Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

119 tys. funtów za ostatni list z Titanica

0
Podziel się:

Według domu aukcyjnego Henry Aldridge and Son to zapewne rekordowa kwota, jaką zapłacono za list pochodzący ze słynnego transatlantyku.

119 tys. funtów za ostatni list z Titanica
(East News)

List napisany na pokładzie Titanica na kilka godzin przed jego zatonięciem w czasie dziewiczego rejsu w kwietniu 1912 roku został sprzedany na aukcji w Anglii za 119 tysięcy funtów. Według organizatorów to jedyny list napisany na Titanicu tego feralnego dnia.

Autorką listu była pasażerka drugiej klasy Esther Hart, która 14 kwietnia 1912 roku napisała: _ Marynarze mówią, że do tej pory rejs przebiegał wspaniale _. Skarżyła się na chorobę morską i wiatr oraz chłód. W postscriptum jej 7-letnia córka Eva przekazała adresatom pozdrowienia i ucałowania.

List napisany na papierze firmowym towarzystwa White Star Line przechował się w kieszeni płaszcza, który Benjamin Hart dał żonie i córce wsiadającym do szalupy ratunkowej. Esther i Eva znalazły się wśród ok. 700 ocalałych ze zderzenia statku z górą lodową na Atlantyku. Benjamin nie przeżył, podobnie jak ok. 1,5 tys. innych osób.

Rodzina podróżowała z Anglii do Kanady, gdzie planowała rozpocząć nowe życie.

Prowadzący sobotnią licytację w Devizes, w zachodniej Anglii, Andrew Aldridge powiedział, że odręczna notka trafiła w ręce anonimowego kupca, który wylicytował ją drogą telefoniczną.

Suma jaką zapłacono za list znacznie przewyższyła oczekiwania. Według domu aukcyjnego Henry Aldridge and Son to zapewne rekordowa kwota, jaką zapłacono za list pochodzący ze słynnego transatlantyku.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.