Forum

Komentarze użytkownika "ankas"

Komentarze użytkownika: ankas

wyngrodzenie biegłego

ankas / 2008-09-25 14:17
Prosze o podpowiedż jak rozliczyć wynagrodzenie biegłego. Organ podatkowy powołał biegłego rewidenta celem zbadania ksiąg rachunkowych podatnika. Ustalono wynagrodzenie bruttow kwocie 3.500,00. Wiem, że należy odliczyć koszty uzyskania przychodu i potrącić kwotę podatku (19%?). Problem polega na tym, że biegły w tej kwocie 3.500,00 uwzględnił podatek VAT. Czy koszty uzysk.przych. i podatek dochodowy należy liczyć od kwoty 3.500,00 czy też od tej kwoty pomniejszonej o podatek VAT? Dzięki za możliwie szybką odpowiedź.

co po upływie gwarancji

ankas / 2008-04-29 12:12
Witam, mam taki problem: Zakupiłam drzwi stalowe z wymiennymi panelami "renomowanej" firmy. Cztery miesiące po upływie gwarancji panel zaczął się odklejać. Producent oczywiście reklamacji nie uznał, minął okres gwarancji. Ponieważ jednak "dba o własny wizerunek" zaproponował mi kupno panela po "preferencyjnej" cenie. Czy jest jakiś sposób, żeby wyegzekfować od producenta bezpłatną wymianę panela? Jest to przeceiż wada produktu, a drzw to nie jest rzecz, którą wymienia się co 2 lata. Może ktoś wie co można w tej sprawie zrobić? Pozdrawiam

Najnowsze wpisy