Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Żywiec pomylił etykiety piwa. GIS ostrzega

10
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu jednej partii piwa Żywiec Jasne Pełne 0,5 l z błędną etykietą na niektórych butelkach. Informowała ona, że piwo jest bezalkoholowe, choć w rzeczywistości zawierało alkohol.

Żywiec pomylił etykiety piwa. GIS ostrzega
Wycofano jedną partię piwa Żywiec Jasne Pełne 0,5 l z błędną etykietą (Licencjodawca, Lukasz Piecyk/REPORTER)

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu jednej partii piwa Żywiec Jasne Pełne ze względu na oznakowanie wprowadzające konsumenta w błąd.

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez producenta, że w wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę tylną (tzw. kontretykieta), która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,5 proc. obj." - podano w komunikacie.

GIS ostrzega przed błędnie oznaczonym piwem

Zaznaczono, że przednia etykieta prawidłowo informuje o tożsamości produktu.

Chodzi o produkt Żywiec Jasne Pełne, 0,5 l. Numer partii: L4165616DZ. Kody produkcyjne: od L4166616D0500 do L4166616D0545. Termin przydatności do spożycia: 14.06.2025. Producent: Grupa Żywiec Sp. z o.o., ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolejne robaki w żywności. Mieszkańcy Podlasia reagują na nowe przepisy UE

GIS podał, że producent podjął decyzję o wycofaniu wadliwego piwa z rynku oraz poinformował o sytuacji dystrybutorów, do których sprzedał wadliwy produkt i uzyskał listę punktów sprzedaży detalicznej, do których wadliwy produkt mógł trafić.

Podano, że producent przygotował informację dla konsumentów, która zostanie umieszczona w wybranych punktach sprzedaży w widocznym miejscu przy półce z piwami i umieścił informację o błędnie oznakowanym produkcie na swojej stronie internetowej. Uruchomił też infolinię dla konsumentów pod numerem 801 540 450, pod którym można dowiedzieć się jak zwrócić wadliwy produkt.

"Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z producentem oraz monitorują proces wycofywania"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
Szymon
miesiąc temu
Działalność w nieruchomościach jest dochodowa. Ja dodatkowo cenię sobie współpracę z zarządzającym nieruchomościami Polzen z Gdańska
Epine
miesiąc temu
A cena jak za bezalkoholowe, czy z akcyzą?
Green
miesiąc temu
Trzeba zadać pytanie dlaczego etykieta piwa bezalkoholowego jest takie samo jak z alkoholem? Świadome działanie do promowania alkoholu? Tym powinni się zająć i dowalić producentowi 10% przychodów kary.
Taka sytuacja
miesiąc temu
I teraz wypij takie piwo, wsiądź za kierownicę w nieświadomości, że jesteś po piwie i spowoduj lub nawet niech ktoś spowoduje, wypadek np. śmiertelny, gdzie ty przeżyjesz. Browar pójdzie do paki? Wątpię. Jak udowodnisz, że piłeś bezalkoholowe, które było alkoholowe? Kto Ci w to uwierzy?
Mio
miesiąc temu
Co w sytuacją zatrzymania przez Policję? Czy firma zapłaci za roszczenia wynikające ewidentnie z ich winy? Jeśli ktoś nieświadomie spożyje kilka takich piw z myślą że jest bezalkoholowe i Policja go skontroluje to traci prawo jazdy.