Forum Forum prawneCywilne

Zwrot samochodu

Zwrot samochodu

Anna1234 / 2008-07-30 10:30
Dzień dobry
Mam problem - sprzedałam samochód rocznik 1987, cena wywoławcza była 3500, jednak ze względu na drobne usterki obniżyłam cene do 2800. Pani, która kupowała samochód wraz z mężem, nie chciała skorzystać z przeglądu ani nawet z jazdy próbnej. Po 3 dniach zaczęły się telefony i nękanie mnie, że żądają zwrotu pieniędzy ponieważ samochód jest nie zdatny do jazdy (nadmienie, że miał ważny przegląd techniczny oraz był eksploatowany i nie odkryłam żadnych poważniejszych usterek poza zapowietrzonymi hamulcami, o której to usterce ta Pani została poinformowana). Najpierw była mowa, że mam pokryć koszt naprawy hamulców, na co się zgodziłam, jednak w kolejnym dniu Pani poinformowała mnie, że jest umówiona z rzeczoznawcą i zakłada mi sprawę w sądzie. Jak mam wybrnąć z sytuacji. Nie chcę zwrotu samochodu ponieważ nie mam żadnej gwarancji ze w/w Pani go nie uszkodziła. Nigdy nie byłam stroną w żadnej sprawie i nie za bardzo wiem co w tej sytuacji mam teraz zrobić. Bardzo proszę o pomoc lub informację do kogo się zwrócić.
Z góry bardzo dziękuję
Wyświetlaj:
mar84 / 79.188.245.* / 2011-06-28 15:56
a jeżeli nie było takiego zapisu że sie zapoznał ze stanem technicznym , umowa pisana ręcznie ?
qwertyu / 83.15.142.* / 2008-09-11 07:11
Jeśli była adnotacja, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym to nie ma praktycznych szans na wygranie tej sprawy
Anna1234 z Warszawy / 85.222.40.* / 2009-08-24 22:49
Zazwyczaj w umowie kupna sprzedaży używanego samochodu jest uwaga, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym samochodu i nie wnosi żadnych zastrzeżeń.

To oznacza, że kupujący zgodził się przejąć samochód w takim stanie jaki przejął. Ustawa nie przewiduje zwrotu samochodu, bo jest już zarejestrowany na inną osobę.
Nie ma też opcji wyrejestrowania używanego samochodu z powodu ukrytych wad technicznych ( za wyjątkiem zakupu nowego samochodu u developera na gwarancji)!!!
Nie ma potrzeby wiec obawiać się o sprawę sądową.
majon1987 / 83.11.130.* / 2011-06-17 09:28
a odkąd to samochody kupuje się u developerów?

Najnowsze wpisy