Forum Forum dla firmKadry

Zwolnienie dyscyplinarne - pracodawco zastanów się!

Zwolnienie dyscyplinarne - pracodawco zastanów się!

Wyświetlaj:
Student prawa pracy / 93.176.228.* / 2009-08-31 13:05
Autor artykułu zapomniał dodać że zwolnienie dyscyplinarne dotyczy tylko i wyłącznie pracowników mianowanych czyli pracowników samorządowych.
qwas61 / 2008-08-19 12:41
Brednie. Kolejna prawniczka , która nie odróżnia "podstawowych obowiązków" od "obowiązków".
bezrobotny / 85.222.86.* / 2008-08-12 22:01
tak tak pracodawco carrfour arkadia zastanów się nim kogoś zwolnisz dyscyplinarnie !!!!!!!!!!!!!
carrefour / 85.222.86.* / 2008-08-12 22:14
W takim molochu zawsze można znaleźć pretekst, sumienny i prawy człowiek do wykonywania czarnej roboty lub na bruk. Szkoda słów.
niuska / 178.182.100.* / 2010-06-18 19:44
wiem cos o tym ja robilam w biedronce tam to dopiero jest zapieprz 2 kasjerow i jeden kierownik na zmianie to wszystko i zdnia na dzien zostaje sie zwolnionym tak im jest na reke.czekam na porady
Das Boot / 62.61.58.* / 2008-07-25 12:15
Te artykuły to kłamstwo i manipulacja, oszustwo i delirowanie na temat, który w tym kraju w ogóle nie istnieje...tak jak nie istnieje Sąd, który wydaje "sprawiedliwe" wyroki. Jak ktoś chce po bezprawie i "nie" sprawiedliwość do Sądu to niech do niego idzie. Obecna sytuacja jest taka, iż najlepiej samemu teraz wymierzyć sprawiedliwość. Sądy trwają celowo latami ( nie normalnie.... przez trzy miesiące) Zgłaszam postulat na miarę tych czasów "Zlikiwdować najbardziej skorumpowana instytucję, amoralną i nieetyczną organizację w tym Państwie".
Jurysta / 83.6.170.* / 2008-08-02 22:20
Całkowitą rację przyznaję ocenie "sprawiedliwych" wyroków sądów. Przykladem są niektóre wyroki Sądu Rejonowego w Grójcu. Posiadam akta spraw, w których wyroki sa szokujace. Jeśli bym musiał teraz korzystać z "grójeckiej Temidy" , to bez wątpienia sprawiedliwość powierzylbym jakiejkolwiek mafii przestępczej, bowiem ta zagwarantowałaby sprawiedliwość.
bez koryta / 83.19.29.* / 2008-07-22 22:56
przepisy robia sobie koryciarze aby dobrze im koryto obslugiwac....bez gadania i na
kazde zawolanie. teraz to nawet o 25h wiecej. szoooookkkkkk
art 52 / 83.19.29.* / 2008-07-22 22:43
Pracodawca może wszystko. niepłaci pieniedzy na czas lub placi w ratach, na lewo, itd. i co mu zrobisz? ja sie postawilem w pracy 21 lipca to 22 mialem dyscyplinarke. pojechalem do pip i uslyszalem ze moglem dac wypowiedzenie zaporozumieniem stron i poszukac innej pracy. a teraz to sam sobie tak zrobilem to mam. szedlem w zaparte ze podaje do sadu to laske mi zrobili ze zmieni mi artykul zwolnienia. ale pieniedzy tych na czarno nie dostane bo sie postawilem, to albo to. a pracodawca ma mnie gdzies bo nawet zaplaci 5000zl kary bo stac go na to i bedzie mial mnie gdzies i moje zalea ja bede mial nasrane w papierach. polsko obudz sie, spusc nogi i w**** kopa z galopa w tych oslow przy korycie bo padniesz jak pet "mocny" na budowie w UK.
J.T. / 83.8.173.* / 2008-07-22 19:46
Ciekawa stworzyła sie równowaga między pracodawcą a pracownik.
Pracodawca ma się bać zwolnić pracownika nawet jak zawala swoje obowiązki. A pracownik w obecnych czasach z dnia na dzień nie przyjdzie do pracy i nic mu nie można zrobić !!!! Bo co mu zaszkodzi zwolnienie dyscyplinarne-on go w następnym miejscu pracy w ogóle nie przedstawi !!!
niuska / 178.182.100.* / 2010-06-18 19:35
ja caly czas charowalam na biedronke a przez jeden incydent zostalam zwolniona dyscyplinarnie czy to normalne przeciez my \jestesmy tylko ludzmi
anakadrowa / 83.18.84.* / 2008-07-25 07:53
racja...pracownik popije...udaje chorego...l-4 nie dociera do firmy...kłamie ...a gdy otrzyma art.52 to wtedy odgraża sie sądem pracy.... o swoich obowiązkach zapomniał... a pracodawca ma same koszty...
staple / 2008-07-23 18:23
Pracodawco. bez względu na twój pogląd i osobiste dążenia pracownik jest fundamentem twojej bytności . Kodeks pracy jest w zdecydowanej większości na korzyśc pracodawcy i to pracownicy , średnia klasa społeczna (jak do tej pory ) musi to zmienić . Zmiana musi być radykalna Jedna umowa o pracę na czas określony max . 6 tygodni ,żeby pracodawca mógł sie zorientować o umiejętnościach i wiedzy pracownika do wykonywania umówionej pracy - zawodu. Po sześciu tygodniach bezwględnie umowa na czas nieokreślony i bez prawa rozwiązania jej bez wypowiedzenia lub z wypowiedzeniem , nawet po odbyciu kary więzienia za przestępstwo dokonane poza pracodawcy zakładem albo u pracodawcy - z jednym tylko wyjątkiem - jeżeli dopuścił się pracownik pobicia pracodawcy w wyniku swej agresywności , innego pracownika albo osoby zarządzającej w imieniu pracodawcy (bezpośredniego przełożonego) - wtedy rozwiązanie dyscyplinarne - natychmiastowe. Jeżeli pracodawca albo pracownik zarządzający w imieniu pracodawcy pobił by pracownika ze skutkiem powyzej 7 dni zwolnienia lekarskiego , na wniosek pracownika pracodawca wypłaca mu odszkodowanie równe jego dwukrotnemu wynagrodzeniu za cały czas niezdolności do pracy tj. wg KP max. 9 miesiecy . a po tym fakcie dożywotnią rentę , jeżeli kalectwo z tego tytułu jest trwałe . Za przestępstwo ewentualnej kradzieży mienia pracodawcy , do którego uczciwe doszedł , nie wolno zwalniać pracownika tylko odebrać mu wartość skradzionego mienia stopniowo z wynagrodzenia albo odebrać fizycznie - oczywiście po udowodnieniu przed sądem , a jak ubliża pracodawcy albo innemu pracownikowi zwrócić się do sądu o zadośćuczynienie , które powinno być ściśle określone w przepisach K C a nie wg uznania sądu . Jak się komuś dany pracownik później nie podoba , to niech sobie zlikwiduje firmę i rozstanie się z częścią niechcianych pracowników . Jak do tej pory to cwaniaczki wylobbowali sobie w parlamencie korzystne prawa dla siebie w prawie pracy . Natomiast pracownik za wypowiedzeniem max . miesięcznym , musi mieć prawo odejscia od pracodawcy kiedy tylko zechce . Z niewolnictwem i bandytyzmem trzeba skończyć jak najszybciej .
prawa pola / 95.49.94.* / 2012-07-30 21:55
niezły bumelant -ka to napisał
gregorb / 193.71.194.* / 2008-07-28 14:31
skad tys sie czleku urwal??? Jesli pracownik jest fundamentem "bytnosci" (hehehe) to przy takiej swiadomosci niech sam podejmie kroki by wrednego kapitaliste podstaw jego "bytnosci" pozbawic. Zwolnij sie i zostaw biedaka na lodzie. Dawno nie czytalem takiego steku bzdur, ale jednak przeczytalem. Prawo nie ureguluje wszystkiego, zawsze beda wredni pracodawcy i wredni pracownicy. Kolega staple (zszywacz??) chyba do tej grupy nalezy.
aru / 82.177.55.* / 2008-07-25 11:31
No tak. I o firmie w takim przypadku zaczną decydować pracownicy a nie właściciel, mimo, że to on właśnie jest odpowiedzialny prawnie za całość.
"Natomiast pracownik za wypowiedzeniem max . miesięcznym ,
musi mieć prawo odejscia od pracodawcy kiedy tylko zechce."

A jak firma nie będzie miała zleceń i pieniędzy to kto zapłaci za taki socjal?
brawo ANY / 83.19.29.* / 2008-07-22 22:51
jestes chyba pracodawca ktorego jakis pracownik podal do pip, us i takie karyci d*********** ze sie zesrales. pewnie na wszystkim zalowales lacznie na pensji oraz lapowki albo nigdy nie robiles jako zatrudniony u prywaciarza. a szczegolnie takiego na dorobku. wtedy to tylko mozesz pytac sie do ktorej pracujesz i ile mozesz porzyczyc swojemu pracodawcy kasy aby dal ci wyplate w terminie bo k.p. pisze ze kiedys musisz rzucil danine podwladnemu.
przepisy robia sobie koryciarze aby dobrze im koryto obslugiwac....bez gadania i na kazde zawolanie. teraz to nawet o 25h wiecej. szoooookkkkkk
..-ood4 / 83.17.193.* / 2008-07-21 15:24
no jest to DOKLANDE przepisanie kodeksu pracy - tak samo uczyli nas na studiach prawniczych. Wziac kodeks, dopisac po 3 zdania nudnego komentarza do kazdego artykułu, i juz mamy 4 strony tekstu. tak wlasnie uczą w polsce prawników. To samo jest na aplikacji - zero myslenia, zero praktywki, zero realnego zastosowania prawa, 2 kazusy to maks. Reszta to teoria. To samo w tym artyykule - BANAŁY ktore kazdy mzoe sobie sam w k.p przeczytac, droga pani prawniczko. Pozdrawiam, były prawnik (nie cierpię tego zawodu)
boce / 83.22.50.* / 2008-07-22 20:17
Nie jest tak jak myśli prawnik , który nie cierpi zawodu.
Zdobycie aplikacji i praktyka - to nie tylko kodeks , a zycie i myślenie, bo sama wiedza ksiązkowo-uczelniana nie wystarcza ,liczy sie praktyka, której brakuje.
Nie jest tak jak myśli prawnik , który nie cierpi zawodu.
Zdobycie aplikacji i praktyka - to nie tylko kodeks , a zycie i myślenie, bo sama wiedza ksiązkowo-uczelniana nie wystarcza ,liczy sie praktyka, której brakuje.
teoretyk-praktyk / 2008-07-21 14:47 / portfel / Toddler giełdowy
I dobra rada. Jak beda stosowac ja do dowolnego niewygodnego pracownika to kop w cztery ltery i zasuwaj nieugiety sam.
noelle / 79.184.245.* / 2011-05-16 10:07
Załóżcie firmy i wtedy się wypowiadajcie. W obozach pracy (molochach), to może i pracownik ma podstawy do narzekania, ale nie w małych firmach, gdzie pracownicy mają poczucie bezkarności, a pracodawcę głęboko w poważaniu. Trzeba utemperowac chamstwo pracowników, a dyscyplinarka co drugiemu się należy!
jartek / 82.146.248.* / 2011-07-13 22:40
Pracownik fundamentem jest tylko nie dość stabilnym. Zaplanowane wakacje - pracownicy na urlopach reszta w pracy - i nagle 2 przynosi L4. Trzeba było pożegnać się z wakacjami.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy