Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec przesłuchań w komisji do spraw nacisków. Wkrótce raport

0
Podziel się:

- Wstępny raport sejmowej komisji śledczej ds. nacisków ma zostać przedstawiony na posiedzeniu, które odbędzie się w czwartek w przyszłym tygodniu - poinformował w szef komisji Andrzej Czuma (PO).

Koniec przesłuchań w komisji do spraw nacisków. Wkrótce raport
(kprm.gov.pl)

- _ Wstępny raport sejmowej komisji śledczej ds. nacisków ma zostać przedstawiony na posiedzeniu, które odbędzie się w czwartek w przyszłym tygodniu _ - poinformował w szef komisji Andrzej Czuma (PO).

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji odbyła się konfrontacja między szefem CBA Pawłem Wojtunikiem a zastępcą szefa Biura za rządów PiS Maciejem Wąsikiem. Konfrontacja odbyła się bez udziału mediów na posiedzeniu zamkniętym komisji. O przeprowadzenie konfrontacji wnioskował poseł PO Krzysztof Brejza. Przeciwni byli przedstawiciele PiS.

_ - Odbyło się ostatnie przesłuchanie w komisji; konfrontacja szefa CBA z Wąsikiem. W czwartek, w przyszłym tygodniu, odbędzie się ostatnie spotkanie, na którym zaprezentujemy wstępny raport komisji _ - powiedział Czuma. Dodał, że najpierw zapoznać się z nim muszą członkowie komisji.

Komisja powstała - z inicjatywy PO - na początku 2008 roku. Komisja śledcza powołana została do zbadania sprawy zarzutu nielegalnego wywierania wpływu przez członków rządu, komendanta głównego policji, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na funkcjonariuszy policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokuratorów i osoby pełniące funkcje w organach wymiaru sprawiedliwości w celu wymuszenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków.

Komisja zajęła się m.in. sprawą akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Ministerstwie Rolnictwa i domniemaną inwigilacją niektórych polityków i dziennikarzy.

Według ustawy o sejmowej komisji śledczej po zakończeniu prac komisja sporządza sprawozdanie ze swojej działalności. Projekt stanowiska opracowuje i przedkłada komisji jej przewodniczący. Do projektu stanowiska członkowie komisji mogą zgłaszać poprawki w formie pisemnej. Sprawozdanie komisji śledczej może zawierać również zdania odrębne posłów - członków komisji.

Po przyjęciu raportu przez komisję, jest on prezentowany na posiedzeniu Sejmu. Nad sprawozdaniem tym Sejm nie przeprowadza głosowania, nie może też zgłaszać żadnych poprawek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t86586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brudzinski;tusk;tylko;szusuje;a;sikorski;cwierka,225,0,882401.html) Brudziński: Tusk tylko szusuje, a Sikorski ćwierka Joachim Brudziński: _ Od 10 kwietnia 2010 roku mówimy, że polityczną odpowiedzialność za Smoleńsk ponosi Donald Tusk. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zylicz;w;raporcie;millera;przewazaja;polskie;bledy,143,0,882575.html) "W raporcie Millera przewaga naszych błędów" Zdecydowana większość błędów w sprawie katastrofy smoleńskiej leży po stronie polskiej - powiedział członek komisji Jerzego Millera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t20330.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kalisz;przedstawi;raport;w;sejmie;w;polowie;sierpnia,89,0,880729.html) "PiS sam wyznaczył datę dla raportu" Najprawdopodobniej 18 sierpnia szef komisji śledczej do sprawy zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy Ryszard Kalisz przedstawi Sejmowi jej raport.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)