Forum Forum podatkoweOdliczenia

zwrot vat i wypelnienie wniosku vzm

zwrot vat i wypelnienie wniosku vzm

bibi81 / 2011-11-05 22:24
dziekuje belladonno za pomoc.mam jeszcze jeden problem przy wypelnieniu wniosku vzm.posiadam faktury do ktorych posiadam faktury korygujace,np. zakupilam 10 plytek i oddalam 2.jak wpisuje te fakturki(wpisuje w jednej rubryce fakture juz skorygowana czyli z 8 plytkami a korygujacej nie wpisuje tylko dopinam????)>posiadam rowniez fakture zbiorcza ktora jest wystawiona z jedna data.na fakturze mam ok.90 pozycji z czego nie wszystko wchodzi do odliczenia.na tej fakturze mam rozne daty sprzedazy.nie zmiesci mi sie to wjednej rubryce,i nie wiem czy dobrze mysle ale wpisalabym to tak:do pierwszej rubryki wpisuje date faktury zbiorczej i date sprzedazy oraz wypisuje odliczane materialy,do drugiej ta sama date wystawienia i kolejna date srzedazy oraz odliczane materialy i tak dalej...czyli fakture rozbijam na tyle czesci ile jest dat sprzedazy i wpisuje do oddzielnych rubryk?????czy dobrze mysle?dziekuje
Wyświetlaj:
bibi81 / 2011-11-07 08:42
belladonno jak zwykle dziekuje za pomoc.mam jednak problem z wpisaniem tej faktury zbiorczej bo ok.80 pozycji nie jestem wstanie wpisac do jednej rubryki.nie wiem co mam zrobic?????
belladonna / 2011-11-06 09:12 / Tysiącznik profesjonalny
Nie wpisujesz FV korygującej, bo z niej jest zwrot, a nie wydatek. Wpisujesz FV korygowaną (pierwotną) z kwotą pomniejszoną o zwrot. Do wniosku dołączasz obydwie FV.
W załącznikach masz wpisać datę wystawienia, a nie datę sprzedaży, więc ta FV powinna być w 1 wierszu, a nie pięciu itd ;)
belladonna / 2011-11-06 09:16 / Tysiącznik profesjonalny
oczywiście założyłam, że piekarnik jest elektryczny, a nie gazowy :)

Najnowsze wpisy