Forum

Komentarze użytkownika "25filip"

Komentarze użytkownika: 25filip

organizacja koncertu charytatywnego

25filip / 2013-06-12 09:58
Prawo autorskie interesuje się tylko tymi przedsięwzięciami charytatywnymi, które związane są z wykorzystywaniem twórczości. Przeważnie są to różne imprezy estradowe, rozrywkowe, koncerty. Tzw. impreza charytatywna ma wiele swoich odmian. Są takie, przy organizacji których wszyscy pracują za darmo - sala koncertowa udostępniona jest gratis, obsługa nie otrzymuje zapłaty, artyści wykonawcy nie żądają wynagrodzenia. Wszystkie wpływy uzyskane ze sprzedaży biletów płyną na wskazany w imprezie cel. Są też i takie, przy których wszyscy biorą co im się należy i tylko to co pozostaje trafia na charytatywne konto. Oczywiście zorganizowanie imprezy charytatywnej wymaga spełnienia wszelkich prawnych wymogów, jak przy każdej imprezie estradowej. Organizator musi spełnić obowiązki płynące m.in. z ustawy o imprezach masowych, sanitarne, ppoż., ustaw podatkowych i także ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, gdyż przeważnie cudza twórczość składa się na repertuar imprezy charytatywnej. Wiec trzeba coś takiego zgłosić.

wypadek podczas pracy

25filip / 2013-06-12 09:27
Najlepiej skorzystać z kancelarii prawnej zajmującej się odszkodowaniami w przypadku wystąpienia problemu z wyplata odszkodowania przez pracodawce.

Tryb ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy jest uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z 28 lipca 1998 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz sposobu ich dokumentowania, a także zakresu informacji zamieszczonych w rejestrze wypadków przy pracy.
Na podstawie przepisów tego rozporządzenia pracodawca ma obowiązek zabezpieczenia dowodów rzeczowych zaistniałego wypadku aż do czasu ustalenia jego okoliczności i przyczyn. Pracodawca ma zabezpieczyć miejsce wypadku w sposób wykluczający:

dopuszczenie do miejsca wypadku osób niepowołanych,
uruchamianie bez koniecznej potrzeby maszyn i innych urządzeń technicznych, które w związku z wypadkiem zostały wstrzymane,
dokonywanie zmiany położenia maszyn i innych urządzeń technicznych, jak również zmiany położenia innych przedmiotów, które spowodowały wypadek lub pozwalają odtworzyć jego okoliczności.

Ponadto, na pracodawcy ciąży obowiązek niezwłocznego zawiadomienia właściwego okręgowego inspektora pracy i prokuratora o śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym wypadku przy pracy oraz o każdym innym wypadku, który wywołał wymienione skutki, mającym związek z pracą, jeżeli może być uznany za wypadek przy pracy.

duneHD

25filip / 2013-06-11 09:05
Powiem tak... faktycznie jest to ogromny kombajn multimedialny! za tak rozbudowany sprzet trzeba zaplacic dosc sporo ale za taka jakosc wykonania, obsluge formatu 3D oraz łacznosci wifi trzeba zaplacic

jak wybrać dobre biuro podróży

25filip / 2013-05-27 11:16
Zamierzam we wrześniu wybrać sie z moja zona na wymarzone wakacje. Beda to nasze pierwsze wakacje które chcemy spędzić przy pomocy biura podroży. Interesuje nas Tunezja albo Egipt. Czym kierować sie podczas wyboru biura podroży? Ostatnio tyle się sluszalo o upadkach biur podroży ze nie wiem jak się zabezpieczyć żeby mieć pewne a nie zepsute wakacje.

dowód rejestracyjny a zmiana tablic

25filip / 2013-05-20 10:19
Posiadam w samochodzie jeszcze stare tablice tzw. czarne. W tym roku bede musiał wymienic dowod rejestracyjny ze wzgledu na brak miejsca na pieczatki przegladu. Czy w takiej sytuacji musze wyrobic nowe tablice czy nie? Pozdrawiam

Rewolucja w Ryanair?

25filip / 2013-05-15 10:44
W przeciagu 5 lat Ryanair planuje otworzyc trase długodystansowa i przeowzic pasazerów do Ameryki! Co lepsze, ceny maja sie zaczynac od 10Euro bądz 10 funtów!!! to bylo by precedensowe rozegranie z ich storny jakby wprowadzili takie opłaty ;) trzeba trzymac kciuki :)

nowy podatek rolny

25filip / 2013-05-10 08:14
Czy od roku 2014 ma byc wprowadzony nowy podatek rolny? czy to nic nie jest pewnego?? Pytam bo obilo mi sie o uszy jakos ostatnio i nie wiem czego sie spodziewac bo mam troche roli na uprawie

carmageddon android

25filip / 2013-05-08 12:38
wooooo moje dziecinstwo :D pamietam te godziny wygrane na rozjedzaniu krow na pastwisku i przechodni zeby ttylko dostac extra czas..... to byly czasy i ta grywalnosc! fajnei ze wreszcie bedzie dostepna na androida :)

student a karta mieszkanca

25filip / 2013-05-06 09:58
Czy jako student mieszkający z innymi studentami w kamienicy w Krakowie mam możliwość w jakikolwiek sposób starać sie o kartę mieszkańca pozwalająca mi na korzystanie z parkingu przy mojej kamienicy po opłaceniu miesięcznego abonamentu?

złozenie PIT a brak pieniedzy na zaplate

25filip / 2013-04-30 14:08
wydaje mi sie ze mozna wnioskowac do urzedu skarbowego o przesuniecei terminu zaplaty niedoplaty podatkowej. ale najprosciej i najpewniej jest skontaktowac sie ze swoim odzdzialem urzedu skarbowego i zapytac jaka jest procedura i co trzeba przygotowac/zlozyc

ostatnia okazja na zdobycie biletów na koncert Beyonce

25filip / 2013-04-29 10:48
wykorzystywanie reklamy tutaj nie jest dobrym pomyslem :) ta kczy inaczej warto bylo kupic legalnei bilet a nei liczcyc teraz na szczescie ze ze moze sie uda wygrac bilet i dostac sie na koncert :) troche pozno na to :)

Służba zdrowia w Polsce. Lekarze chcą wyjaśnień w sprawie paragonów fiskalnych

25filip / 2013-04-29 08:40
lekarze chca jakis wyjasnien? a po co im wyjasnienia? czy oni nie sa sami w stanie uderzyc sie w piers i przestac brac na lewo pieniadze za spotkania i za leczenie oraz za zalatwianie pieczatek podpisow itp??

odejscie z pracy bez wypowiedzenia

25filip / 2013-04-25 09:11
czy mozna odejsc z pracy bez otrzymania wypowiedzenia? Mam taka sytuacje ze coraz gorzej mi polaczyc prace ktore mam i musze z jednej zrezygonowac, chcialbym odejsc jak najszybciej ale posiadam okres wypowiedzenia, da sie to jakos ominac prawnie?

wymiana pieniedzy online?

25filip / 2013-04-24 08:36
ja korzystalem, to jest dobry sposob zeby zaoszczedzic duzo pieniedzy pod warunkiem ze wymieniasz duza ilosc gotowki, inaczej niema sensu sie bawic bo sa to groszowe sprawy zwiazane z ta wymiana

Motywem zamachów w Bostonie najprawdopodobniej była religia

25filip / 2013-04-23 09:58
no niestety, jesli nie wiadomo co bylo powodem ataku to zawsze dobrym powodem jest religia, bo to jak sie powie to tak juz jest i niema tłumaczenia, po prostu :) Szkoda ze pewnie nigdy nie dowiemy sie powodów tych ataków ;/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy