Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pożary w Portugalii. Straty liczą w miliardach euro

0
Podziel się:

W efekcie pożarów lasów Portugalia straciła ponad 2,2 mld euro od 2002 r. do 2012 r. Zniszczonych zostało 1,5 mln hektarów drzewostanu.

Pożary w Portugalii. Straty liczą w miliardach euro
(AP/Fotolink/East News)

Jak poinformowała Paula Sarmento z Instytutu Ochrony Przyrody i Lasów (ICNF) w Lizbonie, od 2002 r. do 2012 r. pożary zniszczyły w Portugalii mienie i tereny leśne o wartości 2,22 mld euro.

_ - W rezultacie pożarów, które spustoszyły w ostatniej dekadzie Portugalię, zniszczonych zostało 1,5 mln hektarów drzewostanu. Średnia roczna strat wynosi około 202,3 mln euro _ - oceniła Sarmento.

Choć rząd nie ujawnia wydatków na walkę z pożarami, szczególnie powszechnymi w miesiącach letnich w Portugalii, to według szacunków lizbońskiego dziennika _ I _ w tym roku władze przeznaczyły już na ten cel ponad 80 mln euro. Około 45 mln euro trafiło na gaszenie pożarów przy użyciu samolotów.

W rezultacie tegorocznych pożarów w Portugalii zginęło siedem osób, w tym pięciu strażaków. Największe spustoszenia spowodowały pożary szalejące od połowy sierpnia. Doprowadziły one do zniszczenia 100 tys. hektarów lasu, czyli trzy razy więcej niż między styczniem a lipcem br.

W całym minionym roku żywioł spowodował w Portugalii straty w wysokości 158,2 mln euro. Spłonęło wówczas 110 tys. hektarów lasu.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Portugalii bez ogródek. "Kraj tego nie wytrzyma" Pedro Passos Coelho tak skomentował werdykt Trybunału Konstytucyjnego.
Ten zamek zarabia na inne zabytki Dzięki wpływom przekraczającym 4,5 mln euro portugalska stolica ma wystarczająco dużo pieniędzy, by prowadzić prace konserwacyjne a nadwyżki przekazuje na remonty innych zabytków.
Sanepid przejął dziesiątki tysięcy litrów oliwy Zarekwirowany towar był w większości przypadków wprowadzany na rynek w sposób nielegalny lub został zafałszowany przez producenta.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)