Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Umowy śmieciowe znikną? Tego chce rząd

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk jest za uelastycznieniem prawa pracy, ale również za eliminowaniem najbardziej szkodliwych form tzw. umów śmieciowych.

Umowy śmieciowe znikną? Tego chce rząd
(Kadmy/Dreamstime)

Premier Donald Tusk opowiedział się za uelastycznieniem prawa pracy, ale również za eliminowaniem najbardziej szkodliwych form tzw. umów śmieciowych. Zapowiedział, że poruszy te kwestie w swoim wystąpieniu w Sejmie planowanym na przełom września i października.

Tusk przyznał, że czeka nas bardzo poważna dyskusja w parlamencie na temat m.in. uelastycznienia prawa pracy. Temat ten ma poruszyć podczas wystąpienia w Sejmie, w którym przedstawi plany rządu na kolejne miesiące. Wystąpienie to - powiedział premier - będzie miało miejsce jeszcze we wrześniu lub na początku października.

_ - Szczególnie ważne jest dla mnie, aby działania na rzecz uelastycznienia prawa pracy, które służyłyby tworzeniu nowych miejsc pracy, szły równocześnie w stronę eliminacji najbardziej brutalnych form tzw. umów śmieciowych. A więc chcielibyśmy, aby ludzie w Polsce z jednej strony byli zatrudniani elastycznie, ale równocześnie, jeśli ktoś jest zatrudniony, to niech ma gwarancje wynikające z faktu płacenia składki emerytalnej i zdrowotnej _ - podkreślił Tusk.

_ - Będę proponował rozmowę w tych dwóch kierunkach: uelastycznić, a jednocześnie doprecyzować, żeby wyeliminować te najbardziej szkodliwe z naszego punktu widzenia formy śmieciówek _ - dodał premier.

Jak podkreślił, również prezydent zwraca uwagę na potrzebę uelastycznienia prawa pracy. Premier przyznał jednocześnie, że pieniądze wydawane na walkę z bezrobociem w bardzo dużym stopniu są konsumowane przez zasiłki dla osób bezrobotnych. - _ To jest, niestety, być może główna aktywność państwa w wykorzystywaniu tych środków _ - dodał premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Aktywizacja bezrobotnych jest bez sensu? Zdaniem senatora istnieją jednak sposoby na finansowanie skutecznej walki z bezrobociem.
Gorzej na rynku pracy. Będą zwolnienia Nastroje wśród pracodawców stopniowo się pogarszają. Można się spodziewać, że niebawem przełożą się na decyzje dotyczące zatrudnienia w firmach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)