Forum Forum podatkowePIT

ZWROT PODATKU MIAŁ PRZYJŚĆ POCZTĄ A NIE NA KONTO

ZWROT PODATKU MIAŁ PRZYJŚĆ POCZTĄ A NIE NA KONTO

AiM1983 / 2013-07-02 17:34
Witam w kwietniu tego roku razem z Mężem rozliczyliśmy podatek PIT 37, akurat w kwietniu mielismy poważne problemy finansowe bo mąż stracił pracę, więc postanowiliśmy napisać prośbę do US o przyśpieszenie rozliczenia.
Prośba została przyjęta i kazano nam czekać.
Czekalismy ponad 2 miesiące na te pieniadze miały przyjść pocztą taka była nasza deklaracja płatności (ja byłam głównym podatnikiem).
Stracilismy cierpliwość i poszedłam spytać się co jest grane, pani powiedziała mi że pieniążki zostały przesłane w połowie kwietnia.
Zdziwiłam się bo do tej pory nie miałam zadnego przekazu z Poczty Polskiej.
Po jakimś czasie okazało się że US zwrot podatku przelał na zablokowane przez komornika konto męża - przypomnę deklaracja zwrotu miała przyjść POCZTĄ POLSKĄ.

Czy ktoś wię jak odzyskać te pieniądze??
CZy US miał prawo przesłać niezgodnie z moją deklaracją zwrotu podatku przez Pocztę na konto??
Pomózcie nam proszę nie ukrywamy dopiero teraz powolutku podnosimy się z dołka finansowego mąż od tygodnia pracuje a nam naprawdę potrzebne są te pieniądze szczególnie że wynajmujemy mieszkanie i chcemy dług za wynajem spłacić.
Wyświetlaj:
AiM1983 / 2013-07-08 20:35
czyli możemy wystąpić do US o odzyskanie tych pieniędzy??
belladonna / 2013-07-09 15:57 / Tysiącznik profesjonalny
Te pieniądze nie pozostały w US, bo trafiły na konto podatnika... a że to konto było zajęte przez komornika sądowego, to już nie bardzo broszka US :)
belladonna / 2013-07-07 15:39 / Tysiącznik profesjonalny
Komornik sądowy pisze do skarbowego, wiec jak jest zajęcie dostaje komornik. Pytanie czy poszło na wasze zajęte konto, czy od razu na konto komornicze :)
belladonna / 2013-07-07 20:44 / Tysiącznik profesjonalny
US powinien przekazać zgodnie z wolą osoby. Jak w PIT było określone jasno, że zwrot ma być pocztą, to nie powinien przekazać na konto (ale podkreślę, umarłemu się nie zdarzy... człowiek to istota "ułomna", popełnia błędy).

Najnowsze wpisy