Forum Forum prawneCywilne

zwrot do sklepu internetowego

zwrot do sklepu internetowego

kinomaniak / 2013-03-12 09:08
czy zakupiona rzecz w sklepie internetowym ( sklep dzialajacy na znanym portalu aukcyjnym) podlega takiemu samemu prawu do zwrotu towaru co w sklepie stacjonarnym? Chyba 14 dni?
Wyświetlaj:
Soniak / 2013-03-18 12:41
napewno masz wszysko napisane w regulaminie sklepu, w razie pytan zapytaj sprzedawce, wydaje mi sie ze dotycza go takie same zasady jak w zyklym sklepie ale to jak mowilem, u zrodla musisz zapytac czyyli w sklpie badz przeczytac regulamin
wiwan / 2013-03-18 12:54
W zakresie niezgodności towaru z umową/reklamacji- zasady takie same.
W zakresie zwrotu towaru zgodnego/sprawnego na skutek po prostu zmiany decyzji- jest ustawowa* możliwość zwrotu towaru zakupionego przez internet w ciągu 10 dni. W sklepie stacjonarnym- to tylko dobra i rzadka wola sprzedającego.

*USTAWA
z dnia 2 marca 2000 r.
o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
Różowiutki / 2013-03-18 15:17
Ja osoatnio zamawiałem na allegro spodnie, okazały sie niezgodne z opisem... koeś nei pzyjmuje zwrotu, allegro nie reaguje... tak to właśne wygląda u nas w kraju.
sas.adviser / 2013-06-26 15:24
Allegro nie jest stroną Waszej transakcji.
bogini_grecka / 2013-06-24 09:54
to ze allegro nie reaguje to nic nowego. Ostatnio strasznie sie pogorszyly kwalifikacje allegro, maja bardzo zle skonstuowany system, w szczegolnosci system komentarzy i ocen sprzedawcow i kupujacych. a zlatawienie sprawy zwrotu badz wytlumaczenia roznych niedociagniec z zarzadajacymi allegro jest naprawde nie mozliwe. Moja sprawa oszustwa na allegro wyladaowala na policji, i mimo tego ze policjia sie tym zajmuje, allegro ciagle umywa rece od odpowiedzialnosci i zabezpieczenia bezpieczenstwa tranzakcji na allegro.
cale zycie legalnie / 2013-03-20 11:39
przypadek pewnie. ja kupilem naprawde wiele przedmiotow na allegro i z roznich powodow musialem kilka z nich reklamowac, nigdy nie mialem z tym zadnego problemu. Jesli firma jest odpowiedzialan to szybko rozwiazuja takie problemy reklamacji

Najnowsze wpisy