Forum

Komentarze użytkownika "abecadlo"

Komentarze użytkownika: abecadlo

drukarka hp

abecadlo / 2013-10-28 10:33
bardzo zaluje ze nie znalem tego modelu drukarki jakeis 2 miesiace temu bo czytajac i ogaldajac ta wideorecenzje jestem zafascynowany mozliwosciami tego sprzetu a dzieki technologi wifi jest ona naprade rewelacyjna

Sławomir Nowak kłamie!

abecadlo / 2013-06-27 09:52
Nowak jak przedszkolak wymienia sie z kolegami na zegarki. No glupsze wytlumaczenie trudno wymyslec. Jak by byl facetem z zasadami, na powaznym stanowisku i w powaznym rzadzie to w takie zabawy by sie nie bawil bo by wiedzial, ze po pierwsze to nie wypada, po drugie moze budzic podejzenia i po trzecie stawia instytucje, ktora reprezentuje, w zlym swietle. A, ze Nowak jest zwyklym petakiem bez zasad pracujacym i obracajacym sie w nie lepszym otoczeniu PO to mu jest wszystko jedno.
Jak by byl odpowiedzialna osoba z zasadami to by wiedzial co wydada a co nie, szczegolnie gdy jest na tak eksponowanym stanowisku. By wiedzial, ze przdewszystkim trzeba sobie odpowiedziec czy moje dzialenie moze wplynac na opinie, ze czerpie z tego nieuzasadnione korzysci. Jesli tak to zachodzi konflikt interesu i nalezy tego uniknac. W mojej pracy w przedsiebiorstwie panstwowym za granica jak mi klient chce zafundowac chocby kawe to raczej nie przyjmuje by nie stwarzac najmniejszych pozorow i oczekiwan. mamy kod postepowania , ktory to w detalach wjasnia i nakazuje linie postepowania.

cytowanie pracy licencjackiej w magisterskiej

abecadlo / 2013-06-14 12:31
Na cytowanie innych autorów pozwala wprost art. 29 prawa autorskiego. Zgodnie z nim wolno bez zgody autora przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości. Musi to jednak być zawsze uzasadnione wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości, a także celami dydaktycznymi lub naukowymi.

Każdy cytowany utwór lub jego fragment trzeba odpowiednio oznaczyć. Zgodnie z prawem autorskim można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Wykorzystane treści muszą wyraźnie się odznaczać, tak by po ich przeczytaniu było wiadomo, który fragment został zaczerpnięty z innego źródła. Można to zrobić na różne sposoby, np. oznaczyć cudzysłowem lub przypisem.

Wiec w moim odczuciu możesz cytować siebie i zaznaczyć to jako swój cytat :)

mały podatnik

abecadlo / 2013-06-10 13:11
Mały podatnik - czyli podatnik spełniający warunek co do niewielkiego stosunkowo obrotu rocznego – ma dodatkowe uprawnienia. Może skorzystać z kasowej metody rozliczenia VAT. Polega ona w zasadzie na odprowadzaniu VAT po uzyskaniu zapłaty od kontrahenta, oraz na odliczaniu VAT od zakupów po dokonaniu faktycznej za nie zapłaty.

Ustawa z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004r., Nr 54, poz. 535, z późn. zm.):
„Art.2 Ilekroć w dalszym przepisach jest mowa o:

25) małym podatniku – rozumie się przez to podatnika podatku od towarów i usług:

a) u którego wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro,

b) prowadzącego przedsiębiorstwo maklerskie, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi, będącego agentem, zleceniobiorcą lub inną osobą świadczącą usługi o podobnym charakterze, z wyjątkiem komisu – jeżeli kwota prowizji lub innych postaci wynagrodzenia za wykonane usługi (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 45 000 euro

– przy czym przeliczenia kwot wyrażonych w euro dokonuje się według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1000 zł;

katalizator sprzedaż

abecadlo / 2013-06-06 11:01
o ile sama sprzedaz katalizatora na skup jest zdecydowanie legalna tak poruszanie sie samochodem bez katalizatora nie jest juz tak bardzo legalne, wszystko tyczy sie informacji dotyczącej tego ze nowe samochody powinny mieć katalizator w celu ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami wydobywającymi sie z ukladu wydechowego. pod wzgeldem prawa, poruszanie sie takim samochodem z wymontowanym katalizatorem jest nie legalne i moze sie skonczyc konfiskata dowodu rejestracyjnego oraz wysokim mandatem dla kierujacego/badz dla wlasciciela samochodu. w skrajnych przypadkach moze zsotac samochod odholowany na parking policyjny

SPAM email- konsekwencje

abecadlo / 2013-05-27 10:16
Witam, chciałbym rozreklamować swoje usługi jakimi sie zajmuje (fotografia). Chciałbym rozesłać swoja oferte po rożnych instytucjach takich jak hotele, restauracje, bary, knajpy. Czy w legalny sposob moge to zrobic na zasadzie ze tworze oferte i wysyłam ja mailem na adres ze strony danego hotelu np.? Czy wczesniej musze zapytac o mozliwosc przeslania oferty ?

pożyczka na założenie firmy

abecadlo / 2013-05-20 09:31
Czy mozna sie jeszcze starac na dofinansowanie do zakladanej przeze mnie firmy? Slyszalem ze ta pula pieniedzy jest ograniczona i w polowie roku najczesciej niema juz pieniedzy. Czy to prawda?

brak zwrotu podatku

abecadlo / 2013-05-17 10:46
kurcze mineło juz ponad 2miesiace czasu od kiedy złożylem zeznanie podatkowe i dalej nie dostałem żadnych pieniędzy. Czy to normlane takie opoznienia w wypłata należnego mi podatku?

bezpłatna opieka

abecadlo / 2013-05-16 09:11
Czy w polsce pszysluguje jakas bezplatna opieka nad osobami starszymi? Chodzi mi o jakies domy pomocy dla osob starszych badz schorowanych?

darowizna samochodu w rodzinie

abecadlo / 2013-04-23 09:06
witam, posiadam samochod ktory chciałbym w połowie ofiarowac swojemu synowi, uczynie go tym sposobem wspolwlascicielem tego pojazdu. Czy przekazujac mu polowe tego samochodu (samochod wartosci okolo 10 tys) bede musiał oplacic jakis podatek ? Czy do takiej darowizny potrzebne sa jakies umowy badz dokumenty?

Brakuje 13 mld złotych. Rząd obetnie pieniądze na drogi, w nas uderzy mandatami

abecadlo / 2013-04-17 09:30
dlaczego obcina pieniadze przeznaczone na drogi? Dla czego nie moze zaczac obcinac pieniedzy ze swoich premi, diet, nagrod ? Wydaje mi sie ze jakby zaczeli od siebie to zmieniac to napewno bylo by lepiej w polsce i wiecej kasy dla wszystkich ;/ i na wszystkie wydatki

Alarmują, że kolejny kraj idzie w ślady Cypru

abecadlo / 2013-04-04 13:58
ej a o nas nic nei mowia?? przeciez my juz chyba osiagnelismy calkowite dno i nizej sie nie da, rzad nas okrada, oklamuje, zabiera pieniadze, wsadza wielkie podatki a my im klaskamy w podziece za to...

kryzys i kolejne zwolnienia

abecadlo / 2013-04-03 09:07
Jak podaja media tylko w lutym codziennie w polsce prace tracilo srednio az 2050 polakow.... A nadochodza kolejne zwolnienia, branza budowlana, sprzedawcy i robotnicy musza niestety drzec w niepewnosci o swoj los ;/ tak zle w polsce dawno nie bylo ;/

zmiany na stacjach paliw

abecadlo / 2013-03-26 08:34
resosrt transportu zmienia przepisy prawa obowiązujące w Polsce. Zmiany moim zdaniem na lepsze, pracownicy stacji nie będą juz musieli przechodzić szkoleń by obsługiwać dystrybutory gazu LPG. Zmiana na plus ponieważ kierowcy będą mogli sami tankować gaz a co za tym idzie zaoszczędzą czas jak i pieniądze.

jak napisać Cv, które się wyróżni

abecadlo / 2013-03-20 11:22
jak konczysz studia to powienies juz od dawan umiec napisac podsawowe cv. skorzystaj z kreatorow cv dostepnych na internecie, taki program przeprowadzi cie krok po kroku przez procedury tworzenia profesjonalnego curriculum vitae
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy