Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kodeks pracy do zmiany? Pracodawcy mają postulat

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy oczekują zwiększenia elastyczności czasu pracy. Ma to ułatwić firmom, zwłaszcza małym i średnim, prowadzenie działalności oraz tworzenie miejsc pracy.

Kodeks pracy do zmiany? Pracodawcy mają postulat
(industrieblick - Fotolia.com)

Przedsiębiorcy oczekują zwiększenia elastyczności czasu pracy. Jak zaznaczył Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, ułatwiłoby to firmom, zwłaszcza małym i średnim, prowadzenie działalności oraz tworzenie miejsc pracy.

_ - Przedsiębiorcy zdobywają zamówienia z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc, nie są więc w stanie zapewnić pracownikom stałego zatrudnienia i nie mogą organizować pracy codziennie w wymiarze ośmiu godzin. Jeżeli chcemy, by chętniej zatrudniali, to musimy mieć możliwość na przykład w pewnych tygodniach na 48 godzin, a w innych na 30 godzin. To w pewnym stopniu dezorganizuje życie rodzinne, ale jest konieczne byśmy sobie poradzili z zagraniczną konkurencją _ - tłumaczy Jeremi Mordasewicz.

POSŁUCHAJ JEREMIEGO MORDASEWICZA:

Nasz kodeks pracy jest już wystarczająco elastyczny - twierdzi wiceprzewodniczący OPZZ Franciszek Bobrowski.

_ - Pracodawcy się nie zmieniają. Chcieliby mieć kodeks tak rozciągliwy, jak guma od pewnej części bielizny. Tak się nie da - _wyjaśnia Bobrowski.

POSŁUCHAJ FRANCISZKA BOBROWSKIEGO:

Sprawa uelastyczniania czasu pracy zajęła dużo miejsca podczas dzisiejszej debaty gospodarczej zorganizowanej w Sejmie przez Prawo i Sprawiedliwość oraz NSZZ _ Solidarność _ z udziałem pracodawców, związkowców i ekspertów.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister ma pomysł, jak ułatwić zatrudnianie Resort pracy proponuje wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy z 6 do 12 miesięcy oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy.
Te zmiany dotkną wszystkich pracowników Projekty przewidują wprowadzenie wydłużenie okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy. Projekt przewiduje też zmianę definicji doby pracowniczej.
Koncern będzie zwalniał. 211 osób bez pracy Firma tłumaczy konieczność redukcji utrzymującą się od dłuższego czasu trudną sytuacją rynkową.
prawo pracy
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)