Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPS dla zagubionych na cmentarzu

0
Podziel się:

Easy Grave - tak nazywa się specjalny program, pozwalający odszukać na cmentarzu najkrótszą drogę do grobu, który chce się odwiedzić.

GPS dla zagubionych na cmentarzu
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Easy Grave (ang. łatwy grób) - tak nazywa się specjalny program, pozwalający odszukać na cmentarzu najkrótszą drogę do grobu, który chce się odwiedzić. Testowany obecnie _ cmentarny GPS _ opracowali naukowcy z uniwersytetu w regionie Molise na południu Włoch.

Program do komputerów osobistych zapowiadany jest jako bardzo przydatny dla wszystkich, którzy gubią się w labiryntach alejek nekropolii. Funkcjonuje on w bardzo prosty sposób; zamiast nazwy ulicy, jak w normalnej nawigacji GPS, należy wprowadzić do niego imię i nazwisko zmarłego, którego grobu się szuka. Wyświetla się mapa cmentarza, a wraz z nią informacje, w jaki sposób najszybciej dojść do poszukiwanego miejsca spoczynku.

Twórcy programu Filiano Di Maria i Giovanni Capobianco wyjaśnili, że Easy Grave opracowuje najkrótszą trasę na podstawie map satelitarnych, a także cyfrowych fotografii cmentarzy. Eksperymenty przeprowadzono na cmentarzu komunalnym w miasteczku Venafro koło Isernii w Molise. Wszystkie dane dotyczące poszczególnych grobów naniesiono na jego mapę satelitarną.

Obecnie autorzy programu pracują nad jego najnowszą wersją, czyli aplikacją na smartfony. Zapowiedź ta wywołała duże zainteresowanie włoskich mediów, spodziewających się wielkiego sukcesu aplikacji. Posługując się telefonem będzie można bez problemu dojść do każdego grobu bez konieczności wracania do bramy, by odnaleźć właściwą alejkę.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy szef może cię kontrolować GPS-em? Ukryty monitoring może być stosowany wyjątkowo, tylko wtedy, gdy nie jest możliwe osiągnięcie pożądanego celu za pomocą innych metod.
Korea Północna zakłóca sygnał GPS? Ponad 250 rejsów komunikacji lotniczej, rozpoczynających się lub kończących w Korei Południowej, doświadczyło zakłóceń sygnałów.
To wszyją twoim dzieciom. Totalna inwigilacja Chipy są już wszędzie - w telefonach, kartach płatniczych, na opakowaniach produktów. Będą też w nowych dowodach osobistych. Później do oznakowania zostanie już tylko człowiek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)