Forum

Komentarze użytkownika "ansuz"

Komentarze użytkownika: ansuz

Re: Wiadomość Money.pl

ansuz / 2010-12-04 18:01
Protestuję przeciw odebraniu możliwości odliczenia VAT od
paliwa.
ansuz / 2010-02-16 17:04
dziękuję

rodzaj prowadzonej dok. rachunkowej

ansuz / 2010-02-16 09:24
Witam
Zakładam firmę i będe chciał rozliczać się poprzez podatek liniowy. Jaki rodzaj dokumentacji rachunkowej wybrać na wniosku o wpis do ewidencju DG ?
Do wyboru mam:
Księgi rachunkowe
Podatkowa księga przychodów i rozchodów
Inne ewidencje
Nie jest prowadzona
ansuz / 2009-03-22 19:27
Trudno powiedzieć, po ostatnich stratach RBS i innych banków w UK 500 mln wydaje sie być drobną sumką. Wszędzie drukuje się pieniądze , wszyscy przyzwyczaili się do kolosalnych sum liczonych setkami miliardów i marne 0,5 mld-a nie robi już wrażenia. Ja powiedział bym tak, kurs banku spadnie o kilkanaście procent a później zacznie rosnąć i skończy dzień w okolicach 20 pensów za akcję. Funt powinien jednak troche spaść, daje mu ok 1,5 -2 % w dół w stosunku do dolara i euro.
ansuz / 2007-12-19 12:56
Nie rozumiem. Chodzi o to, że jak zapłacę podatek w polsce to dołożę do tego całego interesu. zarabiam całkiem sporo ponad średnią krajowa UK, i już tu są problemy, co dopiero w polsce. Nie da się zapłacić tylko podatku z giełdy?

Jakie rozliczenia z dochodów na giełdzie jeśli mieszkam i pracuję w UK ?

ansuz / 2007-12-18 07:45
Mieszkam i pracuję w Londynie. Myślałem o zainwestowaniu na polskiej giełdzie, jednak martwi mnie kwestia podatku. Rozliczam się co roku w UK, więc jeśli zainwestuję i osiągnę zysk to czy automatycznie muszę się rozliczyć w Polsce z zarobków angielskich + podatek od zysku z giełdy czy z samego podatku z giełdy?
Proszę o wyjaśnienie, jeśli można jakieś proste, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.

Najnowsze wpisy