Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia w bankach. Przez ostatnie lata wyparowało ponad pół miliona miejsc pracy

Zwolnienia w bankach. Przez ostatnie lata wyparowało ponad pół miliona miejsc pracy

Wyświetlaj:
bzn / 79.185.175.* / 2016-01-04 09:30
Chciałem niedawno otworzyć lokatę na duża kwotę. Na infolinii poradzono wizytę osobiście w banku, bo "przy tej sumie oprocentowanie jest negocjowalne". W oddziale rozmawiałem z wymalowaną cizią, która cienko się orientowała i w ogóle nie miałą zbyt wielu uprawnień, ale "kolega kierownik ma". Kolega kierownik przyszedł i okazało się, że maksymalnie może mi dać oprocentowanie... niższe, niż w innym moim banku. Innymi słowy wolą nie zarobić nic niż zarobić trochę mniej. To po cholerę siedzą tam ta cizia i ten jopek? To są "opiekunowie klienta"? Raczej wciskacze oszukańczych polisolokat i tyle.
ooobserwator / 83.20.116.* / 2016-01-04 08:27
Prezes PEKAO zarabia około 9 mln złotych rocznie ,co daje po przeliczeniu 5000 zł na ......godzinę !!!!! JAK MYŚLICIE KTO UTRZYMUJE TEGO ........ ? Polacy ,przejrzyjcie na oczy i pomyślcie kogo broni KOD i Petru ?
abdomen / 85.11.72.* / 2016-01-04 09:18
Polacy wiedzą. Tylko łżemedia próbują robić ludziom wodę z mózgów. Ale czas Lisów już się skończył. Pozdro.
klawisz / 83.20.116.* / 2016-01-04 07:47
Zapasione mordy banksterów i ich guru Pietruchy trochę schudną ku uciesze kredytobiorców ! Ziobro zrobi selekcję na wzór islandzki i kilkunastu cwaniaków z banków udzielających nie dozwolonych kredytów trafi do Wronek i Rawicza na darmowe wieloletnie wczasy....
Robson772 / 95.41.99.* / 2016-01-04 10:29
Jestem za sprawiedliwością i ukaraniem bangsterki, ale Wasza naiwność jest zatrważająca. Nikt nic z tym nie zrobi !!! To potężne ponadnarodowe korporacje, które za nic mają słabe rządy w poszczególnych krajach, które na dodatek potrzebują kapitału. Pis będzie potrząsał szabelką, będzie robił dużo piany medialnej i raczej skupi się na zmianach ustrojowych zmierzających ku rządom autorytarnym niż pomoże zwykłym polakom. Wyznawcy Pisu chcą zaspokoić chore ambicje tego pseudopatrioty z zapędami dyktatorskimi i tylko tyle, albo aż tyle...
Oj głupiście wy oj głupi, oj głupi ...
marica / 46.76.120.* / 2016-01-04 07:34
Niech się wezmą do roboty, zamiast grzać tyłki na ciepłej posadce!
Polak61 / 79.191.62.* / 2016-01-03 22:01
Za pół roku wróci wszystko do normy i znowu zaczną zatrudniać. Bank nie obejdzie się bez pracowników.
bidny obywatel / 31.183.63.* / 2016-01-03 19:22
Myślę, że ludzie zaczynają mądrzeć i już nie rzucają się jak wygłodniałe psy na wszystkie usługi bankowe. Ja też ograniczam się do minimum. Mam konto w ING i wszystkie bankomaty za darmo. Niestety od 1-go lutego coś się zmienia i te darmowe bankomaty mają być ograniczone. Zatem nie bedę korzystać. Parę groszy, które trzymam w banku włożę w pończochę nie dam zdziercom się dorabiać. Oni dadza 2,5% a sami zainkasują jak pożyczysz ok 15% albo więcej. Bardzo dużo zależy od nas przeciętniaków, czy dajemy prezesikom zarobić po 3-4 mln rocznie.
CVX / 83.28.117.* / 2016-01-03 22:42
Musisz uważać i dogładać tą swoją pończochę, bo inflacyjna zmora procentowa będzie ją pruła i dukaty wyjadała. Biedaku, jak ty tu trafiłeś na tą sronę ekonomiczną z takimi radami?
?374 / 84.38.220.* / 2016-01-03 17:22
Skoro jest tak źle i "miliardy" biednych bankowców lądują na bruku, to dlaczego jak się przegląda oferty pracy to 1/3 z nich pochodzi właśnie od banków? Zwalniają żeby zatrudniać?
swojak59 / 89.229.120.* / 2016-01-03 15:57
Skoro prezydent nie mój tylko PIS-u to I dama tez nie moja i nie mam zamiaru płacić. Niech PIS sie składa na jej pensję.
BANKOWY OBSERWATOR / 83.20.118.* / 2016-01-03 14:03
Dziwię się ,że pracownicy banków jeszcze nie wyszli na ulice na znak protestu. Prezesi zarabiają więcej niż wszyscy zatrudnieni w bankach i to wielokrotnie ! ZORGANIZUJCIE SIĘ I TYCH S****.....WYWIEŻCIE NA TACZKACH A WASZE MIEJSCA PRACY ZOSTANĄ UTRZYMANE !
HeronX / 217.99.169.* / 2016-01-03 12:22
Śmieszą mnie te wasze narzekania na chciwość banków. Ale to przecież nikt inny tylko my wszyscy wychowaliśmy banksterów na takich jakimi są. Nasza chciwość, próżność i głupota wykreowała ich chciwość i cwaniactwo. Nie chcemy żyć skromnie, dorabiać się powoli, jeździć publicznym transportem, spędzać urlop i wakacje według posiadanej gotówki, mieszkać z rodzicami? No to banki nam pomogły zrealizować nasze marzenia, a że to tak drogo, to nie wiedzieliście wcześniej? Och jaki to wstyd dla Polaka żyć skromnie, nie mieć samochodu, nie mieć nowoczesnego telewizora i nie byczyć się na egzotycznej plaży... Skromność w obecnych czasach przestała być cnotą, (zresztą wiele narodów pozbyło się skromności, nie tylko Polacy), w to miejsce zaprosiliśmy boginię KONSUMPCJĘ. Jestem pewien, że gdyby nie chciwość, próżność i lenistwo, o wiele mniej byłoby bezrobocia i niedostatku. Wzgardziliśmy chrześcijańskimi wartościami, więc nie narzekajmy.
very / 84.38.220.* / 2016-01-03 16:04
No fajnie - założę rodzinę w wieku 70 lat jak uzbieram (albo i nie) na starą kawalerkę poza miastem albo powiem rodzinie i dzieciom - żyjemy pod mostem ale za to z chrześcijańskimi wartościami. Trzeba odróżnić to co niezbędne od tego co jest luksusem. W tym kraju nawet małe mieszkanie jest luksusem a banki to wykorzystują pasożytując, zarabiając krocie robiąc z ludzi niewolników i wymyślając jak nie nowe prowizje, opłaty to kredyty pseudo frankowe albo inne pułapki.
mareg / 89.65.229.* / 2016-01-03 12:41
Nie do końca się zgadzam. Chciwość - chęć posiadania dóbr - jest dla wielu motywacją by więcej pracować, może mieć więc i pozytywne skutki. Zauważ też że jeżeli spadłby popyt na wiele dóbr to i spadłby popyt na pracę wielu osób. Sama konsumpcja nie jest zła jeżeli tylko w rozsądnej skali - na miarę własnych możliwości. Fakt że żyjemy jako kraj i naród na kredyt ale cóż - można powiedzieć że to wartości "katolickie": praca jest karą za grzech pierworodny. To u protestantów pracowitość i oszczędność są cnotami. Tak więc z tymi wartościami chrześcijańskimi to różnie bywa - ja dla mnie "wartościami chrześcijańskimi" czyli tym co odróżnia je od innych religii, była przede wszystkim nietolerancja, bo to chrześcijanie jako pierwsi zakazali praktykowania innych kultów po dojściu do władzy w Rzymie i zniszczyli świątynie innych bóstw.
xvxdfv / 94.254.146.* / 2016-01-03 12:11
za liCHFę banki straciły zaufanie na dziesięciolecia!
leonadr / 95.40.130.* / 2016-01-03 12:06
Banki mają problemy. Jaka miła wiadomość z SAMEGO RANA. a TAKI PREZES BYLE BANKU ZARABIA miesięcznie około 500 000 złotych. Patrz obecny minister finansów, a w przeszłości prezes BZWBK. Jeszcze Was interesują problemy banków?
zwykłyRP / 83.30.245.* / 2016-01-03 11:12
Prezesi banków tną zatrudnienie, ale nie ruszają swych astronomicznych zarobków. Od mniej więcej połowy lat 80 -tych wszystkie banki i instytucje finansowe chołdują zasadzie maksymalizacji zysków za wszelką cenę ( nawet jeśli stały one w konflikcie z etyką czy moralnością ). Przed tym okresem rozpiętość zarobków nikogo nie szokowałą bo nie była absurdalnie wysoka jak teraz. A ostatnie lata to popis tej strategii. Nawet te banki, które dostały pomoc finansową w najmniejszym stopniu nie zrewidowały swojej polityki wynagradzania zarządów. Nawet jeśli na skutek naporu opinii publicznej obniżono zasadnicze stawki, to tylnymi drzwiami te "straty" wyrównano dziwnymi premiami lub nagrodami. Co ciekawe wg wszelkich dostępnych danych zyski osób zarządzających tym sektorem rosną bez przerwy nawet spowodowanej kryzysem. Ale w tym samym czasie realne dochody pracowników spadają regularnie.
Na tym tle nasza "polska" bankowość wyróżnia się. W Polsce klienci banków ponoszą jedne z największych w Europie opłat pomimo, że banki były w tym kraju wyjątkowo uprzywilejowane choćby pod względem podatkowym. To w Polsce banki mają pozycję znacznie przewyższającą pod względem uprawnień i ryzyka nad swoimi klientami. Dzięki temy kosmiczne zyski realizowały właśnie tu, i nie przeszkodził temu nawet kryzys. Opcje, kredyty walutowe i inne instrumenty finansowe pozwoliły wręcz na tym kryzysie zarobić. A drobne wachnięcia rekompensowano np. redukcją zatrudnienia.
Szkoda, że chciwość zarządzających bankami i instytucjami finansowymi całkiem przesłoniła zwykłą przyzwoitość i uczciwość, a chęć bezpardonowej obrony każdego miliarda z wielomiliardowych zysków tego sektora przesłoniła ludzkie odruchy.
hhj / 188.47.151.* / 2016-01-03 11:45
Racja......popieram frankowiczow wykonczyli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy