Forum

Komentarze użytkownika "bobi865"

Komentarze użytkownika: bobi865

Re: Spadek i konsekwencje prawne jego przyjęcia lub odrzucenia

bobi865 / 2011-07-04 23:29
Witam ja mam takie problem. Założyliśmy ostatnio sprawę spadkową po dwóch pradziadkach. Przy czym Prababcia była 2 żoną pradziadka i sąd któregoś tam artykułu przysądził że połowa domu należy się gminie w której mieszkała swoje ostatnie dni Prababcia. Wyrok zapadł a gmina napisała pismo że nie jest zainteresowana tym spadkiem i się go zrzeka. To jeśli się zrzekła to na kogo ta połowa domu przechodzi. Dodam że drugą połowę odziedziczyli normalnie 3 synowie po ojcu a matka była dla nich drugą matka. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz

Re: Spadek i konsekwencje prawne jego przyjęcia lub odrzucenia

bobi865 / 2011-07-05 00:19
Jeszcze jedno nie miała swoich dzieci rodzeństwa itp.

Re: Podatkowa pułapka przy sprzedaży mieszkania

bobi865 / 2011-07-04 12:23
Witam.Ja mam taką sytuacje. Mamy zamiar sprzedać domek w którym mieszkał mój wujek ale ze względu na wiek mieszka teraz z nami. Założyliśmy sprawę spadkową ponieważ było to zaniedbane i w księgach wieczystych widnieli jeszcze pradziadkowie. Po sprawie sądowej dom przechodzi na 2 wujków i mojego dziadka. Chciałem się spytać czy da się jakoś ominąć podatek od wzbogacenia ze sprzedaży tej nieruchmości i czy ja będę musiał płacić jakiś podatek jak mi będzie chciał dziadek i wujek przekazać swoje pieniądze na zakup mieszkania dla mnie. Pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedz

Re: Podatkowa pułapka przy sprzedaży mieszkania

bobi865 / 2011-07-04 13:41
Dziękuje za tak szybką odpowiedz. Data śmierci drugiego z pradziadków to 2001r. Tak wiec powinno być dobrze. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Re: Podatkowa pułapka przy sprzedaży mieszkania

bobi865 / 2011-07-04 14:02
Jaką wartość podatku musiałbym zapłacić od darowizny w wysokości 30000zł?

Najnowsze wpisy