Forum Polityka, aktualnościKraj

Zwolnienia nauczycieli. 7,5 tys. osób na bruk

Zwolnienia nauczycieli. 7,5 tys. osób na bruk

Money.pl / 2012-07-01 09:04
Wyświetlaj:
pm24 / 77.252.127.* / 2012-07-09 11:35
nic się nie stało!
Toster3d / 83.21.72.* / 2012-07-01 18:51
"Socjaliści tworzą problem a potem bohatersko go zwalczają"
Tak, tak to grubi socjaliści za biurkiem rozwijają technologie i nauke, to oni uczą następne pokolenia.
Czy wy na serio nigdy się nad tym nie zastanowiliście? Tak wam przeprali mózg? W szkołach 95% czasu tracisz czas, nie uczą ciebie niczego pożytecznego i ludzie wybitni tam się po prostu marnują. Wszystkich się tam równa z poziomem krawężnika. Bah socjalizm. Gdyby wywalić ministerstwo edukacji, sprywatyzować wszystkie szkoły, obniżyć podatki i zlikwidować podatek dochodowy to byście mogli wysłać swoje dzieci do prywatnej szkoły. Bah by się nawet bili o twoje dziecko - konkurencja. Tak się módlcie by dziecko nie miało za bardzo przepranego mózgu po tych wszystkich latach prania. By wam nie wlepili gigantycznej kary za nie posłanie dziecka do szkoły lub nawet wam go nie zabrali.
Wiedząc to wciąż kochacie socjalizm?
(@) / 89.70.220.* / 2012-07-01 15:42
Jak pracują nauczyciele to widać na ulicy. Uczniowie piją alkohol, ćpają narkotyki są wulgarni i chamscy. To jest owoc nauczania i wychowywania w każdej polskiej szkole. Kiedyś te braki w wychowaniu i dyscypliny próbowało naprawiać wojsko po przez przymusowy pobór. Teraz wychowanie przejmuje ulica, przerabiając młodzież w dilerów narkotyków , prostytutki, złodziei i pospolitych bandytów.
T. / 81.190.61.* / 2012-08-27 16:53

Uczniowie piją alkohol, ćpają narkotyki są wulgarni i chamscy. To jest owoc nauczania i wychowywania w każdej polskiej szkole.

Dokładnie, teraźniejsza młodzież poza nielicznymi wyjątkami, chamieje z roku na rok ,co widać na ulicach i w środkach masowej komunikacji. Dzisiaj w polskich szkołach nie ma programu nauczania tzw. "dobrego wychowania" . Nikomu jak widać to niepotrzebne.
Takiego chamskiego zachowania i wulgarnego słownika z ust obecnej młodzieży nie zauważało się dawniej w miejscach publicznych.
Dawniej uczeń bał się nauczyciela. Dyrektora omijało się szerokim łukiem.
Dzisiaj, to nauczyciel boi się ucznia !!!
Dzisiaj nie zwrócisz na ulicy takiemu uwagi ,że niewłaściwie się zachowuje lub klnie wszem i wobec nie patrząc nawet na obecność dzieci. W najlepszym wypadku można zostać "tylko" dotkliwie pobitym ,częściej zaś skopany do nieprzytomności !
Tak,tak . Sami sobie taką młodzież i następne pokolenia wychowaliśmy. Głównie za sprawą "łagodnego wychowywania" bez "klapsa", zaś dzisiaj - wytycznych z "UE" ...
s********* / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:28
nie ulica. Przeciez w szkole sa przedmioty "Chlanie", "Marysia i inne uzywki", "Przemoc i dreczenie psychiczne" na tych przedmiotach uczniowie dostaja wiedze merytoryczna i wiedza jak sie zachowac. Nosz, kur wa jak czytam takiego sku r wiela to mnie jasny szlag trafia. Gowniarstwo moze wszystko bo kur wa nic mu zrobic nie mozna a ten palant mowi ze to efekt nauczania. Nauczyciele - p************ ten chory zawod i przestancie wreszczie tych polskich kretynow edukowac!!!
Toster3d / 83.21.72.* / 2012-07-01 18:44
Gdyby nie było socjalizmu to by było inaczej. Gdyby szkolnictwo nie było obowiązkowe a nauczanie i edukacje zostawić ludziom to rozwój też by był lepszy. Śmieci by zostały śmiećmi jakby się nie chcieli rozwinąć, ostatecznie nawet zgineli. Świat nie jest bajką i trzeba patrzeć na niego normalnie, nie w socjalistyczny sposób.
(@) / 89.70.220.* / 2012-07-01 21:44
Ja tylko napisałem to co widzę na co dzień a zwłaszcza w weekendy na ulicach Polskich miast. Zachowanie młodych polaków jest skandaliczne i wołające o pomstę do nieba. Za to wszystko winię ponosi rząd Rudego i Kościół, który przyzwala na demoralizację młodych ludzi.
ździcho / 212.106.29.* / 2012-08-27 15:36

Ja tylko napisałem to co widzę

Nie tylko napisałeś co widzisz. Ty zinterpretowałeś i znalazłes winnych. Przy okazji uniewinniłeś i zwolniłes od odpowiedzialności rodziców. Ja rodzic płacę, więc leżę i wymagam, nie?
Uslugi medyczne / 87.64.17.* / 2012-07-01 13:03
Uwazam, ze powstala nadwyzke nauczycieli, po odpowiednim przeszkoleniu powinien wchlonac zdrowotny system ubezpieczeniowy.
Jesli Polska zmienilaby system rozliczeniowy w sluzbie zdrowia, na zasade, ze ubezpieczalnia rozlicza sie pacjentem, wowczas zachodzilaby potrzeba zatrudnienia znacznie wiekszej ilosci pracownikow.

Polska powinna postawic na rozwoj uslug medycznych, w tym sanatoryjnych, uslug zwiazanych z procesem starzenia sie ludnosci, rozwoj odpowiednich pensjonatw dla osob starszych w miejscowosciach uzdrowiskowych i innych itp.

Rozwijajace sie uslugi medyczne w kraju moglyby wchlonac ogromne ilosci
ludzi rowniez z wyksztalceniem pozamedycznym.
dfesdfe / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:30
ja bym postawi l na soję i rozwój kakao...
sissia / 83.26.71.* / 2012-07-01 12:57
TYLKO ZNACZNIE ZA MAŁO ZWOLNIEŃ
zwolnienia powinno otrzymań co najmniej 200 tys nauczycieli a reszta powinna pracować nie 18 ale 36 godzin tygodniowo
a nie obecnie to jest rzesza darmozjadów
ghjk / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:32
zmusic ich do pracy za darmo a za dwa lata musza doplacic zeby miec prace - tak bym to widzial. No i oczywiscie nie 36 godzi ale 360 tygodniowo. Sie skonczy wreszczie! Beda blagac na kolanach we lzach....
jezu, co za popier do lony kraj...
asthatmuch / 79.163.44.* / 2012-07-01 12:06
ci nauczyciele dostana swietnie płatną pracę w australii, kanadzie i usa !!!
wynagrodzenie: 5000 aus$ na głowę miesiecznie + bonusy dla najwybitniejszych!! a oni sa wybitni!! swietnie znaja angielski!! oleją tuska, karte nauczyciela i ministerstwo oswiaty!!
belfer_ts / 91.231.123.* / 2012-07-01 11:33
Szykuje się znany już model nauczania gdzie najbogatsi wykształcą swoje dzieci w „społeczniakach” a plebs odda swoich do przechowalni publicznej - bo ktoś w przyszłości musi robić łopatą.
Tak tak - nauczyciele tyle zarabiają i jeszcze wakacje mają! tak później twierdzą ci "wykształceni"
herr flick / 193.200.47.* / 2012-07-01 11:25
CO PO EURO KOKO SPOKO?CZYM ZASŁONIĄ SWOJĄ NIEUDOLNOSC NASZE ,,WŁADZE,,? A WY POLACZKI GŁUPKI,KIEDY W KOŃCU ZROZUMIECIE ŻE SKOŃCZYCIE NA SMIETNIKACH???
ron2000 / 83.6.240.* / 2012-07-01 10:59
To są nam odebrane pieniądze, w skutek czego nie my je wydajemy na nasze dzieci, a urzędnicy. Im mniej ma ten tzw. " budżet" tym więcej pieniędzy mamy my w kieszeni.
sdfgh / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:34
o, to jest oryginalne. Kolega musiał Oxford skonczyc, taki lotny umysl...
manieq / 178.181.237.* / 2012-07-01 10:06
ale etat dla katochety musi byc
ale etat dla katochety musi byc
ale etat dla katochety musi byc
ale etat dla katochety musi byc
ale etat dla katochety musi byc
ale etat dla katochety musi byc
ale etat dla katochety musi byc
tesa1959 / 2012-07-01 10:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Od września za etat katechety nie będzie płacił budżet państwa, więc daruj sobie te złośliwości.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-07-01 15:00
Kto będzie od września płacił za etat katechety?
tesa1959 / 2012-08-27 14:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Samorząd z budżetu np. gminy, powiatu, województwa (zależy od rodzaju i przynależności szkoły).
Patrycja12 / 2012-08-27 15:02
No ale nie ma się czemu dziwic , bo co taka chmara nauczycieli , skoro nie ma kogo uczyć... rząd nie potrafi zadbać o rozrost populacji i ak własnie to się końćzy.
tesa1959 / 2012-07-01 13:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
a ile Ci w kieszeni zostanie!!!! Nie będziesz wiedział co robić z tymi pieniędzmi, bo ceny od razy pójdą w dół o co najmniej 20%.
ex10min / 194.33.72.* / 2012-07-01 10:03
Strach otwierać wiadomości. Codziennie czytamy o nowych restrykcjach. Czy na pewno ten żont służy Polakom?
ron2000 / 83.6.240.* / 2012-07-01 09:50
każde dziecko będące obywatelem Polski otrzymuje bon edukacyjny i wybiera szkołę, którą chce. Pojawi się konkurencja i podwyższy poziom nauczania. Teraz nauczyciele mają 3-4 miesiące w roku wakacji i w zasadzie pracują na 1/2 etatu. Jest ich zdecydowanie za dużo.
tesa1959 / 2012-07-01 13:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Teraz nauczyciele mają 3-4 miesiące w roku wakacji i w zasadzie pracują na 1/2 etatu. Jest ich zdecydowanie za dużo.

Nic prostszego, jak zostać nauczycielem i byczyć się na wiecznych wakacjach !!!
sdfgh / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:37
kolego, zostaw go, debilom sie nie przetlumaczy, z roku na rok coraz glupsi i coraz bardziej agresywni, ten narod jest narodem wybranym, naprawde i nic sie z tym nie zrobi. Spakowac sie, wyjechac, niech sie sami edukuja...
celsjus / 2012-07-01 09:04 / Bywalec forum
A dzieci upcha sie po 30 w klasach i skruci sie jak w stanach zamierzaja, nauke do 2 dni (Tusk zawsze lepszy). dzieki czemu rostowski zaoszczedzi i bedzie mozna zatrudnic wiecej pociotkow w biurokracji.
;lkjhgfd / 84.10.36.* / 2012-07-01 10:10
sądząc po ortografii jesteś ofiarą naszego systemu edukacji
balfer_ts / 91.231.123.* / 2012-07-01 11:39
zawrzdy sie któś znajdzi co całyj problim spruweadzi doo łortografiji
tesa1959 / 2012-07-01 14:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Moim skromnym zdaniem problem łortografiji nie leży po stronie nauczycieli, ale łodgórnych decyzji programowych. Co znaczy 5 godz, tygodniowo języka polskiego, gdzie na gramatykę i ortografię nie ma zbyt dużo czasu, bo trzeba wyrobić się z bzdurnymi lekturami? Z ortografią nie ma problemu moje pokolenie, gdzie było 7 godz. j.polskiego i nie było orzekania żadnych dysów. Zrobiłeś 3 orty, chociaż cała praca była rewelacyjna - pała. Tak samo na maturze. A teraz? W klasach nauczania początkowego ćwiczenia ortograficzne na zasadzie uzupełnianki. Bzdura do potęgi. Prawie każdy człowiek jest wzrokowcem i wstawianie pojedynczej literki nie utrwali zasad pisowni.
ździcho / 212.106.29.* / 2012-08-27 15:49

Prawie każdy człowiek jest wzrokowcem

No to biedni ci, którzy nie są wzrokowcami. Pozostaje im łopata i betoniarka, mimo że wielu z nich może być geniuszami na polu matematyczno fizycznym, chemicznym, ekonomicznym, astronomicznym itp. Jak parę razy zrobi 3byki ort to kuniec kariery już w gimnazjóm.
';lkjhgsfgh / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:42
coz, jesli jakies panstwo uwaza ze jak sie nie wie ze ż wymienia sie na g (potęga, potężny) i uznaje to za chorobę to nic dodac nic ujac, gratulacje jedynie. Acha i koszt zaswiadczenia dyortografii to stowka to o co chodzi? narod debili wyrasta i tyle w temacie
';lkjhgsfgh / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:42
coz, jesli jakies panstwo uwaza ze jak sie nie wie ze ż wymienia sie na g (potęga, potężny) i uznaje to za chorobę to nic dodac nic ujac, gratulacje jedynie. Acha i koszt zaswiadczenia dyortografii to stowka to o co chodzi? narod debili wyrasta i tyle w temacie
tesa1959 / 2012-08-27 13:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Okres, gdzie było bardzo łatwo uzyskać zaświadczenie o wszelkiego rodzaju dysach na szczęście już minął.
Niemniej jednak nie ściga się (ja ścigam i nie ma przebacz :D)za bardzo za błędy ortograficzne, bo na testach gimnazjalnych (być może i na maturze) odlicza się tylko za to jeden punkt.
ździcho / 212.106.29.* / 2012-08-27 15:55

Okres, gdzie było bardzo łatwo uzyskać zaświadczenie o wszelkiego rodzaju dysach na szczęście już minął.

Właśnie - na szczęście. Już się belfer nie będzie musiał uczyć trudnych wyrazów po przedrostku "dys-". Wróci stara, ale jara terminologia typu: tuman, baran, ciemniak, tłuk, cymbał, młot itp.
tesa1959 / 2012-08-27 16:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie rozumiem Cię. Czy uważasz, że wcześniej rzeczywiście było tak wielu dysgrafów, dysortografów, dyslektyków i czego tam jeszcze :0, a teraz jest ich mniej? Wiem z własnego podwórka: moje dzieci też mogły być dysortografami, gdybym poszła z tym do specjalisty, ale sama stałam się lekarzem robiąc im systematycznie dyktanda (codziennie 25 wyrazów), a błędy poprawiały pisząc poprawnie po dwie linijki. Wyeliminowałam do zera tak, że dwoje starszych było mistrzami ortografii (syn w kl. VIII, córka w III liceum). W dodatku mam kuzynkę, faktyczną "dys" (chociaż bez orzeczenia, gdyż takowych wówczas nie było, która bardzo ciężko pracowała nad swoją ortografią), gdyż chciała być polonistką i jest nią (już na emeryturze).
Nikt mi nie wmówi, że ortografii nie można wyćwiczyć. Nauczona doświadczeniem z własnymi dziećmi, to samo robię w szkole tzn. bez dyktand, ale przy okazji jakichkolwiek prac pisemnych czy sprawdzania zeszytów, dzieci mają obowiązek pisać poprawnie po dwie linijki i są efekty. Jeszcze 10 lat temu wielu wyrazów nie byłam w stanie przeczytać w myślach, bo np. miałam taki kwiatek "frzyzdgo", gdzie tylko samogłoski nie są błędne.

Najnowsze wpisy