Piłka nożna - Superpuchar dla Bayernu

0

piłka nożna - superpuchar - Chelsea Londyn - Bayern Monachium

Triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów, piłkarze Bayernu Monachium, zdobyli Superpuchar Europy, pokonując w meczu rozegranym w Pradze zespół Chelsea Londyn, zwycięzców Ligi Europy.
Zespół prowadzony przez hiszpańskiego trenera Pepa Guardiolę, pokonał ekipę portugalskiego szkoleniowca, Jose Mourinho, po rzutach karnych (5:4) - po 120 minutach gry był remis 2:2.
Londyńczycy prowadzili od 8. minuty po pięknym strzale hiszpańskiego napastnika, Fernando Torresa. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Francuz Franck Ribery - dzień wcześniej wybrany najlepszym piłkarzem Europy w poprzednim sezonie.
W regulaminowym czasie 90 minut zwycięzcy nie wyłoniono, a do dogrywki Chelsea przystąpiła w liczebnym osłabieniu - w 85. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał brazylijski pomocnik Ramires.
Dogrywka rozpoczęła się od trafienia dla Chelsea - reprezentacyjny belgijski pomocnik Eden Hazard zaskoczył bramkarza monachijczyków Manuela Neuera znakomitym strzałem zza pola karnego.
W ostatnich sekundach dogrywki Bayern uzyskał drugie trafienie - do remisu 2:2 doprowadził Hiszpan Javi Martinez.
Rzuty karne nie przyniosły rozstrzygnięcia aż do ostatniej serii strzałów - jako ostatni do piłki podszedł Romelu Lukaku, belgijski napastnik Chelsea - jego zbyt lekkie uderzenie w środek bramki obronił Manuel Neuer.