Forum

Komentarze użytkownika "czorny2503"

Komentarze użytkownika: czorny2503

Praca na umowę zlecenie i brak składek z powodu nauki.

czorny2503 / 2019-09-13 07:26
Staram się o rentę z tyt częściowej niezdolności do pracy.

W 2013 roku pracowałem na umowę zlecenie. Zleceniodawca nie odprowadzał składek ZUS, ponieważ się uczyłem i co roku przekazywałem ksero legitymacji szkolnej. Czy jest to jakiś argument do zus, że składek nie było odprowadzanych ponieważ się uczyłem? Czy jednak to ja jestem poszkodowany bo mogłem wtedy pracować na umowę o pracę.

Odwołanie od decyzji ZUS

czorny2503 / 2016-11-14 08:08
Zmarł dziadek w wieku 77 lat , był na emeryturze (do emerytury dostawał dodatkowo jakieś dodatki za czynniki szkodliwe , przy których pracował w przeszłości) , podczas pracy w przeszłości dziadek zachorował na chorobę płuc POchp ,później przeszedł na rentę oraz po uzyskaniu wieku emerytalnego na emeryturę. Po śmierci dziadka babcia złożyła wniosek do ZUS o przyznanie renty rodzinnej wraz z tymi dodatkami , ZUS wydał odmowę , stwierdzając , że do zgonu się nie przyczyniła choroba zawodowa. Co można w tej sprawie zrobić?

Renta rodzinna po zmarłym mężu

czorny2503 / 2016-11-04 20:22
iesiąc temu zmarł dziadek (77 lat , przebywał na emeryturze) , babcia ( 74 lat , aktualnie przebywa na emeryturze od kilkunastu lat) , dziadek miał dwa razy wyższą emeryturę.
Czy babcia może starać się o rentę rodzinną po dziadku na tej podstawie?
Babcia składała już wniosek w ZUS na podstawie , że dziadek pracował w przeszłości w szkodliwych warunkach i to mogło się przyczynić do śmierci , lecz dostała odmowę.

przepis:
Prawo do renty rodzinnej przysługuje wdowie, jeśli w chwili śmierci męża ukończyła 50 lat lub była niezdolna do pracy.

Najnowsze wpisy