Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia lekarskie coraz mniej popularne. Za to pozostajemy na nich dłużej

Zwolnienia lekarskie coraz mniej popularne. Za to pozostajemy na nich dłużej

Wyświetlaj:
Zdrowy / 91.215.34.* / 2015-07-21 12:08
To chyba dane z budżetówki bo policjanci,wojskowi,strażacy ,nauczyciele i miliony z administracji sa stale chorzy bo i czemu nie,nikt im nic za to nie zrobi a kasa leci,podatnik zapłaci. Jak w Grecji.
Pomyśl / 46.151.136.* / 2015-07-21 12:28
Tylko czy wiesz ile ten z "budzetowki"zarabia?????? Bo ja wiem 1370zł na rękę w stolicy to chyba chrobowe mu się należy jak psu buda.dobrze tam gdzie nas nie ma......
GOŚĆ990 / 82.160.241.* / 2015-07-21 12:06
Grypę trzeba odleżeć i tyle- 10 dni minimum - tak uczono na studiach medycznych w latach 60/70/ 80/90. Teraz próbuje się ludziom wmówić że wystarczy 3-5 dni i do pracy. A po tych 5 dniach ma się gotowe powikłania i antybiotyk gotowy oraz kolejne 7 dni zwolnienia. Mamy najgłupszą politykę zdrowotną na świecie (choć ja uważam że jej nie mamy wcale). Skoro antybiotyk trzeba brać 7 dni, a organizm po nim mamy wyjałowiony do czysta, to łapiemy wszystko z otoczenia. Dlatego po antybiotyku potrzeba co najmniej 5-7 dni na powrót pełnej naturalnej ochrony organizmu przed infekcjami. Niestety jeśli choremu na grypę wypisze się więcej dni zwolnienia to zaraz NFZ wszczyna kontrole.
lc66 / 91.189.221.* / 2015-07-21 12:00
ciekawe kto i po co robi takie idiotyczne statystyki...i kto za to płaci...ilu ludzi jest przy tym zatrudnionych...oczywiście odpowiedzi wszyscy znamy. A co do praktyk stosowanych przez pracodawców...zna je każdy...najbardziej podoba mi się "kacowe"...licząc,że najbardziej opłacalne jest chorobowe dla sędziów,prokuratorów,policji,wojska,służby więziennej i budżetówki...to nieźle królowie polskiego ZUS-u chlają...Natomiast co do "kacowego" to jest to stwierdzenie szefów i kierowników...ocho...nie ma go w pracy to pewnie zachlał wczoraj i poszedł do lekarza...Widocznie kadra kierownicza stwierdza to na własnym przykładzie... Otóż Panowie szefowie...przechodziłem na kacu nie raz nie dwa do pracy...ale ja nie boję się ,że pójdę do dyrektora na nasiadówkę i każe mi chuchnąć...a wy dracie w spodnie bo boicie sie własnego cienia...cieniasy...
aksjdakjdashkdjashsjkdahd / 77.254.210.* / 2015-07-21 11:57
nigdy nie byłem na l4. pracuję w domu przy komputerze, nie wychodzę z tej pracy. oczywiście smieciówka. są różnice między polakiem a polaczkiem.
tp999999 / 78.11.28.* / 2015-07-21 11:50
Mam 35 lat, pracuję na polskim dzikim wschodzie. Nigdy nie byłem na zwolnieniu. Nigdy, nawet jednego dnia. Mam 50 dni zaległego urlopu... Skąd te średnie??
Kapolzzzzz / 5.172.247.* / 2015-07-21 11:59
Stad te średnie,ze gdy u mnie w państwowej firmie zwalniali zarzad to sie prezesi dyrektor nagle pochorowali na prawie 9 miesięcy.
Realista / 178.43.196.* / 2015-07-21 11:33
Niestety , nawet rower musi co jakiś czas odpocząć by go przejrzeć .. U nas zamiast L-4 - Urlop .. Zwolnienie lekarskie = wpis na listę do zwolnienia .. Zobaczcie klepsydry wokół kościołów - 52 - 63 lata i do piachu .. Gdy zachorowałem co miesiąc komisja w ZUS-ie.. Eutanazja Polaków postępuje planowo .. Pomijam sprawę zasiłków i bezrobocia .. Efekty , nie ma statystyk ludzi , którzy targnęli się na swoje życie.. ZUS zaoszczędził parę tysięcy ..
lol589 / 80.52.251.* / 2015-07-21 12:11
Ludzie umierają też ze względu na tryb życia (używki, brak sportu czy choroby cywilizacyjne) a nie tylko pracę. Moja pracownica po drobnym zabiegu laparoskopwym przeciągała zwolnienie przez 2 miesiące. jak sprawa się rypła bo opisali jej działalność charytatywną w tym okresie w gazecie to sama przyniosła wypowiedzenie. Problem polega na tym że ludzie nie myślą o konsekwencjach. Jeśli ktoś cię okłamuje to potem bardzo trudno mu uwierzyć ... - prawda?? Potem jak jest naprawdę chory to ty i tak nie masz pewności czy nie ściemnia!
czytelnik z woj. lubuskiego / 194.165.48.* / 2015-07-21 11:27
W województwach o największym bezrobociu i najniższych dochodach liczba dni absencji chorobowej (w proc.) najniższa. Coś w tym jest albo praca albo nic. Takie są realia.
kobieta_Polka / 149.156.200.* / 2015-07-21 11:43
Kiedyś byłam taka ambitna i nie brałam zwolnienia na czas grypy. Dzięki temu mam teraz stwardniałą zastawkę aortalną i albo będzie chodzić, albo do wymiany. Sprawdza się zasada: Co jest tanie to jest drogie - tani pracownik (100% frekwencji) w końcu się poważnie rozchoruje i koszty są, a jak się go zwolni, to trzeba nowego przyuczyć i znowu koszty. Bądźmy ludźmi i traktujmy się, jak ludzie.
Mlody Demokrata / 176.221.120.* / 2015-07-21 11:21
...pamietam, ze kiedys byl jeden taki odwazny u Tate w zakladzie, co wzial zwolnienie lekarskie. Tatko najpierw porozmawial z Manago, Manago porozmawial z miszczem, miszczo z brygadzista a brygadzista z tym kozakiem. Od tamtej pory poziom absencji chorobowej ksztaltuje sie na poziomie 0,9%-1,2% kwartal do kwartalu, najczesciej z powodu choroby dzieci pracownic samotnie wychowujacych dziecko/dzieci (przyjnajmniej jest to jakis powod i tutj nic sie nie zrobi).
zly jak diabli / 91.230.115.* / 2015-07-21 11:19
skandalicznie chore państwo, przykład pracownik w niedzielę jeżdżąc beztrosko rowerem, szarżując wyrznął i złamał rękę, z praca to zdarzenie nie ma nic wspólnego, ale pracodawca płaci za jego zwolnienie lekarskie 33 dni i na tyle dostał zwolnienie, czy się ktoś zastanawiał, ze jest w zusie ubezpieczony, dlaczego ZUS nie bierz go pod swoja kuratele skoro bezpardonowo zbiera haracz ubezpieczenia pracownika?
aaa793 / 77.46.100.* / 2015-07-21 11:06
SZczepionka na grypę może i darmowa ale podatek od szczepionki pracownik musi zapłacić.
pawlo628 / 194.51.167.* / 2015-07-21 11:46
szkoda że jeszcze firma nie dopłaca !!! sam korzystam z tego i uważam to za fajne że w ogóle chce się firmie coś takiego organiować.... ludzie ogarnijcie się !!!
FERYT / 178.252.56.* / 2015-07-21 11:20
DLACZEGO LUDZIE W POLSCE SA DLUGO NA L-4 ,A DLATEGO ZE LEKARZE LECZA LUDZI BYLE JAK,U LEKARZY LICZY SIE ILOSC NIE JAKOSC
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja721 / 109.231.41.* / 2015-07-21 11:45
Lekarze dają długie zwolnienia bo nic chcą mieć audycji w TVN z własnym udziałem w roli mordercy z powodu niedoleczenia jakiegoś debila.
Jeszcze zdrowy / 193.22.83.* / 2015-07-21 11:06
,, ... albo na cmentarz ... " i tu jest strzał w dziesiątkę . Tylko czy rządzący to wiedzą , raczej nie bo oni tylko patrzą by u nich kasa się zgadzała i by zdrowie dopisywało , lecz jak można być chorym skoro nic się nie robi no tak od nieróbstwa tez można się rozchorować z nudów .
ferdeyś / 78.8.93.* / 2015-07-21 11:03
tzw pier... kotka za pomocą młotka. prim w ilości zwolnień lekarskich wiodą instytucje państwowe i samorządowe. Jakoś pod tym kontem analizy brak . Bardzo często jest to ucieczka przed odwołaniem , zwolnieniem - ale dla takich ZUS jest bezradny, ścigają tylko tzw samozatrudnienie - bo to najprostsze i łatwo można gościa zastraszyć.
www945 / 83.27.35.* / 2015-07-21 10:46
szkoda ze nie dodali ze trend zmienia sie z kacowego w dopalaczowe
jowitek / 141.119.184.* / 2015-07-21 10:44
bo ludzie nie chodzą na zwolnienia bo boją się żeby nie stracić pracy. Dopiero jak ich dopadną jakieś powikłania to idą na dłużej leżeć w łóżku, albo do szpitala albo na cmentarz. Natomiast wyzyskiwacze-właściciele cieszą się że potrafią tak zmobilizować załogę, nie zdając sobie sprawy, że np. zagrypiony pracownik jest mniej wydajny w pracy a przy okazji wykańcza całe towarzystwo swoją chorobą. Sam pracuje w takiej firmie, że nawet jak się dostaje zwolnienie to i tak trzeba pójść do pracy, bo nikt za mnie roboty nie zrobi od ręki, więc trzeba pozałatwiać najpilniejsze rzeczy, resztę przekazać ewentualnemu zastępcy i mija cały dzień który powinniśmy spędzić w łóżku. A potem jeszcze szef przypomni żeby sobie zabrać laptopa i nie wyłączać telefonu, bo na pewno ...... I tak wygląda chorowanie po polsku, a potem się wszyscy dziwią że spędzamy najwięcej czasu w pracy a mamy małą wydajność. Ale tak niestety będzie zanim szefowie zmienia przeistoczą się w prawdziwych menadżerów ze zwykłych zakompleksionych poganiaczy bydła.
joj / 80.52.251.* / 2015-07-21 12:22
Mam propozycję. Załóż firmę, zostań prawdziwym menadżerem i zatrudnij ludzi! Spotkajmy się tu za trzy lata i szczerze powiedz czy nie przeistoczyłeś się w zakompleksionego poganiacza bydła. Jak czytam takie posty to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nie wszyscy właściciele to wyzyskiwacze a nie wszyscy pracownicy to świetni i uczciwi ludzie. Bardzo często jak jest dobrze w firmie to pracownicy zaczynają kombinować a potem i tak szef winny. Dlaczego... - bo nie dał się dymać!!!
karol-R / 194.50.214.* / 2015-07-21 10:44
Ciekawe,kto płaci za wacławikowe chore poglądy i wystawiane przezeń recepty? Powinni płacić pracodawcy, bo Wacławik kurczowo popiera długie urlopy i premie motywacyjne. Według niego każdy robol za minimalną powinien padając na pysk i z temperaturą w stylu japońskim stawić się na stanowisku u kapitalisty i wtedy wg Wacławika będzie on praworządnym Polakiem,który przyjaźnie da się zajeździć pracodawcy.Niestety,mam niemal pewność,że Wacławika opłacamy my-Polacy podatnicy i dlatego,Wacławiku winieneś dostać publicznie solidne,społeczne manto!!!

Najnowsze wpisy