Forum Forum podatkowePIT

zwrot podatku z zagranicy,a długie łapy polskiego fiskusa

zwrot podatku z zagranicy,a długie łapy polskiego fiskusa

mili vanili / 87.99.53.* / 2011-07-28 13:17
Witam.Może ktoś postara się wyjaśnić niejasną kwestie dotyczącą tego,co należy zrobić,by uniknąć wpłacania naszemu fiskusowi kwoty zwrotu podatku z zagranicy.Chodzi o Danie(proporcjonalne odliczenie).Pracowałem tam część 2007 i większość 2008r.Zwroty z zagranicy otrzymałem,zatrzymując dla siebie,a teraz upomina się o nie fiskus,twierdząc,że nie podlegają uldze abolicyjnej - takiej podlegajątylko kwoty należnego podatku do zapłaty w PL z pracy za granicą.Dlaczego jesteśmy pokrzywdzeni w stosunku do osób pracujących w krajach z met.rozl.wyłączenia z progr.!? Może jakaś porada jak tego uniknąć ?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-07-28 15:52 / Tysiącznik profesjonalny
Niestety, pomimo obowiązywania ulgi abolicyjnej (zrównanie obydwu metod) ktoś zapomniał, że zwrócony podatek zagraniczny trzeba oddać (a przepisy nie pozwalają nie odliczać zagranicznego, przed ulgą abolicyjną)... no ale nie cały zwracamy, a ten w części odliczanej w PIT polskim (czyli kwota odliczana w zeznaniu) :)
mili vanili / 87.99.53.* / 2011-07-28 18:55
Dziękuje Ci za odpowiedz.Według mnie (i nie tylko mnie) jest to jawna dyskryminacja jednej grupy podatników,wobec drugiej.Wobec tego,nie oddam fiskusowi kwot tych zwrotów - podejrzewam,że konsekwencją będą moje problemy,ale zaskarżę sprawe do Sądu administracyjnego,zobaczymy jak Ci w togach to widzą.

Najnowsze wpisy