Forum

Komentarze użytkownika "evilgrass"

Komentarze użytkownika: evilgrass

Zakładanie firmy do handlu na allegro na własne mieszkanie ...

evilgrass / 2009-03-26 16:54
Witam, chciałbym zająć się sprzedażą na allegro odzieży kupowanej w hurtowni na niewielką skalę ( ok 10000-1500zł przychodu rocznie ).
Zamierzam prowadzić tą działalność zgodnie z prawem odprowadzając podatek z dochodów.
poinformowano mnie, że w tym celu muszę założyć jednoosobową firmę, a żeby ją zarejestrować muszę posiadać odpowiedni lokal.
Ponieważ będę się zajmował tylko sprzedażą przez internet to nie potrzebuję lokalu, lecz niewielką powierzchnię składową i w tym celu chciałbym wyodrębnić 2m. kw. z pokoju który zajmuję mającego w sumie powierzchnię 6 m. kw. bądz jeśli się nie da to cały ten pokój w mieszkaniu własnościowym o powierzchni 47 m. kw. którego właścicielem jest moja mama.
Czy w związku z tym, że jestem zameldowany ale to mama jest właścicielem musiał bym z nią podpisać jakąś umowę a jeśli tak to jak by wyglądało wtedy rozliczenie, ponieważ słyszałem, że na firmę jest inny podatek od nieruchomości oraz opłaty.
Jeśli musiał bym spisać taką umowę to w związku z tym, że jestem zameldowany kwota mogła by być na takiej umowie niska ?
Na koniec chciałbym zapytać jakie są koszty założenia firmy ?
Czy muszę kupować kasę fiskalną,wyrabiać jakąś pieczątkę oraz jak by wyglądało odprowadzanie składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne...
Przepraszam za obszerną ilość pytań, ale gdyby ktoś wypowiedział się na ten temat byłbym bardzo wdzięczny :) pozdrawiam...

Najnowsze wpisy