodowanej nieudolną polityką gospodarczą rządu, tym bardziej się nie wyżyje.
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 10:19

To Tusk walczył o to, żeby u nas były niskie pensje !

?
kizak123 / 89.77.6.* / 2012-03-27 09:41
CZY,LUDZIE NIE POTRAFIĘ MYŚLEĆ ,TYLKO NIE WIEDZĄ ŻE TO JEST DLA NASZEGO DOGRA ,SŁUCHAJĄ ROZRABIACZY,NIE MYŚLĄ CO DALEJ ,PIS I SOLIDARNOŚĆ IO TA SAMA PARTIA ,ICH INTERESUJE WALKA Z RZĄDEM ,A NIE NASZE DOBRO ,WALKA O KORYTO,WEJDĄ DO RZĄDU ZROBIĄ TO SAMO ,INACZEJ SIĘ NIE DA ,ALE BĘDĄ MIELI WŁADZĘ ,TO TOWARZYCHO JUŻ RZĄDZIŁO.
zepla / 83.29.175.* / 2012-03-27 09:41
Tzn. nikt juz nie ma prawa protestowac przeciwko Tuskowi i całej tej zgraji?Wszysko w tym kraju jest oki.Równiez to ze za wszystko płaca najbiedniejsi.Nie jestem specjalnie zwolennikiem zwiazków zawodowych.Ale jak juz nie ma opozycji to kto ma protestować przeciwko błędnej polityce rządu.Z tego ze podniosa wiek emerytalny to przybedzie nam w portfelach?Juz w to wierze.Najpierw trzeba dac ludziom prace, zlikwidowac zatrudnianie na czarno, umowy smieciowe, uszczelnic cały system podatkowy.Polityka prorodzinna, to zeby rodziło sie wiecej dzieci, to zeby młodzi ludzie nie musieli uciekac za granice za lepsza płacą.Na dodatek głodowe płace stworzone przez 20 lat rzadów pseudoekonomistów typu Balcerowicz.Czy rząd jest tylko od brania podatków.Przypominam jeszcze ze zmniejszenie podaku pit z 41 do 33% dało dziurę budzetowa rzędu od 6 do 8 mld.To celebrytom typu Kurzajewski kocham cie polsko, ma sie poprawiac w tym kraju a biedak co zarabia na czarno albo najnizsza krajowa ma szukac po smietnikach? O takie my Polskie walczyli?
inna__ / 81.15.193.* / 2012-03-27 09:40
Krajom bogatego zachodu potrzebna jest polska tania siła robocza, która jest tak źle opłacana, że nie ma siły podskoczyć. Bez prawa głosu we własnym kraju bez prawa do referendum, bez prawa do godnej pensji (a nie 5x niższej niż u "zaborców"), bez prawa do emerytury - po tylu latach pracy nikt nie dożyje w zdrowiu do wieku emerytalnego. A jak nie dożyje w zdrowiu to i nie pożyje długo. Te parę groszy więcej które mu wypłacą nie starczy na kolejne drogie lekarstwa. A miała być emerytura kapitałowa - dziedziczona. Wałęsa obiecywał po 100tys zł z prywatyzacji (wykupywaliśmy świadectwa udziałowe, jeszcze je mam), jeśli naród się na nią zgodzi. Wszystkie obietnice kolejnych rządów diabli wzięli, niech więc wezmą też do siebie tych co okłamywali naród polski.
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 09:35

Polacy nie chcą tych zmian, nie pozwolimy wprowadzić tych zmian nad ich głowami! -

Którzy Polacy. Ci co nie mają pojęcia o skutkach nie podniesienia wieku emerytalnego? Ci co zawsze przeciw nie zaprzątający sobie głowy co będzie później? Czy ci manipulatorzy powiedzieli tym ludziom prawdę ile dostaną emerytury jak nie będzie wprowadzona zmiana? Zwróciłem uwagę na to, że najwięcej protestujących a na pewno ich przywódcy są w wieku tak zaawansowanym, że podniesienie wieku emerytalnego ich nie dotyczy. Fajnie się tak bawić czyjąś przyszłością?
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-03-27 12:11
Debos,ostatnie badanie GUSu wykazało że mężczyzna przechodzący na emeryture w wieku 65 lat zyje srednio 5,6 lat i umiera a wpłaca np. składki przez 30 lat. ZUS robi świetny interes a podniesienie wieku emerytalnego tylko skróci okres wypłacania.Naprawdę do ciebie to nie dociera??? Chyba ze piszesz "propagandzię" za kasę bo inaczej to znaczy że masz coś nie tak z makówą.
Swoją drogą to jest wydłużenie aktywności zawodowej a nie wydłużenie wieku emerytalnego-ten ostatni ulega skróceniu.
debos / 79.191.198.* / 2012-03-27 12:32

Debos,ostatnie badanie GUSu wykazało że mężczyzna przechodzący na emeryture w wieku 65 lat zyje srednio 5,6 la

Nie znam tych danych a więc zaryzykuję i spróbuję ci zaufać.
ZUS robi świetny interes

ZUS nie robi żadnego interesu, bo nie ma na czym. ZUS wypłaca pobrane składki w formie emerytur i rent. I jeszcze brakuje. Do tego gipsu dokłada jeszcze budżet. Też przecież z naszych. Wniosek. Wpływy nie zaspokajają potrzeb wydatkowych. A będzie jeszcze gorzej. Więc jaka jest inna propozycja? Ja o jakiejś poważnej nie słyszałem. Poza jakąś paplaniną o polityce prorodzinnej, śmiertelnym boju z bezrobociem i takie tam. To może fajnie brzmi ale jak pozostaniemy pod urokiem tych propozycji to nic się nie zmieni a ludzie i tak będą musieli zasuwać dłużej tylko nie będą na to przygotowani.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-03-28 16:47
O czym Ty chrzanisz, to do ilu mamy pracować ? Do 100 Lat ? Jedyne, co trzeba jasno powiedzieć ludziom to to, że czas montować system składki DOBROWOLNEJ oraz to, że ZUS może zapewnić emeryturę głodową - resztę odłożyć musisz sobie sam. A polityka prorodzinna matole to nie paplanina, tylko podstawa I filaru emerytalnego. Bo jak mamy ujemny przyrost naturalny, to na emerytury nie ma kto pracować. Wydłużane wieku emerytalnego bez stymulacji populacji można sobie wsadzić. Albo trzeba ten system zdemontować.
POcoNAMto / 83.15.9.* / 2012-03-27 09:16
red. Maciej Czujko, Paweł Szygulski
Podajcie za ile można się tak zeszmacić?.
mądry POLAK przed szkodą / 109.173.188.* / 2012-03-27 10:07
związki to jak politycy mają w nosie ludzi ,ważne jest koryto
Punch / 31.11.183.* / 2012-03-27 09:07
Ty C$I$P$E$CZKO zajmij się lepiej największym przekrętem w historii Polski czyli Paradą Oszustów. Po rozgrabieniu polskiego przemysłu, sprowadzeniu Polski w produkcji do poziomu Czadu (Business Week), choć nie całkiem bo drogi robią lepsze, zniszczeniu na rozkaz niemców stoczni (premier "polski" - 'przyzwolenia na ratowanie stoczni nie było"), żeby w Rostocku mogła się rozwijać niemiecka. PO ograbieniu ludzi z funduszy, żądają żebyśmy pracowali do śmierci, a o stwarzaniu stanowisk pracy nie ma mowy, bo to nie ten rząd. Szkoda że umarł Piłsudcki albo Bierut. Dali by im PO PALIć i popędzili Kota (właśnie tego).

Najnowsze wpisy