Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

LUBAWA

caabi / 2007-10-01 12:48 / Tysiącznik na forum
to tak do poczytania aby nie zapominać iż pomimo ciągle niskiej ceny akcji mamy w portfelu "dobrą" spółkę.

http://www.redakcjawojskowa.pl/gazeta/index.php?option=com_content&task=view&id=8178&Itemid=46

Re: Fundamenty, czy psychologia?

caabi / 2007-10-01 12:53 / Tysiącznik na forum
JEN :)

szkoda tylko ze nawet to nam nie pomaga (wigowi znaczy się)

Re: Fundamenty, czy psychologia?

caabi / 2007-10-01 14:07 / Tysiącznik na forum
ja narazie nic nie robię..... zbieram kasę na uśrednianie ale za dłuższy czas.... bo ja coś czuję że to początek bessy. (ostatnia faza hossy latają śmieci to juz mamy za sobą prawie tylko hawe sie wylamalo) cesarz to juz nie cesarz :(( mastars lezy reszta gniotów też.... a dobre spolki codziennie -1%.
problem w USA tak jak wielu mówi dopiero się zaczyna..... będzie gorzej tak sobie myślę....
caabi / 2007-10-01 14:20 / Tysiącznik na forum
no niekonicznie bo jesli bessa to przy założeniu ze kupiona lubawa za 2 zł spadnie na 0.50 gr. to usrednienie i cena wyjsciowa około 1 zł. (bessa trwa srednio 1-2 lata, przy założeniu że ta moze być dluzsza bo hossa tez była dłuższa to nawet niech będą 3 lata.) to czy to jest tak długo jeśli i tak moje inwestycje przykładowo w lubawe planuje na 5 lat ?? dla mnie nie a odpocząć od gieldy to tez bezcenne (oczywiscie czasowo)
caabi / 2007-10-01 14:54 / Tysiącznik na forum
dokładnie.... lepiej poczekać aż wszystko będzie tak tanie jak netia teraz.... to jest ta spółka która ma wycenę rynkową poniżej wyceny rynkowej co nie powinno miec miejsca...... i jak widac siedza w niej 4 fundusze ktore zdaja sobie z tego sprawe (nawet jak by zbankrutowala spolka to majatek pokrywa wycene kazdej akcji )
caabi / 2007-10-01 15:02 / Tysiącznik na forum
lubawa :))))
caabi / 2007-10-01 15:03 / Tysiącznik na forum
zobaczymy ile masz tej wolnej kasy :)
caabi / 2007-10-01 15:06 / Tysiącznik na forum
no mozna wejsc kontrolnie choc z rekomendacjami trzeba uważać :))))

ps. wolałem jednak echo pod split...... :)
caabi / 2007-10-01 15:07 / Tysiącznik na forum
opisałem niżej...
caabi / 2007-10-01 15:13 / Tysiącznik na forum
ruszy ruszy.... tylko nie wiadomo kiedy

JEDNI KTÓRZY SIĘ OKREŚLILI !!!

caabi / 2007-10-01 15:23 / Tysiącznik na forum
PO chce 15 proc. stawki PIT, CIT docelowo 10 proc. - Chlebowski

1.10.Warszawa (PAP) - Platforma Obywatelska chce obniżenia stawki PIT do 15 proc., a stawki CIT w ciągu dwóch-trzech lat do 10 proc. - poinformował Zbigniew Chlebowski, jeden z liderów PO.

"Nie odstąpiliśmy od naszych postulatów. Na pewno chcemy wprowadzenia 15 proc. stawki PIT z kwotą wolną od podatku, obniżenia stawki CIT w dwóch krokach, najpierw do 15 proc. w pierwszym roku, docelowo, w drugim - trzecim roku, do 10 proc." - powiedział Chlebowski na spotkaniu w Business Center Club.

Chlebowski powiedział także, że w ciągu trzech lat PO chce obniżyć podstawową stawkę VAT, uporządkować kwestie kosztów uzyskania przychodów, a w kwestii prywatyzacji - zlikwidować Ministerstwo Skarbu Państwa.

"Według analiz PO kilkanaście przedsiębiorstw powinno zostać niesprywatyzowanych. To co trzeba zrobić natychmiast, to przeprowadzić prywatyzację przedsiębiorstw, gdzie Skarb Państwa jest udziałowcem mniejszościowym" - powiedział Chlebowski.

Powtórzył, że PO chce by Polska weszła do ERM2 w 2009 roku, a wspólną walutę przyjęła w 2012 roku.

PS. Wydaję mi się że w skali makro takie posunięcia są konieczne (zobaczcie na stawki w słowacji czechach, węgrzech i innych krajach osciennych) tak wszedzie liniówki i nizsze stawki ostatni deficyt który tak zaskoczym wynika z tego że zagraniczni juz nie zawsze wybierają polskę, a dane i tak są niewiarygodne jeszcze bo plynie strumien kasy z unii wiec na papierze wyglada to tak jak bysmy od inwestorów zagranicznych nie mogli sie odpedzic
caabi / 2007-10-01 15:27 / Tysiącznik na forum
ja na poczatku cala kasa 100% w KGHM chyba za 95 a wyszedlem po 122 zł to było coś :)))) ale więcej bez takich bo jak spadalo to się naprawdę bałem :)))))
caabi / 2007-10-01 15:32 / Tysiącznik na forum
ja bym chciał płacić niższe podatki dlatego zagłosuje na nich a jak się nie wywiążą to wtedy będę się zastanawiał bądź krytykował.

podoba mi sie to że PO patrzy nie tylko na nasze podwórko, przykład irlandii jest poprostu idealny, tam obnizyli podatki i rozbujali kraj, ktory nie tak jak u nas rozwija sie dzieki popytowi i konsumpcji wewnetrznej w 90%, tam rozpoczela sie istna transformacja.... jest wiele linków w sieci opisujacych to zjawisko jak nikt nie wierzył ze obnizenie podatków cos da po za zrujnowaniem budzetu..... patrzac na to z perspektywy czasu ..... tam rząd się nie kłucił oni się nie nawidzili ale postanowili ze będą głosować za ustawami zmieniajacymi kraj i to zrobili..... u nas to tez jest mozliwe... ale bez kaczynskiego on nigdy taki nie będzie za krótki jest
caabi / 2007-10-01 15:34 / Tysiącznik na forum
no tak ale jak wtedy spadala miedz to było ciezko :))))

ps. ale niewatpliwie masz racje.... można to opisać tak

NIE MA CO PORÓWNYWAĆ GÓWNA DO TWAROGU :)))
caabi / 2007-10-01 15:37 / Tysiącznik na forum
a może sobie to szybko rybko przelicz zanim piszesz takie rzeczy :))))

Najnowsze wpisy