Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zwycięzców się nie sądzi

Zwycięzców się nie sądzi

Money.pl / 2007-06-15 17:13
Komentarze do wiadomości: Zwycięzców się nie sądzi.
Wyświetlaj:
modliszka / 2007-06-16 11:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polska otwiera rynek pracy
(Dziennik, tm/16.06.2007)

To już koniec kłopotów ze znalezieniem ekipy budowlanej. W przyszłym tygodniu polskie firmy będę mogły legalnie i bez biurokracji zatrudniać fachowców ze Wschodu - czytamy w "Dzienniku".

Wejście w życie nowych przepisów przygotowanych przez ministerstwo Pracy znacznie ułatwi zatrudnienie Rosjan, Białorusinów i Ukraińców w pracach nierolniczych - dodaje gazeta.

Do tej pory droga przedsiębiorcy chcącego zatrudnić cudzoziemca była prawdziwą drogą przez mękę, gdyż musiał: udowodnić urzędowi pracy, że zrobił wszystko, by znaleźć pracownika w Polsce, zapłacić 930 zł za rozpatrzenie wniosku i czekać nawet kilka miesięcy na decyzję - informuje "Dziennik".

Od przyszłego tygodnia: - Wystarczy pójść do powiatowego urzędu pracy, wypełnić formularz, a potem znaleziony przez nas pracownik zgłasza się z nim do konsulatu i automatycznie dostaje wizę - tłumaczy cytowany przez gazetę wiceminister kazimierz Kuberski.

Więcej w "Dzienniku".

Ciekawe, jak wejście w życie ustawy, przełoży się na szarą rzeczywisctość - myślę, że może być to mały kop dla polskiej gospodarki, osuwającej się wolniutko z ostatnim czasie, z przyczyn braku rąk do pracy. Buumu raczej nie przewiduję....

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
warren buffet / 2007-06-16 12:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
paranoja. paranoja. w polsce bezrobocie i bedą żółtków sprowadzać... ale cóż sie dziwic, jak polowa polpulacji pracuje na PKB UK.

teraz budowlancowi trzeba dac 3 000 zł, jak sie zatrudni tanszych skosnookich to i za 400 zł beda chciec robic. to w koncu ponad 100$
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-16 17:33
POD WARUNKIEM ZE DADZA IM TANIE JEDZENIE W CHINSKICH BUDACH I lokum pod namiotami...
anonim_03 / 2007-06-16 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na tych Ślązkich mapach to Chiny zaraz za Warszawą ?
Wklejka jest to Rosjanach, Białorusinach i Ukraińcach ...
warren buffet / 2007-06-16 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jeszcze gorzej
anonim_03 / 2007-06-16 12:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz Warren,
jak my potraktujemy Ukraińców, tak Niemcy potraktują Ślązaków ...
doświadczony 35 / 212.2.101.* / 2007-06-16 14:53
hahaha
tylko nikt nie pisze że koszty będą dużo wyższe niż zatrudnienie polaka:
- tłumacz dla ekipy
- zakwaterowanie
i masa innych...
a medialne pensje 3.000 zł hahaha to jest średnia wyliczana często dla firmy gdzie prezes i zarząd biorą po 200 tys mieiesięcznie, kilku dyrektorów po 5 tys a setka roboli dostaje po 1700 zł do ręki !!!!! i to z nadgodzinami,
albo takie magazyny TESCO, gdzie ludzie dojeżdżają prawie 100km do pracy za 900-1000 zł na rękę !!!! POLSKA PRAWDZIWA a nie telewizyjna kochani !!!
modliszka / 2007-06-16 15:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Doświadczony 35 - jeśli prezes zarabia 200.000 miesięcznie, to uwierz mi lub nie, że dyrektorzy nie mają mniej niż 50 tys - to jest dolny próg przy tych widełkach ;-)
anonim_03 / 2007-06-16 15:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
;-)))
co myslisz o moich przemysleniach dotyczacych PKB ?
modliszka / 2007-06-16 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonim 03 - nie czytałam jeszcze całego forum - sprzatam, robię słatki, przyrządzam mięsko :-)) Wieczorkie, jak wrócę z grilla poczytam ;-) i odpisze...
warren buffet / 2007-06-16 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kurde, kobieta złotko....
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-16 15:17
Polska poPeGieeRowsko poPeeRLowska...
de havik / 2007-06-16 11:24 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Pozwole sobie powtózyć zapytanie:

znacie jakąś dobrą stronę z historycznymi danymi c/z dla djia i
innych ważniejszych indeksów?
Z tego co znalazłem
http://www.generationaldynamics.com/cgi-bin/D.PL?d=ww2010.i.stoc
ks2004
(ostatni obrazek)
wynika, że jestesmy na poziomie roku 95, tj bardzo nisko
(P/E 18.38). Optymistyczne, acz nie wiem czy pewne.
Generalnie poszukuje dobrej strony z danymi historycznymi
arbitrazysta / 2007-06-16 11:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://dowjones.com/

na dole kliknac na DJ albo DJIA ,jedyne w swoim rodzaju,zapewniam
rpp / 2007-06-16 11:19 / Tysiącznik na forum
praca w xtb - może to kogoś zainteresuje:

http://www.xtb.pl/strona.php?t=0&c=8069
anonim_03 / 2007-06-16 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
główny analityk, wymagania:
- miła aparycja

... i wszystko jasne ...
littlephobos / 2007-06-16 13:16 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
...bo, potrzebna gdyż w zakresie jest : "reprezentowanie firmy w mediach"...
anonim_03 / 2007-06-16 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
racja ...
... ale swoich pieniedzy bym nie powierzył ...
Longterm / 2007-06-16 11:04 / Mostek Zwyciężymy!
2007-06-12 23:17:46 | *.*.*.* | Longterm
witam, ja gram właśnie pod taki scenariusz. to typowe żydowskie gierki z wall street:
najpierw wystraszyć inwestorów inflacją a potem jak nawet info będzie średnie to wywoła
euforię bo wszyscy odbiorą je jako sukces:-)
de havik / 2007-06-16 11:27 / portfel / "Tysiącznik na forum"
A propos MSZ

Ponoc sprawa z PRInz'em jest bardzo ciężka i nic jeszcze nie wiadomo.
Ale walczą, to sie liczy :)

Wyrok w sprawie BC 2000 daje nadzieje, spore nadzieje :)

Pozdrawiam
Longterm / 2007-06-16 11:51 / Mostek Zwyciężymy!
pierwsza bitwa tej wojny o PRK7 przegrana choć było blisko...podobno jeszcze nie wszystko stracone. Wciąż jest szansa na zmianę upadłości na układ z wierzycielami wzorowany na sukcesie MSZ. Mnie cieszy że Zbych nie jest pasywnym cynicznym inwestorem i wciąż jest aktywny. Inni "wielcy" pseudoinwestorzy pewnie już dawno by wywalali skuszeni ogromnym zyskiem a on wciąż walczy o więcej bo ma wizję. Nie tylko wyciągnął MSZ z bankructwa ale również uparcie odbudowuje pozycję giganta budowlanego.
de havik / 2007-06-16 12:40 / portfel / "Tysiącznik na forum"
a my mu szczerze kibicujemy :)
Longterm / 2007-06-16 11:08 / Mostek Zwyciężymy!
Gabrik sprawdziły się nasze przewidywania...
pklark / 2007-06-16 11:00 / portfel / -
Witam z pracy w sobotnie przedpołudnie - i tak sobie mysle co jest przyczyną takiego mulenia sie na giełdzie spólek mocnych fundamentalnie,z modnej branzy ale notowanych na dwóch parkietach (mysle o WARIPEXIE i IMMO ) , jakie jest wasze zdanie czy kiedys można bedzie liczyc na to ,ze one wyraznie przez kilka sesji wzrosna i co musiałoby sie stac aby to nastapiło ..........a nie bede ukrywał ,że w piatek nabylem IMMO......
blueberg / 2007-06-16 20:56 / Tysiącznik na forum
odnośnie do warimpexu-ja obserwuję tamten rynek, wydaje mi się, ze najpierw tam musi się coś ruszyć (nasi inwedtorzy nasladują)
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-16 11:18
robote robia arbitrazysci - jak na jednym rosnie to sprzedaja i kupuja na drugim, a jak spada to kupuja tu a sprzedaja tamj. i tak kurs sie wyrownuje. speckom trudno podbijac na 2 rynkach
bollullos / 2007-06-16 10:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ale tu widzę wojna poniżej się odbyła, Rospuda contra Budimex,
co to za ułan co paniom przed nosem szablą wywija
inwestor75 wyluzuj - jeszcze się taki nie urodził, coby każdej dogodził.
gabrik / 2007-06-16 10:43 / portfel / Wierny Forumowicz
witam mało mnie tu teraz ale moze jeszcze kilku forumowiczów mnie pamięta,dzis wolny dzionek więc więcej czasu chciałbym poruszyć temat poziomu wig20 otóż istnieje kilka przesłanek że jednak może nastąpić zmiana trendu z naszego dawnego diamentu to okolice 3900 ,ostatnio widziałem wykresy i analizy gdzie na poziomie 3850 jest potencjalnie możliwe odwrócenie (wiarygodne i fachowo zrobione) według moich prywatnych analiz 3820-40 to też niebezpieczne poziomy.osobiście dokładną analizę wykresów będę robił dziś wieczorem i jutro.
Na razie reasumując jednak zalecam rozsądną grę i jednak lekką redukcję.

Drugi temat to czy w między czasie ktoś z forumowiczów prowadził prace nad jakimiś oscylatorami lub systemami transakcyjnymi ewentualnie może od dawna to robi??
pozdrawiam gabrik
gio / 2007-06-16 12:24 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
właśnie robię to samo / analizę/
jakie prace nad acylatorami lub systemami - co masz na myśli? p.
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-16 11:43
coz powiedziec , konczy sie wlasnie malutka 5tka, ktora zaczela sie od ok. 3500, ale jest to czesc fali 3, bo 1sza nowa (tj. kolejna) zaczela sie na pocz marca od ok. 3200 (po wiekszej korekcie "chinskiej"). tamta miala 400 pkt, moze sie zdarzyc ze i ta tez tyle, czyli dojedziemy do ok, 3900, a to przy dobrym nastroju moze sie zdarzyc juz w pon. inna mozliwosc, ze fala ta bedzie wydłuzona i wyniesie jakies 600 pkt, czyli pobilibysmy 4000, mozliwe przed przeileniem letnim (24.06) i przed wakacjami - bylby caly tydzien wzrostowy, czyli obecna fala ciagiem by musiala leciec 400 pkt - nie wiem, co by moglo spowodowac taka euforie. stad sklaniam sie do sc. 1, jutro ew. wzrost, wtorek postoj lub poczatek hustawki do konca tyg
bollullos / 2007-06-16 10:52 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Gabriku jak widzisz przełożenie W20 na inne wigi? Bo na fruwające atlantisy podejrzewam jest nikłe, choć nie do końca... Dlatego wielu zarabia na podfruwajkach, niektórzy stosują AF. AT niewielu choć jej moc potrafi być wielka. Zresztą to wszystko pewnie wiesz. Ja tam chcę trochę najbardziej wybujałych społek pościnać i wrzucić w UniGlobal, zobaczymy co będzie..
gabrik / 2007-06-16 11:35 / portfel / Wierny Forumowicz
wielu zarabia a le zapewniam cię że jeszcze większa ilosć traci na tych podfruwajkach jak fajnie nazwałeś
bollullos / 2007-06-16 10:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
K: A jak już pisałem spadały ceny samochodów (z braku popytu i konieczności upychania roznących zapasów), towarów luksusowych (nikt nie kupuje rzeczy zbędnych, kiedy ma coraz mniej w portfelu), gazu (bo skończyły sie mrozy), warzyw (zjawisko sezonowe).
Z tymi warzywami to Kenobi przegiął. Niska sprzedaż selera w USA to dopiero zwała dla naszej gospodarki.
bollullos / 2007-06-16 10:21 / portfel / Uznany Muł Pancerny
dodałbym że ziemniak też warzywo i przy niskiej sprzedaży ziemniaka w MCDonalds nie będzie frytek, przez co nastąpi kolejna epoka wielkiego głoda.
chris / 2007-06-16 15:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
toż to katastrofa ... a kartofelsalat ;)))
anonim_03 / 2007-06-16 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w skrócie:
- inflacja rośnie: źle
- inflacja spada: źle
:-)
bollullos / 2007-06-16 10:36 / portfel / Uznany Muł Pancerny
kiedyś pisałem: giełdy światowe rosną - źle. spadają - jeszcze gorzej.
no i dodam Kenobi to od cannabis. A marihuana wywołuje stany lękowe. Za dużo ziela.
anonim_03 / 2007-06-16 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
racja ;-)
gio / 2007-06-16 09:42 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
spróbuje Was poczytać /och te zaległości/.
anonim_03 / 2007-06-16 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzy powody dlaczego warto zigorować dane o PKB:

- PKB uwzględnia tylko fragment gospodarki
- PKB jest mało związabe ze standardem życia
- PKB nie ma związku z zyskami moich spółek

1) PKB zawiera tranzakcje -- po pierwsze nie wszystkie tranzakcje sa zarejestrowane a co więcej wiele operacji dzieje się bez tranzakcji: wychowanie dzieci, oprogramowanie open source, rozwoj naukowy.

2) Gdy produkt staje się lepszy i tańszy (np. komputery), standard życia wzrasta a PKB maleje.

3) Apple wypuścił swoją przeglądarkę Safari na Windowsy. Po 48 godzinach było 1 mln pobrań. Wpływ na PKB żaden a na przyszłe zyski AAPL ? Zapewne spora część z tego miliona niedługo kupi Maca ...

Osobna sprawa to wpływ obrotu na rynku mieszkaniowym na PKB -- budowlanki nie mam to się nie zagłębiam ...

W skrócie PKB ma pewien związek ze stanem gospodarki, ale przejmowanie się zmianmi miesiąc do miesiąca pozytywnie wpływa tylko na zyski brokerów.


Pozdrawiam
rpp / 2007-06-16 09:28 / Tysiącznik na forum
bebe - byłaś kiedyś nad Rospudą?
chris / 2007-06-16 08:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak dla przypomnienia Kenobi
-------------------------

2006-08-12 18:27:46 | *.*.*.* | Kenobi
Re: Cała para poszła w... spadki
Witam Państwa! Kolejny ważny tydzień za i znów mamy dyletamt - co dalej. I jak zwykle są dwa
obozy jeden już przebiera nogami do zakupów, inni myslą o sprzedaży a pozostali (jak A2,
której rozsądek przemawia do mnie - czasem warto przesiedzieć na płocie i popatrzeć jak się
inni biją, podobnie Mandarynka - te chłopy to są zawsze w gorącej wodzie kąpane i - jak
piszą - tracą na giełdzie więcej niż kobiety). Wypada znów zgodzić się z wnioskami P.
Daniela. Chris nie rozumiał co mam na myśli mówiąc co będzie się
działo po sztucznym wzroście to mial okazję to w piątek zobaczyć - przekątna ekranu tylko w
drugą stronę. Wyniki już praktycznie za nami i tak jak myślałem, ani one, ani tam jakieś
3.000 nie miały żadnego znaczenia. Nasza giełda rządzi się swoimi prawami. Te wyniki można
oceniać różnie, bo jako konsument nie cieszę się, że firmy paliwowe korzystając ze wzrostu
cen ropy podwyższają swoje marże, bo to się odbije na całej gospodarce. Podobnie ze wzrostem
prowizji bankowych, czy rozpiętości w kursach K/S walut do 5 %, gdy w dobrych kantorach jest
poniżej 1 %. Nasza gospodarka nie jest samotną wyspą i spowolnienie światowe musi się tu też
zaznaczyć, więc z tym optymizmem też radzę ostrożniej. Zresztą często powtarzają to ci,
którzy gdzieś to usłyszeli, ale tak naprawdę to nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.
Giełdy rosną jak są pieniądze i chętni do zakupów coraz droższych akcji. Zapominamy jednak o
tzw. pustym pieniądzu, czyli kredytach, jak jest dobrze to nakręcaja oone hossę, jak jest
żle, to przyspieszają spadek. Do tego dochodzi ruch środków w funduszach, kapitału
zewnętrznego. Epoka taniego pieniądza, która była powodem hossy na emerging markets,
surowcach itp. odchodzi na razie w przeszłość. Następuje, a może już nastąpiło wycofywanie
zysków i przepływ kapitału w kierunkach źródeł pochodzenia i instrumentów bezpiecznych.
Można obserwować to po zachowaniu kursow walut, czy rentowności obligacji. Na całym świecie
panuje ogromna niepewność i niezdecydowanie i coraz więcej ludzi zaczyna myśleć o ochronie
swojego kapitału. Widać to nawet po opiniach wielu osób na tym forum. Oczekiwanie na
mityczną zagranicę, bo już trochę spadło, to jak czekanie na Godota. Oczywiście zawsze będą
ruchy w górę i w dół, ale nie ma atmosfery do dalszych wzrostów i kolejne szczyty chyba będą
coraz niżej. Kto potrafi może próbować łapać górki i dołki, ale jest to trudna sztuka, bo
odjazd pociągu następuje gwałtownie i bez gwizdka.
------------------------
1. Co się zmieniło od wtedy? - WARTE SKOMENTOWANIA
2. Kenobi jesteś inwestorem lub doradcą? Z jakim = ?
3. Tamten piątek czym był w skali globalnej?
4. Cholera jakiś zadługoterminowy jestem?
5. Mandarynka nadal czeka na 2700? Tak pisała, że wyżej nie wchodzi.
6. Batman chciał brać szorty.
7. Ze sztucznego 3000 jesteśmy na 3815 ... no to niezła górka ;)? … Czy to robota jak pisałeś "zmieniających kierunek"?
8. Kiedyś się trafia ... mocniej lub słabiej, a kiedyś nie ... też mocniej lub słabiej

Pozdrawiam i udanego weekendu życzę wszystkim ;))
... i smacznej pachnącej kawusi ;) ... mniami

Kenobi nie przestawaj bo fajnie się Ciebie czyta ... i równoważnia jest
... to może teraz ku dołkowi?
najcz / 2007-06-16 09:26 / Tysiącznik na forum
dobre podsumowanie,a giełda do góry.Wystarczy popatrzeć na wykres DJI od początku.
http://stooq.com/q/?s=djia&d=20070615
bebe / 2007-06-16 02:41 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
DOBRANOC...
inwestor1975 / 2007-06-16 02:38 / Tysiącznik na forum
właśnie rozmowa sie skonczyła!!
a temtu to ty nie znasz
a znasz ze szkiełka i oka
dziewczynko z zapałkami byłas tu 1 raz ???
a co tam i tak juz mnie wqur ide spac
marbo / 2007-06-16 02:45 / Tysiącznik na forum
Co sie wściekasz ?
Babcia - nie kumata z zapałkami o lampke wina za...... wypiła :)
Luzuj - piszesz sensownie!
Czyrtam ja i inni ....
Jesteś OK.!
Bez stresa Waść..... Na zaczepki nie odpowiadaj , zwłaszcza jalk na wykresie widzisz wiedźmy.....
Nie koiniecznie z Krakowa :)
marbo / 2007-06-16 01:51 / Tysiącznik na forum
No no ...
Wekend wzrostowy był że Hey....
.....No i gdzie te głoszone wszem i wobec spadki i korekty!
Wygaszanie kontraktów - miało podobno nie źle trzepać....
Ktoś Wielki prorok czy cóś.... pisał.....
13 - ewakuacja....
I co ....i lipa!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy