Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec współczesnego internetu

0
Podziel się:

Wkrótce radykalnie zmieni się oblicze internetu - uważają eksperci i przedsiębiorcy z tej branży.

Koniec współczesnego internetu
(TimYang.net/CC/Flickr)

Wkrótce radykalnie zmieni się oblicze internetu - uważają eksperci i przedsiębiorcy z tej branży. Przepełnienie łączy i zbyt słaba rozbudowa infrastruktury sieci może doprowadzić do podziału odbiorców internetu na lepszych i gorszych.

Profesor Krzysztof Żmijewski z Politechniki Warszawskiej wskazuje, że internet jest we współczesnym świecie coraz ważniejszy. Nie tylko wykorzystujemy go do na przeglądania stron www, ale też do oglądania filmów, a fabryki do zdalnego sterowania maszynami. To powoduje, że na całym świecie wieczorem w godzinach internetowego szczytu często łącza się zapychają.

_ To jest ogromny problem - internet się rozrasta _ - powiedział profesor. Dodał, że w Irlandii telekomunikacja i komputery zużywają ponad 10 procent energii elektrycznej, a cały przemysł - 32 procent. _ - To znaczy, że komputery zjadają jedną trzecią tego co przemysł _ - tłumaczył.

W niektórych państwach dostawcy internetu rozpoczęli różnicowanie jakości internetu dla różnych internetowych mediów. Wielkie portale internetowe zaczęły płacić dostawcom za duże internetowe kanały, dzięki którym wejście na ich strony będzie możliwe w każdych warunkach. Podniosły się głosy, że to wstęp do cenzury.

Cezary Albrecht z Polskiej Telefonii Cyfrowej przyznaje, że wkrótce konieczne będzie oferowanie odbiorcom różnych jakościowo pakietów internetu, ale o cenzurze nie może być mowy. Pokreślił jednak, że klienci, którzy zażyczą sobie usługi premium, za pewną dopłatą otrzymaliby gwarancję usług lepszej jakości i łatwiejszy dostęp do treści w internecie.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska przypomniała, że właśnie ze strony PTE w ostatnim czasie nastąpiło pierwsze tego typu w Polsce przełamanie zasady neutralności sieci. Operator ten w oferowanym przez siebie internecie zablokował wyświetlanie reklam na stronach www, przeciwko czemu protestował UKE.

Streżyńska uważa, że dostawcy internetu nie zamierzają wprowadzać cenzury treści, ale grozi nam inne niebezpieczeństwo - ukryte wykluczenie cyfrowe. Chodzi właśnie o ofertę internetu wysokiej jakości tylko za dodatkową dopłatą. _ - To naprawdę jest do ukrycia, jeśli się chce zafundować takie ukryte wykluczenie cyfrowe _ - powiedziała Streżyńska. Dodała jednak, że operatorzy internetu nie chcą działać przeciwko klientom, ale coś muszą zrobić z ruchem w sieci, który _ przelewa się i nie mieści w sieci _.

Jednak Ministerstwo Infrastruktury nie planuje specjalnych ingerencji w rynek internetu. Marcin Krasuski z resortu infrastruktury podkreśla, że prowadzone są prace nad zmianami prawa dotyczącymi internetu. Według niego jednak nie będzie możliwe dyskryminowanie klientów pod względem dostępu do internetu.

Czytaj więcej o internecie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t78569.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/internet;ma;juz;2;mld;uzytkownikow,167,0,760487.html) Internet ma już 2 mld użytkowników Pięć miliardów ludzi używa komórek - podaje Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/strona;internetowa;firmy;-;na;co;zwrocic;uwage,240,0,956912.html) Strona internetowa firmy - na co zwrócić uwagę? Ceny produktu lub usługi i zakresu działalności przedsiębiorstwa, tych informacji najczęściej poszukują Polacy na stronach internetowych firm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t38701.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rekordzisci;w;korzystaniu;z;portali;spolecznosciowych,64,0,955712.html) Pokonali Amerykanów i Rosjan i mają rekord Przeciętny mieszkaniec Izraela na korzystanie z portali społecznościowych poświęca 11,1 godzin miesięcznie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)