Forum Forum prawnePracy

Zwolnienie z pracy za wypowiedzeniem umowa na czas określony

Zwolnienie z pracy za wypowiedzeniem umowa na czas określony

Rysiek75 / 2013-04-28 18:43
Witam serdecznie państwa. Zostałem zatrudniony na stanowisko kierowca sam służbowego w wyniku przeprowadzonego konkursu z dn,1.12.2012r (umowa na czas określony do 31.12.2013) wszelkie badania przeszedłem wraz z psychologicznymi. Po czterech miesiącach pracy mój pracodawca otrzymał donos oczerniające moje dobre imię w donosie ty ujawniono wszystkie dane kiedy przebywałem na zwolnieniu u jakiego lekarza i napisano wiele różnych rzeczy ,że jakobym zażywał leki psychotropowe, moja pani dyr po tygodniu wezwała mnie do gabinetu i namawiała abym to ja się zwolnił z pracy za porozumieniem stron gdzie ja nie wyraziłem zgody. Po następnym tygodniu wręczono mi wypowiedzenie z pracy art.30&1pkt2 i zmuszono do podpisania urlopu na czas trwania wypowiedzenia w trakcie wypowiedzenia ,urlopu musiałem wstawiać się na badania do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy nie wiem czemu ma to służyć. Sprawę oddałem do sądu pracy zawiadomiłem PIP, czy jest możliwe wygranie sprawy w sądzie czy zasądzenie odszkodowania kto mi wróci za jazdę po ośrodkach i czy jest szansa na przywrócenie do pracy Dzięki śliczne PS zwolnieniem mnie z pracy był rzeczony donos
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-05-06 09:08
Niestety przy umowie na czas określony nie ma znaczenia powód wypowiedzenia. Od wypowiedzenia jako nieprawnego można w takiej sytuacji odwołać się tylko, gdy ma ono uchybienia 'techniczne'- tj. umowa nie zawierała w ogóle klauzuli o możliwości wypowiedzenia, zastosowano zbyt krótki okres wypowiedzenia, wręczono je w okresie ochronnym itp.

KP przewiduje tu jedynie odszkodowanie z art. 50, par. 3 KP.
Rysiek75706 / 77.87.0.* / 2013-05-07 09:13
Witam to w Sądzie Pracy nie mam szans aby przywrócono mnie do pracy? I tu zwolnieniem mnie bez dwóch zdań był otrzymany donos , jakie mogę dostać odszkodowanie umowa była do końca 2013 r
szklarek / 2013-05-07 10:25
Par. 4 ww już artykułu KP- wynagrodzenie za czas do planowego zakończenia umowy, ale nie więcej niż za 3 miesiące.

W Pana przypadku zatem 3-miesięczne.
Przywrócenie do pracy tylko na zasadzie 'dobrowolnej' po stronie pracodawcy tj. na skutek ponownego zatrudnienia jeśli umowa już się rozwiązała, wycofania wypowiedzenia ( za Pana zgodą ) jeśli jeszcze ono trwa.

Nie wiem jak konkretnie sąd się w tej sprawie ustosunkuje- sprawa byłaby jasna, gdyby wypowiedzenie było z podaną przyczyną (tu fałszywą), a Wasza umowa konieczność takiego podania powodu wynikała z Waszej umowy.

Tu mamy kwestię zwolnienia z FAŁSZYWEGO powodu, w sytuacji gdy na dokumencie NIE ma żadnego powodu, a prawo NIE wymaga żadnego powodu, tj. dopuszcza zwolnienie BEZ powodu...

Najnowsze wpisy