Forum Forum prawnePracy

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

elwira35 / 2013-01-23 19:25
Witam,
podejrzewam że pracodawca chce mnie zwolnić dyscyplinarnie.czy w dniu kiedy otrzymam informcję mogę jej nie przyjąć i sama złożyć wypowiedzenie z 3 m-cznym okresem wypowiedzenia?i bedzie ono skuteczne.
Czy ewentualnie w dniu otrzymania zwolnienia dysc. mogę wziąć urlop na żadanie?
szklarek / 2013-01-23 22:24
NIE. Na zwolnienie dyscyplinarne nie wyraża się zgody, nie ma kwestii przyjmowania lub nie. Podpis na informacji bardziej służy celom dowodowym w razie konfliktu i odwołań. Złożenie wypowiedzenia po wręczeniu zwolnienia dyscyplinarnego niczego nie zmienia, jest bezprzedmiotowe. Co więcej dyscyplinarne rozwiązanie może nastąpić PO złożonym wypowiedzeniu, znosząc je.

U. na żądanie niewiele zmienia, bo- wniosek musi być złożony przed rozpoczęciem dniówki, więc nie można go złożyć na dzień, w którym już się zwolnienie dyscyplinarne otrzymało. Z kolei wniosek złożony np. dzień wcześniej- "chroni" maksymalnie na 4 dni ( tyle jest dni u. w tym trybie ) i też nie do końca, bo zwolnienie może być wtedy dostarczone przez posłańca, upoważnionego pracownika, czy samego pracodawcę- poza zakładem pracy.

Najnowsze wpisy