Forum Forum prawneCywilne

zwrot za okna

zwrot za okna

mn1979 / 212.106.20.* / 2008-11-04 08:36
Witam,

Nabyliśmy kilka miesięcy temu z żoną mieszkanie - spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Poprzedni właściciel wymienił w mieszkaniu okna. Spółdzielnia mieszkaniowa zwraca teraz środki za wymienioną stolarkę okienną. W akcie notarialnym jest następujący zapis: "zbywca zobowiązuje się wydać przedmiot tej umowy kupującym w terminie ..., ciężary i korzyści kupujący ponosić będą od dnia wydania lokalu." Dla radcy prawnego spółdzielni zapis ten nie jest jednak wystarczający i stwierdził, iż powinienem się zwrócić do poprzedniego właściciela, aby ten napisał oświadczenie, że zrzeka się tych pieniędzy na naszą korzyść. Jak dla mnie nonsens... Owszem - to on poniósł koszty wymiany okien lecz ja od niego kupiłem mieszkanie w takim stanie w jakim było czyli moim zdaniem zwróciłem mu pieniądze i za te okna... Albo inaczej - kupiłem z mieszkaniem także okna. Proszę bardzo o opinię w tej sprawie. Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
mn
Wyświetlaj:
5jaro / 93.105.86.* / 2008-11-05 19:48
Radca ma rację.Koszt poniusł własciciel poprzedni i jemu spółdzielnia zwraca koszt. Wymiana okien zwraca sie po kilku latach wiem z własnego doświadczenia .Ja bym nie upierał się i tak okna są w mieszkaniu zamontowane.
izka654 / 194.187.75.* / 2009-03-26 09:34
Skoro okna są w mieszkaniu i jest aktem notarialnym mieszkanie sprzedane to oczywistym jest, że spółdzielnia się miga od zwrotu kosztów za wymianę stolarki okiennej ... Ja mam ten sam problem... i narazie nie wiem jak go dalej "ugryźć"...
po / 93.105.86.* / 2009-03-28 05:56
Pytanie.Wstawiam drzwi i spłacam raty , sprzedaję mieszkanie - kto bedzie spłacał pozostałe raty za drzwi?To jest analogia do wstawionych okien.

Najnowsze wpisy