Forum Polityka, aktualnościKraj

Związkowcy zmuszą ministra do ustąpienia? Kosiniak-Kamysz ujawnia plany

Związkowcy zmuszą ministra do ustąpienia? Kosiniak-Kamysz ujawnia plany

Wyświetlaj:
B_7 / 195.35.80.* / 2013-09-20 13:58

Jeśli związkowcy chcą dyktować kto morze być przedstawicielem rządu czyli de facto większości społeczeństwa w rozmowach z nimi to może i Kamysz powinen sobie wybrać partnerów do negocjacji ze strony związkowej.

Tak tylko przypomne, ze Kamysz reprezentuje / szefuje Min.pracy i ma dbać o intersy tychże pracujących...
Skoro teraz przez niego ludzie pracy których interesy ma reprezentować nie mogą sie z nim porozumieć to powienien normalnie odejść lub być zdymisjonowany a nie trzymać się koryta za wszelką cenę!
.
Ale czego oczekiwać od rządu, który w demokratycznym kraju namawia swoich obywateli aby wzmacniać demokracje nie idąc na wybory...
.

Przez czas pełnienia tej funkcji starałem się i animowałem dialog społeczny jak to możliwe.

Zamiast animować trzeba rozmawiać...

Zdaniem Janusza Śniadka rząd nie chce naprawdę rozmawiać ze związkowcami, a tylko tworzy pozory dialogu.

Doszło niestety nawet do tego,że muszę się z tymi słowami Sniadka zgodzić...
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 14:52

Min.pracy i ma dbać o intersy tychże pracujących..

Pracujących i niepracujących, emerytów i rencistów, niepełnosprawnych, sierot, bezdomnych, zatrudnionych w państwowych spółkach i administracji, ma dbać o interes właścicieli małych i średnich bo oni zatrudniają najwięcej pracowników.
A związkowcy kogo reprezentują? Pięć procent pracowników? A co z resztą?
Ale czego oczekiwać od rządu,

Właśnie tego co robi. Dbania o interes narodowy. Mogliby zgodzić się na wszystko. W końcu nie ze swoich płacą a mieliby dodatkowe głosy w wyborach. A kto by za to zapłacił? My. Pan, pani.
Doszło niestety nawet do tego,że muszę się z tymi słowami Sniadka zgodzić...

Chcesz a nie musisz. Powiem nawet, że duży chłopaczek nie powinien się dawać nabierać na takie proste chwyty.
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 10:38

Kosiniak-Kamysz nie zamierza

I słusznie. Jeśli związkowcy chcą dyktować kto morze być przedstawicielem rządu czyli de facto większości społeczeństwa w rozmowach z nimi to może i Kamysz powinen sobie wybrać partnerów do negocjacji ze strony związkowej. A tak na marginesie to niesmak budzi fakt, że minister rządu czterdziestomilionowego kraju musi negocjować z takimi prostakami jak Guz i przewodniczącym tej trzeciej centrali która wałęsała się w sobotę po Krakowskim Przedmieściu. Bo Duda niezależnie od tego jak go kto ocenia to jednak inny kaliber.
JanuszPOlikot / 2013-09-20 11:09 / Tysiącznik na forum
Tego licealistę ze zdjęcia nikt POważnie nie traktuje .....zarówno Amber-premier jak i związkowcy.....:):):)
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 10:51

morze

Uprzedzając druzgocący atak na mnie to wyjaśniam, że chodziło mi o to, że jednak "może" a nie "morze".
ATELIE / 94.42.189.* / 2013-09-20 09:19
żyjemy w oparach kłamstwa !
Ich przysięgi przed obiema Izbami Parlamentu RP to czysta fikcja gdzyż nie znaja pojęcia HONORU.
Przysięga Prezesa Rady Ministrów
>>>" Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem"
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 10:18

żyjemy w oparach kłamstwa !

Ty tak. Ja nie. Więc nie unoś się za wysoki i pisz za siebie. No może jeszcze też i w imieniu wyznawców religii smoleńskiej.
Floyd / 2013-09-20 09:52 / Tysiącznik na forum

a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem

Problem w tym, że to co jednej części obywateli jest pomyślnością, to dla dla innej części jest szkodnictwem i na odwrót. Rząd stara się godzić te dwie sprzeczności i dostaje mu się od każdej strony, że robi za mało.
ATELIE / 94.42.189.* / 2013-09-20 10:10
chyba nigdy nie czytałeś Konstytucji RP skoro piszesz takie głupoty. chyba jesteś z tych "wykształconych z dużych miast" co wybrali tego geniusza.
Floyd / 2013-09-20 10:47 / Tysiącznik na forum
Ta wypowiedź tylko potwierdza moją opinię.
Konstytucja? To bardzo ogólnikowy zbiór artykułów i paragrafów, a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Już widziałem sytuację gdy zwolennicy przeciwstawnych poglądów powoływali się na tę samą konstytucję.
Nie na darmo też istnieje specjalny trybunał do interpretacji tejże konstytucji, a i tak nie wszyscy są zadowoleni. A, co do geniuszy to jest ich u nas dostatek i to wszelkiej maści. Oczywiście miałem na myśli geniuszy politycznych.
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 10:23

chyba nigdy nie czytałeś Konstytucji RP

A gdyby przeczytał to niby dlaczego miałby nie napisać tego co napisał. W jaki sposób i któremu artykułowi ustawy zasadniczej się sprzeniewierzył?
chyba jesteś z tych "wykształconych z dużych miast" co wybrali tego geniusza.

Wykształceni, tym bardziej wykształceni z dużych miast lepiej wiedzą na kogo głosować, kto lepszy dla Ojczyzny niż nieuki.
ATELIE / 94.42.189.* / 2013-09-20 10:59
widzę debos że znowu ci odnowili wizę, ale już nioc nie zmienisz, odzyskamy państwo dla obywateli !
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 11:13

widzę debos

Ty nic nie widzisz. Ty masz urojenia.
odzyskamy państwo dla obywateli !

Obywateli czyli jakichś tam " was"? Żeby coś odzyskać to trzeba to było kiedyś mieć. A wy tego nigdy nie mieliście. Państwo zawsze było nasze wspólne. Ciekawe kto by chciał żyć w kraju urządzonym na twoją modłę? Co chciałbyś uczynić z tymi co mają równo pod kopułą?
cytat]
znowu ci odnowili wizę

To określa stan twojego umysłu i możliwości intelektualne
do ostatniej pielęgniarki / 178.36.243.* / 2013-09-20 09:11
Słusznie broni się jak lew przed pójściem na emeryturę w tak młodym wieku.Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy.Co ja gadam -Kwaśniewski -jak z pielęgniarkami rozmawiać mamy.
J1512 / 178.43.204.* / 2013-09-20 09:33
O jakiej rozmowie piszesz, TA pielęgniarka co rozmawiala na niby, to w nagrodę ma krzeselko w sejmie.
Za to inna musi z tyt. mgr. zapiepszac przy chorych za 1500 mies. i to dostaje na ręke. na zmiany ma 25 lat pracy w zawodzie. Gdzie uczciwość, poszanowanie,godziwe traktowanie czlowieka,pielęgniarka to nie śmieć,TO POD ROZWAGE!!!! Taka płaca to SKANDAL ,, WSTYD,, HAŃBA!!!!!
debos / 95.49.90.* / 2013-09-20 10:48

Gdzie uczciwość, poszanowanie,godziwe traktowanie czlowieka,pielęgniarka to nie śmieć,

Pielęgniarka nie dostaje 1500. Więc nie pisz bzdur. Możesz napisać prawdę ( chyba, że się prawdą brzydzisz ) bo prawdziwa wysokość uposażenia pielęgniarek nie rzuca na kolana i nikomu nie przyjdzie do głowy aby powiedzieć, że pielęgniarka za dużo zarabia. Ale jeśli masz z powodu wynagrodzenia pielęgniarek wyrzuty sumienia to domagaj się ( bo to jedyna na to rada )podwyżki wysokości składki zdrowotnej. Ja jestem za.
J1512 / 83.10.170.* / 2013-09-20 21:09
Odpisuje teraz żeby CIEBIE na amen nie wyśmiano! Jak masz zamiar krytykować ten wpis to najpierw zadaj sobie trochę trudu "MĄDRALO" i sprawdż male szpitale w podkarpadzkim, świętokrzyskim, i nie TNIJ..GŁUPA na ..forum. Ja poświęcilem troche cennego czasu i widzialem odcinki wypłat, PISZE PRAWDE, A TA WIDAĆ BARDZO CIEBIE BOLI,, W co grasz i co bronisz, bo w|g mnie nie Jesteś przygotowany, i kiepski w temacie!!! Takie traktowanie pielęgniarki to nawet nie występuje w "czwartym swiecie"!!!

Najnowsze wpisy