Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Nagroda dla uczniów-wolontariuszy "SuperWolo 2013"

0
Podziel się:

Klasa IVc ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie zdobyła
statuetkę "SuperWolo 2013", przyznawaną za najciekawsze działanie wolontariackie uczniów.
Czwartoklasiści pomagali młodszym, opiekowali się chłopcem z Sudanu i zrobili domki dla kotów.

Klasa IVc ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie zdobyła statuetkę "SuperWolo 2013", przyznawaną za najciekawsze działanie wolontariackie uczniów. Czwartoklasiści pomagali młodszym, opiekowali się chłopcem z Sudanu i zrobili domki dla kotów.

Nagroda została wręczona w czwartek w Ośrodku Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym "Dolina Słońca" w Radwanowicach k. Krakowa. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Statuetka SuperWolo jest nagrodą za najciekawsze działanie wolontariackie, zrealizowane w ramach projektu "Każdy jest komuś potrzebny". Głównym celem projektu, który w tym roku odbył się po raz drugi, jest promowanie wolontariatu, a także rozwijanie postaw prospołecznych wśród uczniów szkół podstawowych. W czasie tegorocznej edycji do finału dostali się uczniowie z trzech szkół podstawowych: dwóch krakowskich i jednej w Tenczynku.

Decyzją kapituły, której przewodziła Anna Dymna, tytuł "SuperWolo 2013" otrzymała klasa IVc z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie.

Jak podkreślili jurorzy, uczniowie zwycięskiej klasy, przeprowadzili wiele działań na rzecz młodszych kolegów ze swojej szkoły, objęli opieką chłopca z Sudanu, który pilnie potrzebuje pomocy, wykonali domki dla kotów, które ofiarowali Fundacji "Czarna Owca Pana Kota" zajmującej się bezdomnymi zwierzętami, zainicjowali spotkanie z rodzicami i wspólne robienie latawców.

"Uczniowie pomyśleli o działaniach na rzecz ludzi i zwierząt, które potrzebują pomocy. Wspaniałe jest to, że podjęli się również opieki nad chłopcem z Sudanu. W ten sposób pokazali, że myślą nie tylko o ludziach, którzy są blisko, ale także o tych, którzy żyją na innym kontynencie, a ich wołanie o pomoc nie zawsze jest słyszane" - oceniła Anna Dymna.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Zostało ono zrealizowane przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego. (PAP)

rgr/ bos/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)