Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia urzędników. Ile będą kosztowały odprawy dla 1,6 tysiąca dyrektorów i ich zastępców?

Zwolnienia urzędników. Ile będą kosztowały odprawy dla 1,6 tysiąca dyrektorów i ich zastępców?

Wyświetlaj:
hm / 159.205.57.* / 2015-12-10 09:28
I dobrze wyrzucić pirdzistolkw, ktorzy nie mają żadnych kompetencji.
xsawery / 88.156.194.* / 2015-12-10 09:34
Pomysł jest chory. Co z tymi, którzy są kompetentni i często pracują na swoich kierowniczych stanowiskach spinając wszystko w dobrze pracującą "maszynę"? Żadnej weryfikacji? Zwolnić i dać dyletanta bo jest z PiS-u? Skąd taki zamysł? Obsadzanie wszystkiego co kierownicze swoimi z partii jakoś dziwnie przypomina mi "Wielkiego Brata Stalina"
natinalic / 79.191.186.* / 2015-12-10 09:26
szczebel dyrektorski jest obsadzany zawodowcami a wprowadzenie nepotyzmu przez PiS zakrawa na szaleństwo. niedługo będzie można zwolnić każdego pracownika za brak właściwego światopoglądu albo brak Matki Boskiej w klapie marynarki. Brak nam wzorców skandynawskich!!!
tad / 89.229.64.* / 2015-12-10 09:39
Sami gamonie w tym PiS.Tusk wywalił wszystkich w ciągu pierwszej doby rządów po wygraniu wyborów w 2007 roku.Następnie razem z Sikorskim i innymi swimi poplecznikami przystąpił do "dorzynania pisowskich watach"gratuluję nie tylko słabej ale i wybiórczej pamięci,
liko477 / 212.160.172.* / 2015-12-10 09:25
A teraz to wszyscy apolityczni i wyłonienie w drodze konkursów!!!! HIPOKRYZJA DO POTĘGI N-TEJ!!!
bcv cn b / 94.40.75.* / 2015-12-10 09:23
brawo PiS!!!! trzeba wyczyscic polske z ukadowych mafijnych kolesi urzędowych z PO PSL SLD
dscvde / 195.191.109.* / 2015-12-10 09:22
No cóż, po półtora miesiąca będziemy już tylko do przodu.
zdrowy / 5.172.247.* / 2015-12-10 09:22
tacy wielcy niektórzy byli..... tcy zmanierowani......niech po zwolnieniu się kreatywnością zawodową wykażą. w urzedzie w rzesz niech mis dyrektor carzycę K wkońcu nalezycie potraktują!!!!!
ebabka / 91.244.210.* / 2015-12-10 09:20
Były konkursy? Naprawdę ? Jak w NIK u Kwiatkowskiego, a pytania znane tym co mają wygrać :))) Teraz będzie koniec hipokryzji.
Blani / 193.104.244.* / 2015-12-10 09:19
Nastawianie jednym przeciwko drugim czyli np. urzędnicy kontra społeczeństwo sędziowie kontra społeczeństwo to prostackie postawienie sprawy gdzie problemem nie grupa zawodowa jako całość tylko regulacje, kultura organizacyjna które ludzi chcących pracować solidnie, profesjonalnie i zaangażowaniem tłamszą a winduje się i opłaca się być obibokiem i leserem bo ten co pracuje i dba o jakość swojej pracy dostaje 2 razy więcej do roboty. Ludzie nie zależnie czy są urzędnikami, naukowcami, sprzedawcami czy sędziami chcą dobrze pracować mieć z tego satysfakcje ale czynniki niezależne od nich powodują że z czasem bezsilność przeważa i już zaangażowanie jest mniejsze żeby się nie wypalić i mieć energię na ważne sprawy czytaj rodzina, dzieci czyli życie prywatne. Praca w administracji to często walka z wiatrakami więc wielu po prostu pasuje by się nie wypalić. Pamiętajcie ludzie że statystycznie większość z nas chce dobrze pracować aby mieć z tego satysfakcję bo praca daje też zadowolenie ale brak wpływu na to jak ostatecznie instytucja pracuje prowadzi do postawy co tam będę się wysilać jak i tak ostatecznie dostanę 2 razy więcej do zrobienia bo sobie radzę a Pan Czesiu nie a w odbiorze społecznym i tak jestem obibokiem bo najprościej najprościej napuścić jednych na drugich pisząc że ktoś zarabia 5000 zł brutto czyli 3 000 zł na rękę (na marginesie trochę się namęczył aby tym "urzędasem" zostać (takie tam studia 4 lata na 2 kierunkach 2 języki obce, studia podyplomowe, 30 kursów, szkolenia itd) i ten urzędas podejmuje decyzje o dofinansowaniach na miliony. Uważam że każdego człowieka praca jest godna szacunku w szczególności gdy ją dobrze wykonuje. Apeluję aby media nie tworzyły ciągle jakiś stereotypowych obrazów grup społecznych bo jak się dobrze dzieje to cisza a jak są przypadki nadużyć to zamiast skupić się na konkretach to mówi się o urzędnikach ogólnie i o ich pensjach na marginesie zacznijmy innym nie obniżać w naszych głowach ale myśleć abyśmy lepiej wszyscy zarabiali. Przepraszam jeżeli trochę enigmatyczna byłam ale wkurza mnie takie prostackie podejście do większości tematów u nas - zero meritum a dużo jadu.
chick_no1 / 46.113.204.* / 2015-12-10 09:41
ale o to chodzi żeby ludzi na siebie napuszczać bo wtedy ma się przyzwolenie od narodu na robienie wszystkiego co się żywnie podoba tej naszej władzy (czy to tej czy poprzedniej)
ludzie zapominają, że jak tak te wszystkie zawody oczernimy, ludzi zgnębimy i pozwalniamy, etaty polikwidujemy itp to jaka przyszłość czeka te nasze dzieci? w jakim zawodzie i za ile miesiecznie chcielibyśmy widzieć swoje dziecko? skoro wszyscy uważamy, że urzędnikom tak wspaniale to może zostać jednym z nich? budżetówka to szeroki wachlarz zawodów.
Rodeo / 78.9.15.* / 2015-12-10 09:18
Nie gdaczcie, może nie było tak łatwo zwolnić do tej pory ale kryteria wprowadzane przez PiS już obowiązywały. Widać to na każdym kroku mierny, bierny ale wierny jest ich kupa a będzie jeszcze większa. Obecny minister wyraża byłemu ministrowi (żeby to jeszcze z tej samej grupy trzymającej władzę) zgodę na użytkowanie pojazdu służbowego. Przecież to nie z jego kieszeni tylko tych co pracują, to taka nowsza wersja ośmiorniczek?.
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-12-10 09:28
Czyli do tej pory przeważały względy merytoryczne, wiedza, wyksztalcenie, doswiadczenie i uczciwość. Jaka szkoda że te czasy rozkwitu korupcji i nepotyzmu mijają
s51 / 178.42.104.* / 2015-12-10 09:17
Lola, uważaj żeby twoich bliskich nie zaczęli zwalniać z roboty, za twoje czystki , jakie robisz . Ja , gdybym zatrudniał kogoś z twojej rodziny , od razu bym ,wyrzucił , a jak byłaby możliwość to bym wyrzucił dyscyplinarnie.
dqan / 84.163.115.* / 2015-12-10 09:17
Powołanie w ciągu jednego dnia to i odwołanie w takimsamym tempie
Beti555 / 31.2.126.* / 2015-12-10 09:15
Odprawy, 500+ nawet dla rodzin bogatych, darmowe leki nawet dla tych co mają 4000 zł. emerytury, coś mi się widzi ,że nasze dzieci będą spłacać długi jak my wzięte za Gierka. To teraz urzędnicy ,którzy mieli zamrożone płace będą mogli wyjść na ulice i protestować jak inne grupy zawodowe.
zorro45 / 94.135.193.* / 2015-12-10 09:15
Brawo PiS zrob czystke jak najszybciej, zeby POwskie lajno juz wiecej nie smierdzialo !
obiektywny !!!!! / 31.61.141.* / 2015-12-10 09:47
Ale inteligencja ?? niestety takie hamstwo tylko z domu sie wynosi gratuluje.Co tu zadac jak te scierwa pisowskie (twoim jezykiem) identycznie tez sie posluguja nie patrzac czy ktos winny czy nie ,udzielilo sie to i dla wyborcow gorliwych zwolennikow tego lajna pisowskiego.Luk na swoje buty czy sloma z nich nie wystaje.to wszystko ( kulturalny)
observer278 / 88.156.194.* / 2015-12-10 09:30
Pomysł jest chory. Co z tymi, którzy są kompetentni i często pracują na swoich kierowniczych stanowiskach spinając wszystko w dobrze pracującą "maszynę"? Żadnej weryfikacji? Zwolnić i dać dyletanta bo jest z PiS-u? Jeżeli tak, to po wsze czasy powinni zabronić używania pełnego znaczenia skrótu nazwy tej organizacji, ponieważ - jak dla mnie - to nie ma nic wspólnego z prawem ani też ze sprawiedliwością. Nigdy nie należałem do żadnej partii a mam już ponad 30 lat stażu pracy zaczynając od podstawowego stanowiska w urzędzie. Teraz jestem na kierowniczym stanowisku i co? Zwolnić bo nie jestem z PiS-u? Dać na moje miejsce osobę bez wiedzy i przygotowania zawodowego tylko dlatego, że jest z partii? Czy to nie rosyjskie? Czyżby Stalin był idolem......?
demirja / 79.189.215.* / 2015-12-10 09:14
Ogólnie w SC jest potrzebna możliwość dokonywania zwolnień, jednak niekoniecznie w ten sposób, o zniesieniu apolityczności... szkoda gadać... o braku doświadczenia - polecam Panom z sejmu, niech zajrzą do mnie do urzędu... gdy przyjmie się kogoś kto już ma doświadczenie to jest jeszcze jakaś szansa na to, że będzie pracował, ale przyjmowanie po szkole, zielonego uczniaka (nawet po studiach), to jest po prostu MASAKRA... poczucie wyższości i poczucie tego, że się "należy" jest nie do opisania - już teraz jest problem ze specjalistami wysokiej klasy, przez zarobki (szczerze to nie wiem skąd takie wysokie średnie zarobki, może od poziomu urzędu wojewódzkiego to i owszem, ale nie w powiatach, gdzie notabene jest największe zatrudnienie, za to wynagrodzenia są bardzo zbliżone do najniższego krajowego), które w większości przypadków są niezmienne od ośmiu lat.

Za chwilę będziemy mieć bandę nieokrzesanych, powiązanych koneksjami, niedouczonych, bez doświadczenia i politycznie stronniczych urzędników, którzy będą chodzić do pracy żeby w domu im się nie nudziło... przynajmniej tak długo, jak "nasi" będą na świeczniku, a później... będzie zmiana i znowu niedouczeni, niekompetentni z innego obozu "nasi" będą udawać, że pracują. Gratuluję pomysłu. Jeszcze chwila a ostatnie ostoje urzędnicze , te osoby, które często w pojedynkę ciągną małe urzędy, zwieją do korporacji lub do firm prywatnych i cóż... bagno. Poza tym, po co zmieniać ustawę o sc, starczy zabrać dodatki stażowe i 13-stkę i będzie po zawodach, zostaną tylko ci, którzy przychodzą do pracy po ubezpieczenie i po pieniądze, anie pracować. Każdy inny, odejdzie sam, szukając miejsca, gdzie być może uda mu się zarobić godziwie... i mieć czym spłacać kredyty na mieszkanie, czy na studia dla dzieci. Takie rozwiązanie, może nie jest szybsze, ale za to tańsze, gdyż pozwoli na zminimalizowanie ilości wypłacanych odpraw... do poziomu odpraw dla pracowników, którzy przechodzić będą na emerytury...
jack475 / 89.231.48.* / 2015-12-10 09:13
sie narobilo,gdzie te buraki prace znajda,znowu zwiekszy sie emigracja zarobkowa w kraju,tylko na zachodzie trzeba pracowac a buractwo nie przyzwyczajone do pracy
krosiek007 / 88.156.194.* / 2015-12-10 09:20
jack475. Widzę, że jesteś Największym Burakiem. Mam obecnie 33 lata stażu pracy w jednej firmie zaczynając od praktykanta. A ty? Zapewne jesteś bezrobotnym dzieciorobem, który nie pójdzie do pracy bo należy się z opieki i trzyma się teraz PiS-u. Dla wyjaśnienia - nie jestem za żadną opcją polityczną i nigdy nie należałem do żadnej partii. Mianowałbyś na kierownicze stanowisko partyjnego kolesia bez wykształcenia i przygotowania zawodowego tylko dlatego, że jest z PiS-U bądź z innej partii? Jeżeli tak - nie treść Twojego wpisu mnie nie dziwi
jack475 / 89.231.48.* / 2015-12-10 09:59
chcesz mi udowodnic ze buraki peowskie dostawali stanowiska tylko dzieki swojej wiedzy,zenada,skoro jestes jak twierdzisz dobrym pracownikiem to nie ma czym sie martwic,pracy zapewniam nie stracisz,to nie gebelsowskie metody jakie miala partia PO , a wiem co pisze,przyklad podam glosny opisany w prasie,kierownik glosno za czasow rzadu PO powiedzial ze jest za PIS w trybie natychmiastowym stacil prace,ale po atakach personalnych na mnie w twoim wpisie cos mi sie wydaje ze powski burak jestes,piszesz bez wyksztalcenia otrzymaja stanowiska ,buhaha sprawdz ilu w ministerstwach burakow peowskich otrzymalo stanowiska posiadajac tylko srednie wyksztalcenie 19,20 latkowie obejmowali wysokie stanowiska rzadowe ,a chodzace debile nigdy nigdzie wczesniej nie pracujacy,ale glosno zawsze manifestujacy swoja prznaleznosc do PO,od mlodych lat uczeni okradania panstwa polskiego i spoleczenstwa,a wiem co pisze,co do moich przekonan politycznych ty nigdy nie zaglosowalem na POPIS ale znam wielu peowkich burakow ,naprawde nie nadaja sie nawet do lopaty bo moga sobie albo komus krzywde zrobic,romawiajac z nimi patrzac na ich prace stwierdzam ze sa ograniczeni umyslowo,pisze z miasta LODZ ,dane moje ma WP

Najnowsze wpisy