Forum Forum inwestycyjneFundusze

Zyski nowego i starego funduszu

Zyski nowego i starego funduszu

ela / 195.116.247.* / 2006-07-06 09:47
Czy to prawda, że nowy fundusz akcyjny, który co dopiero wchodzi na rynek przyniesie mniejsze zyski, niż istniejący już od kilku lat fundusz o tej samej strategii ? Zakładam oczywiście, że w oba wkładam tą samą kwotę. A konretnie to mam na myśli: stary fundusz ING Akcji i nowy ING Subfundusz Akcji w ING Parasol.
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-07-13 12:13 / Specjalista Money.pl
Nowy czy stary fundusz - nie ma znaczenia jak długo fundusz inwestuje.. zyski zależą przede wszystkim od strategii inwestycyjnej ..
gollum / 2006-07-06 10:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Też mam ten dylemat :D Trochę niżej już pytałem o opinię ale nikt się nie wypowiedział. Ja stawiałbym na to, że nowy fundusz będzie miał lepsze wyniki no i też w ten nowy wlazłem. Myślę, że fundusze typu umbrella zajmą miejsce tych tradycyjnych - być może ING będzie zależało żeby wykazywały lepsze wyniki. A jak będzie to się okaże. To giełda i za wiele nie przewidzisz.
analityk / 2006-07-12 20:58 / portfel / Bywalec forum
nie ma znzczenia czy fundusz jest nowy czy też stary, wszystko zależy od tego jaki to fundusz i jak ma zbudowany portfel. wynik funduszu w głównej mierzy zależy od doradcy który nim zarządza , to on decyduje jakie spółki kupić , w jakiej proporcji i od niego tylko zależy końcowy wynik.
dla przykładu: w funduszach akcyjnych pół roku wstecz powstały trzy nowe i wypracowały zysk ujemny gdzie stare mają poziom 15-18%, wybierając fundusz patrz na jego historię zysków, tendencyjność w okresach bessy i hossy
Ka-lolek / 83.23.136.* / 2006-07-14 14:46
Witaj,
Mozesz mi powiedziec gdzie moge sprawidzc kiedy byla hossa, a kiedy bessa na gieldzie?
pozdro
analityk / 2006-07-16 22:48 / portfel / Bywalec forum
w jakim celu to potrzebujesz , fundusze to nie jest cykliczne i powtarzalne koło wzrostów i spadków
analityk / 2006-07-16 22:49 / portfel / Bywalec forum
np, www.money.pl fundusze , wykresy ,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy