Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zwycięzców się nie sądzi

Zwycięzców się nie sądzi

Money.pl / 2007-06-15 17:13
Komentarze do wiadomości: Zwycięzców się nie sądzi.
Wyświetlaj:
marlowe / 2007-06-17 11:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam wszystkich.
Są ludzie potrzebujący przewodników i ich nie potrzebujący. Wśród jednych i drugich czasami niektórzy wyrastają na przewodników.
Jednych przewodników pamiętamy, jako złych (Stalin, Hitler, etc) innych jako dobrych (matka Teresa, Jan Paweł II, etc).
Pamiętać jednak należy, że na płaszczyźnie społecznej wszyscy oni są tacy sami: posiadają władzę nad innymi, autorytet i argumenty jednostkowej siły. I podążają za nimi tłumy.
Różnią się jedynie na poziomie płaszczyzny moralno-etycznej. Dlatego wielu ludzi chce uznać Jana Pawła II świętym, a Hitlera zbrodniarzem. Obu nie można odmówić władzy nad rzędem dusz.
I zgodzę się z Warrenem, że Jan Paweł II był tylko człowiekiem. Człowiekiem wielkich czynów, wielkiego serca, wielkiej wiary i pokory. Ale człowiekiem. Zapewne popełniał grzechy: czy w młodości, czy później. Każdy popełnia. Różnica między Janem Pawłem II a "każdym" polega na stosunku do tych grzechów: na walce z nimi, albo ich akceptacją.
Moje rozumienie grzechu jest proste. Jako ateista, nie walczę z ludźmi wierzącymi, gdyż zapadły mi dawno temu w głowę wielkie słowa: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" i "widzicie drzazgę w oku bliźniego, a nie dostrzegacie belki we własnym"
Dlatego mimo zgody z Warrenem, że Jana Paweł II był człowiekiem takim, jak my, muszę dodać, że pod względem biologicznym owszem, jednak nie pod względem siły charakteru. Kto z nas tak mocno pracuje nad swoim umysłem, nad hartem ducha, jak robił to Jan Paweł II przez całe życie, niech pierwszy zacznie wytykać papieżowi grzechy.

Tak sobie myślę, że żal mi Białorusinów... Wmawianie temu Narodowi, że Katolicy chcą maszerować na wschód, to jak wmawianie Polakom, że Unia Europejska jest kalką ZSRR. Ci, co wmawiają takie rzeczy na Białorusi popełniają ten sam błąd, co Ci porównujący UE do ZSRR. Pomijają element wolnej woli i wyboru. Tak samo jak do UE weszliśmy, bo chcieliśmy i nikt nas nie zmuszał, tak samo obecnie nie wyobrażam sobie krucjaty Kościoła Katolickiego na Białoruś.
Co do nazwania papieża zdrajcą... Hm... To dowodzi tylko, jak bardzo Białoruś jest zacofana i odizolowana... I również napawa żalem. Wygraliśmy z komunizmem. I tak uważa większość Polaków. Większość tego chciała. Jeśli Papież pomógł uszczęśliwić większość to jak można go nazwać zdrajcą? Zrozumiałbym takie określenia, gdyby większość w Polsce chciała komunizmu. Wtedy w istocie większość Polaków nazwała by go zdrajcą. Ale fakty są bezdyskusyjne. Reżim białoruski nigdy nie przyzna się, że w ościennym kraju większość podobny reżim odrzuciła. Strzelilibyście sobie takiego samobója?
Kończąc już ten przydługawy wpis, wydaje mi się, że niepotrzebnie warren to wkleiłeś. Nie ze względu na dyskusję na tym forum, bo dyskusje rozwijają ludzi, a mamy weekend. Nawet nie ze względu na to, że mogłeś to sobie na bloga wkleić, a nie na forum "giełdowym". Dlatego, że dziennikarze, ze zrozumiałych powodów szukający newsów, wygrzebują właśnie takie artykuły, właśnie takie teczki z IPN. Nie dlatego, że jest jakiś spisek chcący polską religijność pogłębić :) Po prostu wiedzą, że akurat takie artykuły i teczki wywołają burzę, a burza to oglądalność. Nie wolno na ślepo iść, jak nami media kierują. Należy się zastanowić. Czy gdyby o Papieżu napisali dobrze na Białorusi, zobaczyłbyś o tym artykuł w Dzienniku? Nie dajmy się zmanipulować. Reżim to reżim, piszą jak chcą. To samo mieliśmy my kilkanaście lat temu. Z doświadczeń polskich można wysnuć jeden wniosek: większość Białorusinów tego na pewno nie kupuje. Pomóżmy tej większości, a już tylko na Kubie i w Korei Północnej nazwą nas zdrajcami :D

Nie sprawdzam tekstu, więc mam nadzieję, że niczyich uczuć nie uraziłem. Jeśli mi się coś wyrwało, coby kogoś zraniło, to przepraszam. Zawsze możecie mnie pochwalić bądź zbesztać przez prywatną wiadomość. Miłej niedzieli życzę ateistom i wierzącym. I nie zgadzajmy się na narzucenie nam dyskursu, w którym politykę miesza się z religią. Nie wolno na coś takiego pozwolić. Religia czy jej brak to prywatna sprawa każdego z osobna. I tego trzeba uczyć dzieci. Życia w zgodzie

P.S.
A jutro co? Korekta? :D
paciorek / 2007-06-17 16:28
Witam!

Dwa słowa komentarza.
Białorusini i Rosjanie mają problem z coraz mniejszą liczbą wierzących w obrządku prawosławnym, obwiniają za ten stan bardzo ekspansywnych katolików. Między innymi dlatego, mimo usilnych starań Jan Paweł II nie został zaproszony do Rosji i jego piegrzymka nie doszła do skutku (pariarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksjej II bardzo oponował, a uniemożiwienie przyjazdu papieża do Rosji zostało uznane za jego ogromny sukces.).
Gazeta, której fragment artykułu zamieścił Warren jest typową tubą władzy prezydenta Łukaszenki. Jej artykuły są mniej więcej tyle warte co arytkuły rosyjskiej Konsomolskiej Prawdy, która będąc sponsorowana przez Gazprom wypisuje każde bzdury, które podrzuci im aparat Putina. Przypomnę, że ostatnio o Polsce pisało się tam jako o psie łańcuchowym USA i UE.

Nie ma co się przejmować takimi artykułami, bo to są typowe zagrywki "pod pulbikę" przygotowywane przez jednostki rządowe B. odpowiedzialne za propagandę. Białorusini i Rosjanie jeszcze długo się nie zmienią, a o takich zagrywkach jeszcze wiele razy usłyszymy :)

Jeśli chodz i o korektę jestem za - 100% wolnych środków. :)

Pozdrawiam wszystkich!
warren buffet / 2007-06-17 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgadzam sie w 100%. Jest tylko człowiekiem, ale jest wielkim człowiekiem. Szanować będę do zawsze, natomiast czasem ludzie przesadzają z mową iż nie miał grzechu, był doskonały. Nazywanie człowieka Ojcem Świętym jest dla mnie też sprzeczne ( mateusza 23:9 ) Ale każdy ma prawo do swoich sądów.

pozdro serdeczne
stokrotka / 2007-06-17 12:14 / Bywalec forum
Witaj!
Moim zdaniem ująłeś to tak, że lepiej nie można :-)
Zgadzam się z Tobą w 100%.

Pozdrawiam
PedroGonzalez / 2007-06-17 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
kazdy ma recepte na dotrwanie do tego dnia kiedy odda ostatnie tchnienie..i kazdy chce oddac te tchnienie ze swiadomoscia, ze cale swoje dotychczasowe zycie przezyl w zgodzie z samym soba i innymi..i ze jego "dusza" nie pojdzie na zatracenie :) W jaki sposob kazdy przez cale zycie sie "programuje" zeby umierac w tym przekonaniu ? mysle ze smierc jest tak subiektywna i indywidualna sprawa kazdego czlowieka (tzw. tabu) ze poprostu nie ma co z nikogo sie ani smiac ani pukac w glowe "w co ty wierzysz czlowieku" tylko niech kazdy wierzy w co chce jesli ma mu to pomoc przejsc przez zycie na tym naszym ziemskim grajdolku :-)

odp. p.s. korekta bedzie..ale mysle, ze gdzies od srody cos zacznie sie dziac :-))
marlowe / 2007-06-17 11:52 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dokładnie tak jak napisałeś. Wiara jest jedną z recept na życie i pojmowanie śmierci. Na zdobywanie nadziei. I jak ja napisałem: to prywatna sprawa każdego z osobna.
Pozdrawiam :)
zbig$ / 212.2.100.* / 2007-06-17 18:43
no nie do konca - bo jesli ktos wierzy i jest lepszy, inni korzystaja, a gdy nie wierzy i przez to jest gorszy - inni tracą. lub vice versa. Zatem wiara moze byc i jest istotnym czynnikiem ksztaltujacym in+ lub _ zycie, a nikt tu nie zyje sam, tylko w spoleczenstwie
seboo / 83.175.191.* / 2007-06-17 12:15
mądrze napisałeś, mimo wszystko szkoda że nie wierzysz
szacunek, pzdr
brydzia / 2007-06-17 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę , że Riscy pierwszy wpis na forum od dawna i od razu mnie zaatakował , nie wiem dlaczego ?

Co do Jana Pawła to dla mie fenomen , gdy go tylko widzę albo o nim pomyśle oczy mi łzawią ,

pozdrawiam , czytałam na forum bankiera , że jeżeli zamknięcie kontraktów nastąpiło na samym szczycie to według książek oznacza to zmianę trendu , może ktoś kto wiele książek przeczytał się wypowie

Pozdrawiam wszystkich , Rotux trzymaj się bo Cię zakrzyczą ,

widzieliście wczoraj wieczorem tą autostrade stalexportu , no tragedia , kierowcy mogą podać ich do sądu za jakość drogi za którą płacą , tylko w Polsce można coś tak schrzanić

może wieczorkiem coś napiszę bo teraz wybywam
PedroGonzalez / 2007-06-17 11:45 / Uznany Gracz Giełdowy
http://mwolter.republika.pl/futures.htm

tak tez o tym slyszalem..ale tez gdzies czytalem taki artykul: fakty i mity o bazie kontraktow...i tam w jednym z punktow w rubryce Mity wlasnie byla ta opinia o zmianie trendu :-) wiec chyba jednoznacznie nie mozna powiedziec co bedzie :)
Jarg / 2007-06-17 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No i coś narobił Warrenie? Ech...
modliszka / 2007-06-17 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam,
Warren - nic nie narobił. Wrzucił treść artykułu - troszkę sobie podyskutowaliśmy, wymieniliśmy własne zdania, opinie, odczucia i tyle. ( Takała mała odskocznia, od giełdy - w czesie weekendu).

Ważne jest, aby każdy człwiek porzadki i oceny świata, zaczął od własnej osoby. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego - niż życie w zgodzie z własnym ja ;-)

Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę - grzech w domu siedzieć, wieć do wieczorka.
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 11:39
zycie w zgodzie z własnym ja, jakie to proste a jednoczesnie trudne do zrobienia!!!
Aby tak zyc trzeba "zobaczyc rzeczywistosc taką jaka ona jest" a aby tego dokonac trzeba zniszczyc swoj swiat, niewielu sie do tego odwarzy.
arbitrazysta / 2007-06-17 11:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po co tworzyc jakies dziwne filozofie,co ty chcesz niszczyc.I po co.
Zyj jak chcesz i rob co chcesz,byle nikomu innemu nie szkodzic.Cala filozofia,niestety zbyt trudna dla wielu.
O wiele latwiej naswinic,do kosciolka w niedziele do spowiedzi a od poniedzialku znow to samo.Bo dobra Bozia przeciez wybaczy,skoro ksiadz dobrodziej tak twierdzi.
blueberg / 2007-06-17 12:44 / Tysiącznik na forum
dobrze że nie jesteśmy kolegami
pzdr
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 11:52
wiekszosci ludzi wydaje sie ze zyją tak jak chcą, pragnac czegokolwiek zaprzeczaja sami sobie
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 11:54
nic nie jest takie jakie myslimy ze jest
arbitrazysta / 2007-06-17 11:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
za dlugo siedzisz w grach komputerowych

juz niedaleko dzien,gdy nikt juz nie bedzie umierac.Skoncza sie kosciol,wiara,religie i caly ten bezsensowny balast.Nad tym sie teraz pracuje i miliony uczonych sa coraz blizej.
Byc moze Ci,ktorzy rodza sie wlasnie teraz,zdaza sie juz zalapac,
nawet nie wiesz jak daleko jest juz nauka
PedroGonzalez / 2007-06-17 12:02 / Uznany Gracz Giełdowy
no teraz to ja bym powiedzial, ze za duzo grasz :-)))) przeciez to jest wszsytko szucznie osiagane....natury nie oszukasz...mozna mozg faszerowac chemia i dawac mu rozne efekty virtual-reality ale to tylko chemia :) jesli nawet naukowcy dojda do tego jak zatrzymac starzenie komorek organizmu to napewno pojawia sie inne powiklania i problemy wynikajace z nienaturalnosci tego pomyslu :) moze sie okazac ze psychika czlowieka nie jest na to rpzygotowana..a poza tym jak rozwiazesz problem rpzeludnienia ? im wiecej ludzi tym bedzie wiecej wojen bo bedziemy konsumowac zbyt duze zasoby naturalne :)))
arbitrazysta / 2007-06-17 12:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pedro: nie rozumiesz co chce powiedziec.Chodzi o calkowita zmiane,pozbycie sie tkanki organicznej.
Czlowiek to to zawartosc mozgu:niematerialna informacja,pamiec calego zycia i zdolnosc logicznego myslenia.Wystarczy to przeniesc na "karte pamieci" i dodac "manipulatory".Staniesz sie elektronicznym terminatorem.Zepsute czesci sobie wymienisz,zawartosc pamieci zdublujesz i gdzies schowasz,a jesli zechcesz,wyekspediujesz sie jako cyfrowy promien swiatla
lub innej czestotliwosci na drugi koniec Wszechswiata.
Dla kolejnych pokolen to bedzie stan normalny,a organiczne,psujace sie cialo niewyobrazalnym koszmarem.
Juz sa chipy dolaczane do mozgu i rownolegle zapamietujace na biezaco /streaming/ informacje.Jest juz wiele innych rzeczy,ale to temat na inne miejsce.
Pozdrawiam goraco i zycze zycia /!/ bez dylematow.
PedroGonzalez / 2007-06-17 12:20 / Uznany Gracz Giełdowy
a co z odczuciami ? bolem ? przyjemnoscia ? rpzeciez to wszystkie odczucia zebierane wciagu zycia wplywaja na nasze postrzeganie swiata i kreowanie naszego JA :) kiedys bylo takie pytanie czy jesli sklonujesz czlowieka to dojdzie on do takich samych wnioskow i to tego samego co jego pierwowzor ? chyba nie...czasem jedno zdazenie w ciagu naszego zycia moze wplynac na jego dalszy bieag...a ty chce wszystko sprowadzic tylko do zbierania informacji i ich ktalogowania i przetwarzania :-)) zycie to cos wiecej niz informacja :-)))
arbitrazysta / 2007-06-17 12:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiesz doskonale,ze wszystko tworzy sie w mozgu.Wiec mozesz miec co chcesz,nie ma problemu.
Przy okazji: po co Ci bol fizyczny???
Bo z bolem po stracie kogos to inna historia.
jak powiedzialem:dla tych,ktorzy nadejda,to bedzie stan normalny.
Zapewno to,ze nie ma nikogo w przestrzeni to skutek tego,ze stare cywilizacje juz dawno przeszly wlasnie na ten etap: myslacego swiatla,dla nas dzis jeszcze trudno wyobrazalne.
Myslace swiatlo: reszte sobie dopowiedz.
Trzymaj sie,do poniedzialku,ide zrobic jakies obiadek
PedroGonzalez / 2007-06-17 11:34 / Uznany Gracz Giełdowy
o! "Ważne jest, aby każdy człwiek porzadki i oceny świata, zaczął od własnej osoby. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego - niż życie w zgodzie z własnym ja"
tylko niestety wokolo mamy pelno ludzi, ktorzy moralizuja a sami robia na odwrot :-) ale to tez prawo tego swiata i trzeba jakos sie zaadoptowac w tej dzungli dziwnych pogladow i racji :-)
slaw / 2007-06-17 10:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Zerknąlem na chwile i widze tematy społeczne znowu .... Warren źle trafiłeś ... jest tylko kilku ludzi w polskim kościele którzy tak jak JPII wiare czytaja i rozumią prosto .... reszta to niepotrzebnie komplikuje nadmierna ilościa teologii..... a wartosci ktore stoją u podstaw są uniwersalne ..... tyle na ten temat napisałem to ja "katol" ja to teraz mowią ..... powiem ci tak wiara to też wysiłek jak Tobie nie chce wysilać Twoja sprawa nic nam do tego ....... szkoda tyko że tak bezkrytycznie przyjąleś artykuł z calkowietego folkloru cywilizacyjnego czyli z białoruskiej gazety ..... chyba wiesz że o panstwo w ktorym lamie sie prawa człowieka rownież prawo do swobodnego wyboru wyznania

a wracajac do giełdy ... zgadłeś co do społki )))))
warren buffet / 2007-06-17 13:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlaczego bezkrytycznie. zrobiłem kopiuj wklej, bo chciałem pokazać idiotyzm tego artykułu. ja go nie oceniałem, tylko wkleiłem.
PedroGonzalez / 2007-06-17 10:53 / Uznany Gracz Giełdowy
jestem ateista ale lezka mi z oka uciekla kiedy umarl...mysle, ze dla ludzi zagubionych na tym swiecie i nie mogacych zyc bez wiary tacy ludzie sa potrzebni...psychika czlowieka jest tak skonstruowana, ze nadzieja umiera w niej ostatnia a jesli nie dasz nic co by moglo rodzic te nadzieje (obietnica lepszego zycia po smierci) to mielibysmi niezle sadko niezrownowazonych psychicznie ludzi...wiara to wentyl bezpieczenstwa :)
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 11:28
Ci ktorzy są ateistami są najblizej Boga, brak uwarunkowań rzeczywistosci i odrzucenie wiary w pojęciu ludzkim doprowadza do głebokiej wiary w ktorej odnajdują sie nieliczni.
PedroGonzalez / 2007-06-17 11:30 / Uznany Gracz Giełdowy
hmm slyszalem taki poglad :) tylo ja siebie nie widze w tym pogladzie...zyje chwila i mam w nosie co bedzie po smierci bo nie wieze w jakies piekielka i zycie w "luksusie" obok stworcy :-)) co bedzie to bedzie..tak jak na gieldzie..ma byc korekta to bedzie..nie bedzie to nie bedzie :) paradokslanie wierze, ze bedzie wiec wycofalem kase HAHA :-)) ot taki ze mnie hipokryta ;-)))
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 11:34
kazdy z nas tworzy swoją rzeczywistosc, jedyną i niepowtarzalna, jest tak jak myslisz ze jest
PedroGonzalez / 2007-06-17 11:41 / Uznany Gracz Giełdowy
hmm wiem o czym mowisz...tez kiedys myslalem, ze kazdy "mozg" tworzy swoja odrebna rzeczywistosc (swiat) w ktorym zyje i aby zyc stwarza dla siebie jak najlepsze "warunki". Ale czy aby napewno tak jest ? :) idac tym tropem ni moglibysmy sie miedzy soba porozumiewac a jednak cakliem niezle czlowiekowi komunikacja wychodzi mimo wielu roznych pogladow i roznemu postrzeganiu rzeczywistosci...jedno co nas laczy to strach przed smiercia i tym co jest potem..i tutaj sie zaczyna "kombinowanie" jak ten problm rozwiazac..bo czlowiek nie lubi rzeczy nierozwiazanych..na wszystko "musi" znac odpowiedz...:) wiec co jest po smieric ? no to znalazl rozwiazanie..religa :-)))) a co bedzie jak wyladuja ufoki i powiedza, ze to oni nas stworzyli w sowich laboratoriach i obserwuja jak sobie radzimy ? :-))
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 11:47
tworzenie swojej rzeczywistosci to nic innego jak zbior pojęc i dogmatow ktorymi sie kierujesz w zyciu twoje zapatrywania doprowadzaja Ciebie do wykreowania takiej rzeczywistosci w ktorej jestes i funkcjonujesz.
Trudno Ci zmienic je bowiem egoizm kazdego z nas utwierdza nas w sposob pokretny o własnej racji.
A jednoczesnie miotasz sie i widzisz ze cos jest nie tak
PedroGonzalez / 2007-06-17 11:53 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadza sie..kazdy jest egosita myslacym, ze jego racja ma najwieksza racje :) ale jednak kazdy szuka..szuka bo przeciez nikt nie wie czyja racja jest ta RACJA glowna :-)) dlatego kazdy od urodzenia az do smierci jest Poszukiwaczem Racji :-) a potem i tak smierc go zaskoczy i osobisiecie sie rpzekona kto mial Racje :-))))
y / 83.11.65.* / 2007-06-17 12:03
przychodzi Mosiek do Rabiego i mowi:
Rabi jabłonka rosnie na moim polu jednak jej gałezie są poza płotem i sa na polu Icka czy owoce jabłonki nalezą do mnie? Przecierz to moja jabłonka!!!
Tak masz racje Mosiek owoce z jabłonki są Twoje bo jabłonka rosnie na Twoim polu - powiada Rabi
Za chwile przychodzi Icek
Rabi co prawda jabłonka rosnie na polu Moska jednak jej gałęzie sa na moim terenie więc owoce tej jabłonki sa moje!!
Rabi odpowiada - tak Icku masz racje owoce z tej jabłonki sa Twoje
Przysłuchuje sie tej rozmowie uczen Rabiego
Rabi - mowi- Przyszedł Mosiek powiedziałes mu ze ma racje, przyszedł Icek powiedziałes mu ze ma racje.
Przecierz oboje racji miec nie mogą!!!
A wiesz co - masz racje odpowiedział Rabi
najcz / 2007-06-17 10:08 / Tysiącznik na forum
Naturalnie istnieje spore zagrożenie, że historia powtórzy się i w tym newralgicznym rejonie przeważy chęć realizacji zysków, nie mniej jednak cieszy obrót, który jest najwyższy od 5 miesięcy. To przyczynek do tego by oczekiwać najbardziej dla posiadaczy akcji zyskownego scenariusza, który zakłada potężne przyspieszenie ruchu po wybiciu z kanału.
Benedykt Niemiec http://bossa.pl/analizy/komentarz/
Lukaszwych nielogo / 89.171.79.* / 2007-06-17 10:07
Chciałbym napisac cos nie na temat. Baklaland sa tam 3 luki hossy podobno - tzn wg. japosnkiej at oznacza to ze społka dojrzała do zmiany trendu. Społka niedawno zadebiutoweała i sporo straciła wiec biore pod rozwage ta spółke, szczegolnie ze prawdopodobnienstwo wtopy jest raczej małe.
stp / 2007-06-17 08:15
Dzień Dobry!!! Kochani forumowicze zostawcie sprawy religijno-moralne, każdy we własnym sumieniu.Warren na giełdzie się znasz (dla mnie czapki z głów) daj spokój z wklejaniem komentarzy gazet rezimowych Białorusi na temat JP czy religii,pozdr
PedroGonzalez / 2007-06-17 10:36 / Uznany Gracz Giełdowy
jest takie powiedzienie:" Jak trwoga to do Boga" :-) ale korekta sie jeszcze nie zaczela..moze co bardziej przewidujacy juz ja czuja ? ;-)
warren buffet / 2007-06-17 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no niepotrzebnie.
arbitrazysta / 2007-06-17 10:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mnie nie przeszkadza,tym bardziej,ze tylko cytowales.
A JPII nie byl ani swiety,ani krysztalowy.
Byl wybitna postacia,tyle ze caly wyysilek skierowal na odbudowe sily Watykanu.I nigdzie poza Polska nie jest tak bezkrytycznie odbierany.
TaS / 2007-06-17 02:40 / Tysiącznik na forum
rany co się dzieje - wchodzę, a tu rozważania religijno- moralne :) a nie było mnie na forum tylko jakies 24h...

czyzby szukanie odskoczni od kapitalistycznej gry jaka jest giełda?

a tera ztak serio. Zgadzam się z Warrenem, ze to co działo się/dzieje się wokół osoby Jana Pawła drugiego to przesada.

Większość z tych, który krzyczą "santo subito"nic o NIm nie wie, a jedynie powtarza utarte hasło. Wiekszosc boi sie sprzeciwic temu by nie rzucic na siebie wyroku antykatolika. W ten sposob nakrecamy spirale absurdów, którym nikt nie powie dość.

Jak maja nie denerwować te setki pomników? Tu JP2 był, tu JP2 patrzył na góry, pod Zakopanem jest w jedym miejscu pomnik "tu lądował helikopter z Papiezem". To jest obłęd.

Czytałem co nieco Jana Pawła 2. Trudna (czasem ze zwgledu na prostotę, co wydaje sie kuriozalne) poezja, ale ma coś w sobie. Polecam Wam Tryptyk Rzymski.

Ale nie poto by potem szafować autorytetem "bo JP@ powiedział" - to jest paranoja. Ale po to by samemu co nieco przemyslec.

Bóg chce by człowiek sam myślał, a nie powtarzał za tłumem, by był krytyczny takze wobec koscioła (jako instytucji i ludzi)... tak mi sie wydaje.

Na koniec złożę cos w stylu lojalki: jestem katolikiem, chodze do kosciola, nawet zdarza mis sie prowadzić audycje w katolickim radiu ;) ale nie pseudokatolickim RM :D
millon / 2007-06-17 01:19 / portfel
Oglądam kabaret w Opolu, zniechęcony bylejakością...
Teraz Rewiński przynajmniej robi kabaret, bo mu już nie zależy...
Wolski coś nad nim nie panuje...
warren buffet / 2007-06-17 01:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
może nie potrzebnie zapoczątkowałem temat biblii na tym forum. wiara to cząstka każdego znac. i tak samo jak dzentelmeni nie rozmawiają o pieniadzach
(2007-06-15 23:57:12 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
wypłaciłem sobie więcej niż Ty masz razem na GPW...)
tak samo nie bede juz tutaj sie udzielał katolicko, bo ja swiata nie uzdrowie.

pozdrawiam serdecznie.
gabrik / 2007-06-17 01:17 / portfel / Wierny Forumowicz
warren piszesz sprzeczne posty a wiara to rzecz poważna więc uważaj bo jesli nie widzisz w JP2 nadzwyczajnych rzeczy to nie widzisz nic w tym temacie jestem ortodoksyjny dlaczego??? zbyt długo tu opowiadać ,czasami lepiej milczeć skończyłem ten temat na tym forum to jednak nie miejsce....
warren buffet / 2007-06-17 01:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ewangelia wg mateusza 23:9

Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

==
JP II jest wielkim człowiekiem o wielkim sercu. ale czlowiekiem - a kazdy człowiek grzeszy.
Gajor / 2007-06-17 01:33 / portfel / Bywalec forum
ale tą flaszke pociągnoł masakra
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-17 01:17
podobno zaczał sie krach amerykanskiej ekonomii -
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=5964
bebe / 2007-06-17 01:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
mozesz...cos wiecej...bo to jest po angielsku...nie znam..
gekko-n / 2007-06-17 02:51 / Bywalec forum
Pokusze się o interpretacje - chodzi o tani kredyt i finansowanie nim M&A , czyli wykupu oraz połączenia firm. W tej chwili niektóre transakcje M&A robione sa nie na bazie rzetelnej wyceny, a ceny której żąda sprzedający, czyli nadmuchanej. Firmy, głównie private equity, są w stanie dać żądaną cenę, bo finansowane są one przez duże banki, np JP Morgan, Citigroup, etc. tanim pieniądzem.
Teraz pojawia się pytanie - co się stanie gdy wzrosną stopy procentowe? Kredyt stanie się mniej dostępny, ale przede wszystkim uderzy to w konsumentów, ponieważ US żyje głównie na kredyt. No i pociągnie to za sobą falę bankructw konsumenckich i bankructw firm.

Czytałem ostatnio taki tekst który obrazował ekonomie US - wzrost bogactwa tych krajów (i konsumentów) powodowany był głównie wzrostem wartości domów i akcji.

Taraz - w momencie fali bankructw i wzrostu stóp procentowych gielda zacznie 'niedomagać' co dodatkowo pogrąży ekonomie US.

Moje zdanie - mechanizmy które opisuje autor są prawdziwe, natomiast troche zbyt katastroficzne.
modliszka / 2007-06-17 01:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za to uzdrowić możesz giełdę - zasilając kapitałem ;-)

To tak na rozluźnienie :-)
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-06-17 01:05
Dawno mnie tu niebyło...ale widzę, że forum przeszło transformację...a może cały portal...hmmm...sam nie wiem. Jako praktykujący katolik mogę powiedzieć wam tylko Niech Bóg będzie z Wami...a ja chyba poszuka czegoś o giełdzie...tylko gdzie...

P.S. Ciekawe czy Brydzia się nawróciła...i mnie tego jadu zawiści w niej...cóż cuda się zdażają...;)
rotux / 2007-06-17 01:11 / Uznany Gracz Giełdowy
po tym, co o forumowiczach w kantorku pisałeś...poszukaj o giełdzie gdzie indziej...
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-06-17 01:20
Coś Ci się p o p i e r d a s i ł o dziecko...ale cóż nie ty maluśki będziesz decydował kto i gdzie...bo czasem takie próby kończą się tym, że komuś się żyje ciężko i nie wiedzieć dlaczego...więc połóż się spać jutro też dzień...i licz na moją dobroć.
Lukaszwych nielogo / 89.171.79.* / 2007-06-17 09:43
Przylazles obraziles Brydzie, rotuxa i forum - BRAWO RISKI - prawdziwy praktykujacy katolik jestes - i mowie to z cała powaga bo jak znam praktykujacych katolikow to dokładnie wpasowujesz sie w ten schemat.
rotux / 2007-06-17 01:39 / Uznany Gracz Giełdowy
zielonego życzę
Gajor / 2007-06-17 01:42 / portfel / Bywalec forum
no właśnie opisz w 2 zdaniach bo nie kumam
modliszka / 2007-06-17 01:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kolego Rotux - nie ty zezwalasz na pisanie na forum i nie tobie jest dane jeo zabranianie...
To wolny kraj i każdy ma prawo pisać tak gdzie chce, bez twojej autoryzacji - zrozumiano ?

Wiecej luzu Rotux - jeżeli coś Ci się nie podoba t zdobądź się na odwagę, aby to skomentować, ale na boga nie szarogęś się, bo to nie przystoi...
rotux / 2007-06-17 01:22 / Uznany Gracz Giełdowy
czy ja piszę do Ciebie?
modliszka / 2007-06-17 01:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie, ale ja odpisuję do Ciebie !
modliszka / 2007-06-17 01:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No nareszcie - wiedzę, że żyjesz ! :-)))))
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-06-17 01:11
Przelotem, jak letni wiatr...przy Tobię zawsze będę blisko...a tu..cóż...
warren buffet / 2007-06-17 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Jan Paweł II oddawał się nikczemnym i diabelskim przedsięwzięciom" - tak białoruska prasa pisze o papieżu Polaku, który - zdaniem Białorusinów - w czasach PRL donosił CIA na własny naród. W taki sposób rządowa gazeta "Respublika" bierze odwet za krytykę reżimu Aleksandra Łukaszenki - informuje serwis dziennik.pl.

Gazeta uznała polskiego papieża za zdrajcę, który współpracował z amerykańskim wywiadem. W artykule padły słowa: "Jeśliby Karol Wojtyła wziął nawet najaktywniejszy udział w obaleniu istniejącego wówczas legalnego polskiego rządu jako Polak, można to jakoś próbować zrozumieć. Jednak on - już jako "namiestnik Boga na Ziemi" i pasterz wszystkich katolików - współpracował bezpośrednio z szefem CIA Williamem Caseyem, tzn. oddawał się wręcz nikczemnym, można powiedzieć, diabelskim przedsięwzięciom".

"Respublika" porównała działalność polskiego Kościoła do działalności... Hitlera. Bo tak, jak niemiecki dyktator, Kościół ma - zdaniem Białorusinów - prowadzić politykę "Drang nach Osten". Polskich kleryków z kolei porównano do krzyżaków.

Przeciwko artykułowi protestuje Związek Polaków na Białorusi (ZPB). Związek wystosował oficjalny protest do białoruskiego prokuratora generalnego - czytamy w serwisie dziennik.pl.

http://wiadomosci.onet.pl/1555000,12,item.html
bebe / 2007-06-17 01:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
szkoda....., ze Polacy na Bialorusi ..... sa tak osamotnieni w protescie.
jak im tam przyszlo zyc ? w dobie takiej swiadomosci......kto...gdzie... dlaczego....kiedy....i po co....?
Jarg / 2007-06-17 00:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem Ci wdzięczny, że wkleiłes to tak późno, ponieważ np. po poludniu mielibyśmy tutaj w pół godziny 150 wpisów na temat.

PS. Zapomniałem, ze jutro też jest dzień...
warren buffet / 2007-06-17 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
do kosciola nie chodze, Jana Pawła mam jako człowieka, ale czlowieka dobrego. zaden cud miód. wiele grzechów miał. ale był wzorem. i to trzeba szanowac. jesli kogos nie ma sie nie krytykuje. sie zapomina.
Jarg / 2007-06-17 00:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie zrozumiałeś mnie... ten tekst to oczywista podłość... ale nasze forum to niekoniecznie jest najlepsze miejsce dla takich artykułów.
gabrik / 2007-06-17 00:50 / portfel / Wierny Forumowicz
no warren teraz to palnąłes głupote "wiele grzechów miał.." jesteś młody zycie jeszcze pokory cię nauczy ale nie pisz takich bzdetów.
P.S. nie wierz skoro nie masz takiej potrzeby ale nie pisz takich głupot ,mam nadzieję że się nie obrazisz
warren buffet / 2007-06-17 00:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Był człowiekiem, a każdy człowiek grzeszny sie rodzi... po rodzicach. Moze w At jestem nikim, lecz powiem: poczytaj dokładniej biblie.
modliszka / 2007-06-17 00:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odnosnik do poniższej wypowiedzi - Chrystys też nie był doskonały - zwątpił na krzyżu, błagał i prosił.....a jednak się wypełniło....według bibli....


Bardzo kontrowersyjny temat i ma w sobie wiele demagogii - czego nie rozwikłamy, jeszcze długo....a może nigdy....
warren buffet / 2007-06-17 00:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
błagał, aby ich grzech wybaczył Ojciec, bo nie wiedzą co czynią...
modliszka / 2007-06-17 01:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
" Ojcze, ojcze - czemuś mnie opuścił..." ? - zwątpienie....
warren buffet / 2007-06-17 01:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy to mozna nazwać grzechem ? przybbij sobie do rąk gwoździe i porozmawiaj ze mną.... będzie łatwo ??
modliszka / 2007-06-17 01:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest dowód na to, że nawet Świeci cierpieli i mieli chwile zwątpienia - errata do JPII
warren buffet / 2007-06-17 00:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dla ułatwienia dodam, iż doskonałymi ludzmi na ziemi byli:
adam, ewa i Jezus. który odkupił ich grzechy. nikt wiecej. Jan Paweł był zwykłym czlowiekiem, ale wielkim czlowiekiem.
bodek231 / 2007-06-17 07:42 / portfel
zwykły człow3iek nigdy nie bedziewielkim
modliszka / 2007-06-17 00:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to jest temat dość kontroweryjny - ja szanuję, cenie i ciagle przypominam sobie, co nam przekazywał przez te 25 lat.....Wielka postać, ale jakże rozumiejąca tych, żyjących na skraju uboustwa, po tych żyjących w luksusie...Na drugą taką osobę przyjdzie nam czekać następne 100 lat a moze dłużej....
gabrik / 2007-06-17 00:51 / portfel / Wierny Forumowicz
brawo jesteś dojrzałą kobietą
modliszka / 2007-06-17 00:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nazwijmy to tak - zbyt wiele w życiu przeszłam i widziałam ;-)

Pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-17 00:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgadzam sie. natomiast Bogiem dla mnie jest, ponieważ grzeszył jak my. Bo tylko Chrystus był doskonały i Adam z Ewą do czasu.

Ale szacunek mu wielki.
warren buffet / 2007-06-17 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
errata: nie jest.
modliszka / 2007-06-17 00:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nikt nie jest doskonały, ale jego wielkość polega na tym, że to dostrzega ;-) JPII widział to i wiele razy podkreślał....
warren buffet / 2007-06-17 00:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale grzeszył, bo był niedoskonały. jak my wszyscy. doskonały był tylko Chrystus. i nazywać Jana Ojcem - jest błędem. ale nie bede sie kłócił. Papieży było multum w dziejach ludzkosci. Jezus - tylko jeden.
modliszka / 2007-06-17 01:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
biblia mówi, że ""lepszy jest jeden grzesznik który się nawórci, niż 100 którzy tego nie uczynią"....
nowicjusz trwoniacy / 2007-06-17 00:36 / "Dawca Kapitału"
mie wiem czy powinienem komentowac...oni nie maja swiadomosci kim byl Wojtyla,dla nas.....dla ludzkosci.... i nigdy tego nie zrozumieja...dobrej nocy wszystkim i kolorowych snow
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-17 00:53
to tak jak płk. Kuklinski był zdrajca dla niektórych, bo przekazał CIA plany inwazji rosji na zachod, dzieki czemu do niej nie doszło i polska nie zostala zbombardowana pociskami z glowicami atomowymi...szkoda gadac...
mlodyy / 83.14.129.* / 2007-06-17 11:04
nie byl zdrajac, bo przekazywal informacje... ale nie wiem tez czy byl bohaterem, bo robil to za pieniadze...
gabrik / 2007-06-17 00:29 / portfel / Wierny Forumowicz
Regulamin forum
warren buffet / 2007-06-17 00:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja sie obronie, ze tylko wkleiłem artykuł.
modliszka / 2007-06-17 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Buraki, prymitywy i ćwierćwałki....i szkoda komentować.
Wschód zawsze obawiał się potęgi Jana Pawla II - przykre jest jednak to, że po Jego śmierci, wypisuja takie żałosne artykuły....
Pooh / 2007-06-17 00:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
To "tylko" artykuł w rządowej gazecie. Kościół i osoba JPII jest dla ludzi na kresach /o Polakach mówię/ świętością. /Byłem, widziałem.../ A co Łukaszenka chce osiągnąć tym artykułem - nie mam pojęcia. Może właśnie sprowokować ZPB, żeby mieć podstawy do kolejnych szykan. Pozdrawiam.
modliszka / 2007-06-17 00:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Durny naród i takim pozostanie jeszcze przez wiele lat ...nie obrażając wszystkich, bo znam tam wielu ludzi światłych, jednak cenzura zamyka im buzie....:-(

Pozdrawiam
Pooh / 2007-06-17 00:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Zgadzam się. Nawet nie wiem, czy ten naród ma szanse na przetrwanie. W końcu Łukaszenko w wyborach pokonał człowieka, który chciał z powrotem wprowadzić język białoruski do szkół i urzędów. A w tej chwili też każde wybory mógłby wygrać nie uciekając się do fałszowania wyników. Tyle, że miałby 70% poparcia, a nie 99. Pozdrawiam.
modliszka / 2007-06-17 00:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przetrwać, przetrwa, ale jak?....brak słow...nie ma nic gorszego niż zaciemnienie, brak perspektyw i dostępu do rzetelnych informacji.....Wino, wodka i ubóstwo - to co dane jest im poznać...są szczśliwi, i tutaj nasuwa się pytanie, co jest lepsze. Wiedza, czy niewiedza ?
grzes 01 / 2007-06-17 00:06 / "Cichy"
filmik najlepszy to ten ze sklepu meblowego
a łukaszenką nie należy się przejmować
brak odzewu to jest to co ich naprawde boli
grzes 01 / 2007-06-17 00:02 / "Cichy"
dobry wieczór
co się stało ze starą gwardią ???
gdzie podziali się Big i Kropson ?
gabrik / 2007-06-17 00:47 / portfel / Wierny Forumowicz
stara gwardia to już dość dawno przestała tu bywać niestety więc moja prośba nie nadużywaj tego zwrotu(trochę przebarwiłem ale ci co są tu długo wiedzą o co chodzi)
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-17 00:32
Burza na rynku obligacji nie zaszkodzi systemowi finansowemu
http://gielda.onet.pl/14,1418743,,3254,ft.html
czy aby na pewno?
modliszka / 2007-06-17 00:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Big wróci....tzn do swojego końcika, może już w wakacje...Czekamy...
Kropson, po powrocie z Wysp Wielkanocnych zaszył się na innej wyspie...ale też wróci, kiedy dokładnie, nie wiem - ale ma się dobrze ;-)
grzes 01 / 2007-06-17 00:27 / "Cichy"
dzieki czekam w napięciu
a tak na boku to wiesz może jak było na wyspie wielkanocnej
zwiedznie świata to mój aktualnie największy konik
no może poza budowaniem domu
modliszka / 2007-06-17 00:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Było cudnie - widziałam zdjęcia...zresztą nie tylko z wysp - Meksyk rówież....resztę zapewne opowie sam Kropson - jak do nas wróci....;-)
grzes 01 / 2007-06-17 00:35 / "Cichy"
jeśli możesz wysłać zdjęcia to bardzo prosze na adres srebrog@neostrada.pl
mogę się odwdzięczyć innymi
modliszka / 2007-06-17 00:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przykro mi....to nie moja własnosc, wiec nie mogę się nimi rozporzadzać...zapytam właścielela jeśli zezwoli, prześlę....
grzes 01 / 2007-06-17 00:41 / "Cichy"
dziękuję czekam
a na dziś to ccyba wszystko
dobranoc
Jarg / 2007-06-17 00:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zaryzykuję twierdzenie, że Kropson jest tu z nami... cały czas...
warren buffet / 2007-06-17 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgadzam sie. i nie tylko on.
modliszka / 2007-06-17 00:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i nie mieszajcie do tego Pani O.....nie ma nic wspolego z Panem K....to wiem na 100%
rotux / 2007-06-17 00:46 / Uznany Gracz Giełdowy
adwokat diabła?
modliszka / 2007-06-17 01:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nazywaj to, jak chcesz...
Jarg / 2007-06-17 01:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Modliszko, ostatnio Pani O. wzbudziła u mnie poważne wątpliwości jednym, króciutkim, z pozoru niewinnym tekścikiem. Ale nie będę roztrząsał sprawy...
rotux / 2007-06-17 01:09 / Uznany Gracz Giełdowy
na wszelkie formy naganiania mam nieuleczalną alergię, a objawia się nazywaniem rzeczy i osób po imieniu... i jeszcze nie raz i nie dwa nazwę..
modliszka / 2007-06-17 01:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nazywaj - w końcu żyjemy w dobie wolności słowa - ale nie oskarżaj, bez konkretnych argumentów, bo naciągnięta struna się kiedyś odwróci....
modliszka / 2007-06-17 00:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja odpowiem NIE ....jestem tego pewna, choć od czasu, do czasu będzie nas czytał - tak sadzę...
Jarg / 2007-06-17 00:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy jesteś pewna, że zdjęcia, które widziałaś pochodzą z podróży odbytych... hmm... ostatnio?
modliszka / 2007-06-17 00:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem Jarg - jestem pewna...
rotux / 2007-06-17 00:27 / Uznany Gracz Giełdowy
wiele nie ryzykujesz...
nowicjusz trwoniacy / 2007-06-16 23:49 / "Dawca Kapitału"
Witam wszystkich gieldomaniakow!!!Jestem troche w opozycji z racji teo,ze szkola i przygotowania do slubu........to juz za dwa tygodnie,ale jestem happy....Tak wogole chcialbym wszystkim polecic drinka(dobry,bardzo dobry,a przy tym tani jak barszcz/fon)Jezeli ktos ma ochote to prosze sprobowac,naprawde warto:proporcje jak kto uwaza za stosowne,sklad :balsam pomorski(w dobrych sklepach za 15 pln),tonic,cytrynka......to naprawde dobre i.....tanie.......naprawde polecam,pozdrawiam wszystkich
warren buffet / 2007-06-16 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://0.7.litra.w.7.sekund.patrz.pl/

skumajcie to
warren buffet / 2007-06-16 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.maxior.pl/?p=index&id=9115&8
warren buffet / 2007-06-16 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.break.com/index/patiencechild.html

( q2 )
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy