Forum Forum dla firmKsięgowość

Zwrot vat-u przy działalności ze stratą

Zwrot vat-u przy działalności ze stratą

top-car / 89.68.11.* / 2012-10-15 22:45
Witam serdecznie.

Mam pytanie ponieważ przez rok czasu prowadziłam działalność niestety przynosiła ona same straty dlatego ją zamknęłam. Nie wystawiałam żadnych faktur ponieważ współpracowałam z firmą, która robiła to za mnie. Jednak teraz słyszałam, że przysługuje mi prawo do zwrotu vat-u, chodzi tutaj o kwotę koło 2 tys. Niestety kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Bardzo bym prosiła o kilka rad lub o instruktarz jak to zrobić. Byłabym ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.
Pozdrawiam Ania
Wyświetlaj:
Lewandowski1970 / 2013-02-18 10:39
Można odliczyć tak zwaną stratę z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Mogą rozliczyć się z tego podatnicy, którzy rozliczają się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych wg skali podatkowej czy płacący podatek liniowy.
WeWa / 93.181.191.* / 2012-10-18 20:33
może się przyda: http://www.podatki.gofin.pl/17,1,62,145656.html, jak nie było faktur sprzedażowych pewnie max termin czekania na zwrot będzie 180 dni
Monika950 / 89.69.204.* / 2013-02-16 22:04
Witam, mam podobny problem co autor tematu, moja firma działa od niedawna, ponosi same straty, w tym roku jest trochę lepiej tzn, był miesiąc gdy byłam na plusie ale to było kilkadziesiąt złotych. Ze względu na to, że sprzedałam meble ze sklepu na kwotę 5 tysięcy złotych. Mój księgowy to totalna tragedia, dalej wykazuje straty, nie wiem czy mogę starać się o zwrot vatu za niektóre rzeczy ale najbardziej mnie zastanawiam czy mam do zapłacenia jakiś podatek vat? tzn rozliczam się rocznie więc jeśli nawet za dany miesiąc miałam zyski ale za cały rok jest na minusie to czy miałam jakiś podatek do zapłacenia w miesiącu gdy byłam na plusie ? przepraszam za takie pytania, naprawdę od mojego księgowego niczego nie mogę się dowiedzieć a dopiero będę skladała deklarację roczną

Najnowsze wpisy