Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znikające dokumenty? Zadbaj o archiwum

0
Podziel się:

Kilka, maksymalnie dziesięć lat - tyle wynosi trwałość większości nośników, na których przechowujemy dokumenty. Elektroniczne archiwum wymaga nieustannej opieki i kontroli.

Znikające dokumenty? Zadbaj o archiwum
(alphaspirit/iStockphoto)

Dyski twarde nie są odporne na wstrząsy i uderzenia, przeszkadza im też wilgoć i wysoka temperatura. Popularne w ostatnich lata pamięci flash służą przez około 10 tysięcy cykli zapisywania i kasowania informacji.

Rajmund Kożuszek z Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej zwraca uwagę na zabezpieczenie danych. - _ Najcenniejsze dokumenty należy przechowywać przynajmniej na kilku nośnikach, na przykład na płytach, dysku w komputerze i dysku zewnętrznym _ - tłumaczy.

Część z nas przechowuje wszystko na dyskach, ale starsze archiwa często znajdują się na płytach. To właśnie one są najbardziej zagrożone.

- _ Wraz z wymianą komputera, nowy czytnik płyt może nie obsłużyć starszych nośników _ - zaznacza specjalista. Słaba jakość płyt cd i dvd wynika z wojny cenowej pomiędzy producentami tych nośników i przekłada się na długość przechowywania danych.

Zdaniem eksperta przyszłością przechowywania danych wydają się być zewnętrzne serwery. Ale i one nie są pozbawione wad. - _ Nie wiadomo, czy dostęp do naszych dokumentów jest dostatecznie chroniony, a w przypadku ich utraty ciężko wyciągnąć konsekwencje wobec właścicieli serwera _ - podkreśla.

Z ubiegłorocznej analizy firmy Symantec wynika, że na świecie przechowuje się około 2,2 bilionów gigabajtów danych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzrasta liczba upadłości firm. Dlaczego? Od początku tego roku sądy wydały postanowienia o upadłości 455 polskich przedsiębiorstw. To o 7 procent więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
To może przynieść 160 mld euro rocznie W Europie, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, to rozwiązanie jeszcze się nie upowszechniło. A ma wiele zalet.
Padł rekord w polskim internecie Jak twierdzą specjaliści, ten wynik to wcale nie jest powód do dumy. Dlaczego?
wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)