Forum Forum prawnePracy

Zwiekszony zakres obowiązków, a ta sama pensja

Zwiekszony zakres obowiązków, a ta sama pensja

ajadjaj / 2013-01-23 09:43
Mam pytanie czy w przypadku zwiekszonego zakresu obowiązków należy się wyzsza pensja? Mi takie obowiązki zostaly zwiekszone, a pensje mam taka sama..
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-01-23 11:05
Niekoniecznie. Jeśli zwiększony zakres obowiązków jest nadal do możliwy do wykonania w obowiązującym Panią wymiarze pracy- nie musi być zwiększone wynagrodzenie.
Czyli ma zastosowanie art.94, par. 2 KP.
Z drugiej strony mają zastosowanie zapisy KP o braku dyskryminacji (również płacowej) oraz art. 78, par. 1 mówiący o adekwatności wynagrodzenia do zakresu wykonywanej pracy.

Czyli jeśli Pani zakres zwiększył się do porównywalnego z koleżanką Z, która dotąd w związku ze swym większym miała i ma wyższe wynagrodzenie- jest podstawa domagania się podwyżki dla Pani.

Tak czy inaczej można się zwrócić do pracodawcy o podwyżkę gdy mamy do czynienia z tą drugą sytuacją, albo gdy nowy zakres nie jest do wykonania przyzwoicie i bez szaleństwa w dotychczasowym wymiarze czasu pracy- bo pojawi się kwestia nienależytego wykonywania pracy przez Panią ( art. 114, 117 ) albo wymuszonych 'nadgodzin'.
fibro / 2013-01-23 11:00
nie ma takiego prawa ktory o tym mowi, to dobra wola pracodawcy czy zwiekszy wynagrodzenie czy nie, moze porozmawiaj z nim na ten temat?

Najnowsze wpisy