Forum Forum podatkoweOdliczenia

Zwrot VAT - remont budynku mieszkalnego

Zwrot VAT - remont budynku mieszkalnego

qpernik / 194.237.142.* / 2011-12-14 10:30
W tym roku miałem robioną lekką przeróbkę instalacji wodociągowej w jednym z pomieszczeń w domu. Dochodziła tam tylko jedna rurka z zimną wodą, więc aby mieć również ciepłą kupiłem troche zaworów kątowych, wężyków, nypli, elektryczny ogrzewacz wody (nie przepływowy, tylko taki ze zbiornikiem) i nową baterię do zlewozmywaka.

No i zastanawiam się czy da się to podczepić pod coś co znajduje się na wykazie robót zaliczanych do remontu budynku mieszkalnego.

Jest tam np pozycja: "Remont lub modernizacja przyłączy, elementów przyłączy budynku lub wykonanie nowych przyłączy, obejmujące min przyłącza". Czy pod pojęciem "przyłącze" mam rozumieć tylko punkt styku mojej sieci wewnętrznej z siecią miejscką czy całą sieć wewnątrz budynku? Jeśli to drugie to znaczyłoby że mogę sobie to odliczyć. No ale jest jeszcze jedna kwestia. Dom należy do teściów, a faktura jest na mnie. Jestem zameldowany, ale nie jestem współwłaścicielem. Czy zatem dałoby się to jakoś mimo to odliczyć? Na kogo?

W sumie to aktualnie buduję swój własny dom jednorodzinny i teoretycznie mógłbym sobie tą fakturę rozliczyć w ramach mojego wniosku o zwrot VAT. Tylko że jeszcze nie jestem na takim etapie by kupować podgrzewacze do wody, to mogłoby być troche podejrzane gdyby ni z tego ni z owego pomiędzy moimi fakturami znalazłaby się taka kompletnie nie pasująca do pozostałych. Mógłby ktoś z US zacząć coś podejrzewać.
qpernik / 194.237.142.* / 2011-12-14 10:33
przepraszam za zdublowanie ale probujac zamiescic posta dostawalem info ze 'nazwa uzytkownika zarezerwowana' wiec myslalem ze sie nie opubliowalo

Najnowsze wpisy