Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia chorobowe pod lupą. ZUS szuka oszustów

Zwolnienia chorobowe pod lupą. ZUS szuka oszustów

Wyświetlaj:
Szajke / 213.238.78.* / 2009-08-03 18:19
No proszę, sprawiedliwi, bez żadnego grzechu,nareszcie zaczeli pierwsi rzucać kamieniami!
naiwniak / 80.51.55.* / 2009-08-03 16:08
... należy w końcu skończyć z oszustwami a oszustów karać. Lekarz bierze w łapę za lewe zwolnienie, pracownik naciąga najpierw pracodawcę a później ZUS (a do ZUS-u dopłaca państwo czyli my wszyscy) czyli de facto okrada także mnie, Ciebie i każdego normalnie i uczciwie pracującego człowieka. Należy karać zarówno tych co siedzą na lewych zwolnieniach jak i lekarzy (ich ostrzej) co te zwolnienia wystawiają bo na ładne oczy tego nie robią.
kenya / 91.94.93.* / 2009-08-03 17:15
a kto skontroluje zus??? przecież gdyby zlikwidować tę bandycką i przerośniętą administracyjnie niekompetentną i nieżyczliwą instytucję- wszystkim żyłoby się łatwiej!!! W całości popieram wypowiedź Alfonsa. gdyby każdy z nas nawet zmuszony przepisami prywatnie inwestował nawet 500 zł miesięcznie, to po 25 latach szalałby porsche na autostradach jak niektórzy posłowie... :-) TAK WIĘC MOIM ZDANIEM DO LIKWIDACJI. a kto płaci tym kontrolerom z zus???
zyban / 79.184.179.* / 2009-08-03 15:58
Zdenerwuj pracownika, to on nie powie, że źle się czuje, tylko "od jutra idę na zwolnienie"!. Racja, tak trzymać! O rozmiarze tej patologii nie mamy nawet pojęcia.
emma_zama / 87.205.254.* / 2009-08-03 23:34
A ilu jest pracowników, którzy nie idą na zwolnienie, mimo że powinni, bo wiedzą, że jeśli pozwolą sobie na luksus leczenia się, zostaną wkrótce zwolnieni z pracy... Może takie osoby po prostu w końcu zaczęły się leczyć... Nie rozumiem dlaczego zaraz jest mowa o oszustach! Wcale nie tak łatwo jest kupić sobie zwolnienie, Lekarze nie są głupi i wiedzą, co im grozi.
Gdyby pracodawcy nie wykorzystywali rzekomego kryzysu do zwalniania ludzi na potęgę i obciążania pozostałych "szczęśliwców" (sic!) nadmiarem pracy, może ZUS nie musiałby wypłacać tak wysokich świadczeń...
VICTORIA1 / 83.1.60.* / 2009-10-21 17:01
Brawo, brawo prawda i jeszcze raz prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oszustka / 89.228.57.* / 2009-08-04 08:32
o i tu sie zgodze! sama musialam chodzic z zapaleniem oskrzeli i temperatura do pracy. bo po pierwsze pani na pogotowiu mimo ze jej prawie nie zeszlam na tamten swiat powiedziala ze lepiejby bylo gdyby pani nie chodzilila do pracy, ale zwolnienia to juz nie raczyla wypisac, kazala isc do rodzinnego. zabawne byl piatek wieczor a ja mialam w sobote i w niedziele do pracy. poza tym to mi sie nie kalkulowalo nie dostalabym premii za obecnosc.
Alfonso / 77.112.178.* / 2009-08-03 15:02
Na ich pensje i utrzymanie każdego miesiąca idą miliardy, dodatkowo mają "13" i "14" wypłacane w grudniu. Niech w końcu ruszą tyłki i głowy, ale i tak powinni zredukować zatrudnienie o jakieś 10.000 zł głównie nieudolną kadrę kierowniczą.
dr inz / 89.186.13.* / 2009-08-03 16:50
Kolego masz rację ZUS jest zidiociałą instytucją i złodziejem obywateli.W tej instytucji nie obowiązują podstawowe zasady rachunkowości w księgowości. I idiotyczne decyzje co do opłacania składek zdrowotnych przez ZUS jakim prawem ta instytucja zbiera składki i przelewa do FUZ . Na dodatek podwójnie obkłada obywateli składką zdrowotną. Raz jako właściciela firmy a drugi raz jako pracownika w niej zatrudnionego. Totalny debilizm tych co talkie ustawy podsuwają do głosowania i tych co za nimi głosują . Tak znaczne kwoty wyrzucone zostały na informatyzację ZUS przez zaprzyjaźnioną firmę a system jest do d .... Rozgonić to tatałajstwo i zwolnić 15 000 biurw z tej instytuji jak nie kierownik to dyrektor od spraw zbytecznych i wystawne obiekty w dupach im się poprzewracało
zbulwersowana / 83.13.217.* / 2009-08-03 15:02
a ja uważam, że bardzo dobrze ZUS robi, wszystkie fryzjerki i fryzjerzy pracują na zwolnieniach lekarskich i wcale się z tym nie kryją, jak chciałam się umówić na obcięcie łosów to pani fryzjerka mi powiedziała, że jest na zwolnieniu ale przyjdzie godzinkę później i mnie uczesze i tak było, a właściciele fryzjerzy mający własne działalności to tym bardziej, bo od razu płaci im ZUS za zwolnienie i są tacy chorzy że od 8 do 20 stoją w zakładzie i czeszą, a to dopiero jedna grupa zawodowa a tak robią praktycznie wszyscy
szkoda / 195.222.114.* / 2009-08-03 14:58
Składki może nie wypływają, ale podatek dochodowy od osób fizycznych tak.. Poza tym osoby te dokonują zakupów poprzez co popyt zwiękasz sie oraz podatek podatek VAT róznież jest płacony. NIe patrzmy na wszystko jednostronnie. To są ludzie i też muszą za coś żyć, skoro w naszym kulawym państwie trudno o pracę.
Cspostrzegawczy / 2009-08-03 14:56 / Tysiącznik na forum
Wydawało się , że lewe zwolnienia to historia, bo już nie opłacało sie ich brać - wprowadzono ostrzejsze przepisy (były nawet odwrotne patologie ludzie mimo choroby pracowali), ale sytuacja po nierządach Tuska sie zmieniła.

Teraz Tusk usiłuje braki w ZUSie zwalić na naciągaczy. Ta akcja propagandowa będzie nas trochę kosztowac a efekty finansowe będą marne, ale urobi sie społeczeństwo i zwali winię za własne nieróbstwo.
Przypomina mi to trochę aferę mięsną za Gomułki wywołaną, by zwalić braki w mięsie na rynku na złodziei.
anixa / 82.197.60.* / 2009-08-03 14:49
Bravo Panie Tusk . Odważny krok w dobrą stronę. Ja bym poszła dalej i skontrolowała całą rzeszę fałszywych rencistów, których musimy utrzywać. Do dzieła Panie Premierze!! Popieram
howmanywoodwouldawoodchuck / 194.54.189.* / 2009-08-04 21:57
Ciekawe. A gdyby skontrolować prywatne gabinety lekarskie i dentystyczne i sprawdzić ile wpłynęło by do kasy budżetu państwa, gdyby za świadczone usługi płacili oni podatki. Śmiem podejrzewać, że straty ZUS-u z tytułu fałszywych zwolnień lekarskich zniknęły by w powodzi dodatkowego przychodu z CIT-ów. Lekarze rozdają wspólne pieniądze w postaci zwolnień, to może oddadzą w posatci CIT-u. Co wy na to?
Klops / 83.26.55.* / 2009-08-03 12:47
W ubiegłych latach gdy wszystko rozwijało się, donos do ZUS-u na pracowników, że nadużywają zwolnień był wyśmiewany przez biurokratów i zawsze padała jedna odpowiedź nie mamy możliwości skontrolowania tego stanu. Po roku (tyle trwa mniej więcej kryzys) sytuacja się odmienia radykalnie, chyba POwstał jakiś cud.
człowiek pracujący / 79.185.168.* / 2009-08-03 11:55
ZUS to chora i złodziejska instytucja do której pomimo bardzo wysokich składek państwo musi jeszcze dokładać.
kaczordonald / 86.168.62.* / 2009-08-03 10:21
Polacy traca prace , a tym samym placa mniej skladek-wyjasnia Gazeta Wyborcza.

To jak to w koncu jest z tym bezrobociem ?
Pilsener / 2009-08-03 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście nie jest winny idiotyczny, socjalistyczny system lecz ludzie, którzy czerpią z niego garściami, dlatego trzeba nowych procedur, zatrudnić nowych urzędników - dlatego właśnie socjalizm jest skazany na klęskę gospodarczą, bo dąży do tego, by co drugi obywatel był urzędnikiem i podcierał temu obywatelowi, który nim nie jest - w efekcie obydwaj nic nie wytwarzają, jeden siedzi na zwolnieniu a drugi go kontroluje.
Floyd / 2009-08-03 14:31 / Tysiącznik na forum
A, twój system ekonomiczno polityczny na co jest skazany? Bierzesz to pod uwagę, czy nie masz za grosz wyobraźni i wiedzy?
Ja-Gaar nielog. / 194.242.62.* / 2009-08-03 09:37
Jak zwykle bredzisz.

Oczywiscie kanciarze o mentalności z poprzedniego ustroju są niewinni. Bo coz to jest - okradac panstwo lewymi zwolnieniami. To wrecz dowod zaradnosci!
Pilsener / 2009-08-03 19:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie da się żyć w socjalizmie bez kantów - sam pewnie kantujesz, choć nawet o tym nie wiesz, poza tym zabieranie partii to nie kradzież, najwyżej zatrudnią w tym roku w ZUS mniej partyjnych urzędników i kupią mniej marmurów. Państwo nie jest po to, żeby nas ubezpieczać a jedynie dbać o to, żebyśmy się ubezpieczali, inaczej zawsze będą kanty i nic na to nie poradzisz. Pieniądze, które płacimy do ZUS'u to nie są nasze pieniądze, lecz pobierane podatki, które są marnowane lub idą dla uprzywilejowanych.
wolny człowiek / 83.27.31.* / 2009-08-03 09:58
To jest odpowiedź normalnych ludzi na złodziejską niereformowalną instytucję zwaną ZUS.
Endriu 1 / 77.253.161.* / 2009-08-04 21:22
PRWDA I TYKO PRAWDA i instytucja tylko darmozjadów banda nic nie produkcyjna czyli darmozjady tylko tlen z powietrza zabierają dosyć z budową pałacyków lub wierzowców biurowców i to w małych miasteczkach nawet powitowych a w kazym budynku jest napewno z przerostem bur mama
Alz / 77.253.198.* / 2009-08-03 15:50
Jaka K***a odpowiedź?
Jeden człowiek pracuje, płaci podatki i składki na ZUS, a drugi na lewym zwolnieniu z ZUSu wykrada te pieniądze (czyli z budżetu) i pojawiają się głosy by podnieść podatki. Podniosą podatki i jaka będzie Twoja odpowiedź?
Okradając ZUS okradasz nas wszystkich.
Pomijając fakt, że przydałaby się tam reforma i odpowiednia redukcja etatów.
Endriu 1 / 77.253.161.* / 2009-08-04 21:27
najpierw niech te darmozjady zaczną coś robić i nich ich dosięgnie tez bezrobocie REDUKCJA W ZATRUDNIENIU ZUS ie 80% w kazym biurowcu i pałacyku
Lekarz POZ / 83.31.84.* / 2009-08-12 21:26
Ciekawostka ze ja akurat wiele lat nie korzystalem z tak zwanego "ubezpieczenia" w pseudoZUSie poniewaz nawet jeden dzien opoznienia wplaty skladki niweluje caly ten fikcyjny program. Potem trzeba placic znow za nic przez kilka miesiecy. NIe znam zadnej prawdziwej ubezpieczalni ktora moglaby sobie pozwolic na takie traktowanie klienta i takie złodziejstwo zeby brac skladki za nic.

W okresie kiedy mialem problemy finansowe ZUS owszem bral kase ode mnie ale nic istotnego nie oferowal (kwestia wysokosci emerytury jest i tak hipotetyczna jak na razie).


Za to widze rzeczywiscie w tym roku ze wystawiam wiecej zwolnien pacjentom bo.... w zeszlym roku nawet jak ja uwazalem ze ZLA jest zasadne to oni woleli chorzy chodzic do pracy bojac sie pracowawcy.

Teraz kryzys pokazal ludziom ze nawet jak beda podpierac sie nosem i pracowac za dwu to i tak to ich nie chroni przed głupota rządu ani bezrobociem i widzę że wiele osob bardziej dba o zdrowie niz kiedys.

Zanim nazwie sie cos oszustwem warto zastanowic sie moze dlaczego ludzie kiedys nie brali zwolnien mimo ze chrowali tyle samo!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy